FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 07-17-2015, 01:02
talha81 talha81 is offline
Yeni Üye

talha81 is on a distinguished road
Exclamation ÇOK ACİL samimi yardım Lütfen.. :(

2 ünüversite bitirmiş ve atanamamış Bir arkadaşın tavsiyesi ile önce l.0.gforexte sonra g.[.m. forexte hesap açtım..
500 dolar la başladığım l0gforexte 8000 dolara kadar sermayemi arttırdım fakat fed başkanının bir açıklaması ve benim o esnada namazda olmam sebebiyle 5 işlemde stoplandı.. SIFIRI ÇEKTİK
sonra SPK lisansı var diye g.C.M de hesap açtık ve adamların rehberlik yapmamasından kendimiz de tecrübesiz olduğumuzdan yine 4000 TL kayıpla bıraktık.. (STOPLANDIK..)
ŞİMDİ YENİDEN işi bildiğini savunan bir arkadaşın desteği ile kaybettiğimizi geri alabilir miyim diye yine sisteme dahil oldum.. Fakat yatırım danışmanları hiç bir şekilde yönlendirme yapmıyor. Tüyo vermiyor ve sorumluluk alamayız diye hiç biri yardımcı olmuyor veya yardımcı olamıyor..
dün 15000 dolar sermaye yatırırsam SİNYAL SİSTEMİNİ açacaklarını 0,1 lot işlem yapmam şartıyla cep telefonuma mesaj geleceğini alış yada satış noktalarının ve kar al- zarar durdur noktalarının belirli bir şekilde bildirileceği söylendi..
sizden uzman görüşü almak ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum..
Biraz içerde olduğumu zaten tahmin etmeniz zor olmaz.fakat ne çıkabiliyorum ne de bilinçli olarak kalabiliyorum sistemde..
çıkmazda hissediyorum kendimi.. Lütfen 5 dakikanızı ayırıp bana yardımcı olunuz.
Minnettar kalırım.
Reply With Quote
Old 07-19-2015, 05:43
Halil Taşdemir Halil Taşdemir is offline
Yeni Üye

Halil Taşdemir is on a distinguished road

800 dolardan 80 bin dolara kaç ayda çıktınız

Quote:
Originally Posted by Yildirim Fx View Post
Eveet arkadaşlar tekrar merhaba çokca uzun uzadıya anlatamıycam ancak kısaca değineyim forex hayatımın devamına . .

Bu fırmadan 7000 dolara yakın olan paramı çektıkten sonra bir başka firma da 250 dolar iade kampanyalı hesap diye bir mevzuya rastladım hemen actım kendıme 250 yi 300 küsür yapıp çektim tam hatırlamıyorum rakamları sonra babama abıme arkadaşlarıma derken mınımum 20 tane hesap açmış ve onlardan toplamda 2000 dolar civarında kar etmişimdir.

Sonrasında bu parayıda ekleyip yeniden forex piyasalarının en şirin kızı Şirin ablamın firmaya geri dönüş yaptım bir zaman sonra bu eski kampanyalı olan fırmadakı kız ayrılmış başka bir şirkete geçmiş bilgilendirmek için beni aradı buradada yapıcaz dıye burada 500 dolar ıadelı yapacaklarmış ki hala devam etmekte neyse ben buraya da belki 30 hesap açıp 5-6 bın dolar kar etmiş ve de bunun 1000 dolar cıvarını hesap sahıplerıne hediye etmişimdir.Sonra asıl hesabımıda buraya taşıdım. Mesleğimden ötürü fx le ciddi anlamda ilgilenen olmasa da dolar euro parite altına ilgili bir çevrede oldugumdan bir kaç kişiye fx i ögretmısımdır.

Öğrettiğim bir kaç kişiye hesap da açmış ve bunların bir kaçından da iadesınden yararlanmısımdır. Birinin yapmış oldugu ıslemlerden bır ayda ıphone 6 plus kazandım Birinden iki ayda 5 bin dolar cıvarı iade kazandım bir diğerinden 300-400 dolar cıvarı Bu arada kendı hesabımı da 30 küsür bin dolara çıkarmışım.

Sonra hepsını toplayıp çok düşük spreadlerle işlem açtıran bır fırmaya gectım 42 bin dolar civarı . .

Şuan hala aynı fırmadayım anlattıgım ıadeler sadece ıkı aylık surecteydı sonrasında ıade vs almadım şuan 67 bin dolar. Hedef 80 bin dolar çünkü ben bu işe aslolarak 800 dolar ile başlamış bulundum ( 800 dolardan 80 bin dolara diye bir makale paylaşabilmem lazım )

Neyse arkadaşlar fazla yormayayım sizleri de kendimi de ama bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

Öncelikle ben 27 yaşında üniversite mezunu ve öğrencisi bir gencim. Eğitimim de ekonomi üzerine ki aileden gelen bir ekonomi muhabbeti de mevcut küçüklüğümden beri ancak öyle zengin insanlarda değiliz. Forum da bir çok arkadaşı görüyorum gelirim de iyi hobi olarak yapıyorum diyen bakın ben bu piyasa da yüzde 10 a yakın insan genelde kazanıyorsa onların içindeyim Allah ıma binlerce şükürler olsun ki ancak ben hakkaten evi arabası olan aylık 3-4 bin lira geliri olan birisi olsam belki de fx e hiç bulaşmazdım biz ne yaptıysak parasızlıktan yaptık yani Benim babam yıllardır döviz bürosunda ücretle çalışan bir işçi şuan ben de malesef ki öyleyim ama şimdilik diyelim. Yani ben bu işe hani reklamlarda 100 doları bilmem kaç yüz dolar yaptı bunları görerek başlamadım tamamen tesaduf babam borsayla ugrasırken bi dövi burosu forex şirketi kurdu boyle bır kampanya yaptı ve onla başladım hee altımda arabam cebımde param olsa inanın başlamazdım şuan pişman mısın başladığına diyecek olsanız Aslaa derim ancak keşke başka bir şekilde bir gelirim olsaydı da hiç forexi tanımasaydım derim yani daha kolay bir yoldan para kazanmayı isterdim

Neyse belki bir gün kullanıcılar arası bi piknikdi yemekdi bir organızasyon olurda bol bol dertleşiriz, sağlıcakla kalın, Allah'a emanet olun.
Reply With Quote
Old 07-19-2015, 17:54
mister4nal's Avatar
mister4nal mister4nal is offline
Site Üyesi

mister4nal is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by talha81 View Post
2 ünüversite bitirmiş ve atanamamış Bir arkadaşın tavsiyesi ile önce l.0.gforexte sonra g.[.m. forexte hesap açtım..
500 dolar la başladığım l0gforexte 8000 dolara kadar sermayemi arttırdım fakat fed başkanının bir açıklaması ve benim o esnada namazda olmam sebebiyle 5 işlemde stoplandı.. SIFIRI ÇEKTİK
sonra SPK lisansı var diye g.C.M de hesap açtık ve adamların rehberlik yapmamasından kendimiz de tecrübesiz olduğumuzdan yine 4000 TL kayıpla bıraktık.. (STOPLANDIK..)
ŞİMDİ YENİDEN işi bildiğini savunan bir arkadaşın desteği ile kaybettiğimizi geri alabilir miyim diye yine sisteme dahil oldum.. Fakat yatırım danışmanları hiç bir şekilde yönlendirme yapmıyor. Tüyo vermiyor ve sorumluluk alamayız diye hiç biri yardımcı olmuyor veya yardımcı olamıyor..
dün 15000 dolar sermaye yatırırsam SİNYAL SİSTEMİNİ açacaklarını 0,1 lot işlem yapmam şartıyla cep telefonuma mesaj geleceğini alış yada satış noktalarının ve kar al- zarar durdur noktalarının belirli bir şekilde bildirileceği söylendi..
sizden uzman görüşü almak ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum..
Biraz içerde olduğumu zaten tahmin etmeniz zor olmaz.fakat ne çıkabiliyorum ne de bilinçli olarak kalabiliyorum sistemde..
çıkmazda hissediyorum kendimi.. Lütfen 5 dakikanızı ayırıp bana yardımcı olunuz.
Minnettar kalırım.
1-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=418
2-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=427
3-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=428
4-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=419
5-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=365
6-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=464
7-) http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=471

Sizden daha iyi kimse forex ile ilgili karar yada sinyal veremez lütfen sırasıyla okuyunuz ve acele etmeyiniz... Neden bir süre çok daha az sermaye yatırıp kendinize zaman tanımıyorsunuz ?
Reply With Quote
Old 09-07-2015, 03:39
orkhan orkhan is offline
Yeni Üye

orkhan is on a distinguished road

merhaba. ben bi kaç ay önce forexle tanıştım. bi üniversite hocam sayesinde. ve bu bi kaç aydır demo hesapla uğraşıyorum. genel olarak scalping yapıyorum ve bu auın sonlarına doğru bi 100 $ lık gerçek hesap açmak istiyorum. tecrübeli arkadaşlara bi kaç sorum olucaktı.
investaz şirketi nasıl bi şirket? güvenilir mi?
100$lık hesapta 0.02 lotluk pozisyonlar açmak makulmudur. çünki ben demoda 5000le 2 lotluk falan pozisyonlar açıyodum demonun verdiği rahatlıkla.
scalpingle ilgili önere bileceğiniz bi yazı video falan var mı?
ve son olarak forexle zengin olmuş türk ve ya yabancı idöl olarak kabul ede bileceğimiz bi-iki kişinin ismini söyleye bilirmisiniz?
önceden teşekkürler
Reply With Quote
Old 09-07-2015, 23:13
bbahceci bbahceci is offline
Yeni Üye

bbahceci is on a distinguished road

merhaba,
ben 3 gündür demo hesaptan işlem yapıyordum çok yeniyim bugün ilk defa gerçek hesaptan işlem yaptım. Şu an için ev hanımı olduğumdan 100 dolar yatırdım. Tabi 0.01 lotluk işlem yapınca kazancım sadece $1.42 kaybettim tabi mebla şu an için önemli değil ama kaybetmek bile psikolojimi rahatsız etti. Dediğiniz gibi G.C.M. üyesiyim ama uzmanlar tüyo vermiyorlar. soru bombardımanına tutunca EURUSD düşüşe geçebilir diyorlar. EEEE ne yapayım SAT pozisyonumu açayım diyorum mümkündür diye cevap veriyorlar. Sürekli para yatırıp artırmak istiyorum elbete kaybetmekte var ama ben kaybettiğimide kazandığımıda anlayamıyorum şu an. Çok çaresiz hissediyorum. Sanki paramı birinin eline verdim ve kaçıp gitmemesi için dua ediyormuşum gibi. Yardımcı olabilirmisiniz? Ciddi yatırımlar yapmak istiyorum. Ama tüyosuz olmuyor bizde sonuçta uzman değiliz.
Reply With Quote
Old 09-08-2015, 00:03
Ulumel Ulumel is offline
Yeni Üye

Ulumel is on a distinguished road

forumu biraz kurcalayın sorularınızın cevabını ve gerekli temel bilgileri bulabilirsiniz.
yolun başındayken bu siteye denk gelmeniz sizin için büyük şans.
forex at yarışı değildir tüyo mantığıyla hareket etmemelisiniz. her hareketin bir nedeni vardır. önemli olan bu hareketleri önceden görebilmek gireceğin ve çıkacağın yerleri doğru belirlemektir.
ben dahil bir çok kişi, maalesef bu deneyimleri büyük maddi kayıplarla kazandık.
yetersiz kaldığınız yerde uzman desteği almaktan SAKIN ÇEKİNMEYİN. inanın destek almak için verdiğiniz paranın kat ve kat fazlasını bilgisizlikten kaybedersiniz.
tatmin olana kadarda araştırın derim.
Reply With Quote
Old 10-09-2015, 16:36
olguntt olguntt is offline
Banned

olguntt is on a distinguished road
Default Işte altın değerinde foreks tavsiyeleri

Foreks piyasalarına yeni girdiniz ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Veya belli bir süredir zaten foreks piyasalarında yatırım yapıyorsunuz fakat bir türlü işlemlerinizde istediğiniz başarılı sonuçları elde edemiyorsunuz. İşte bizden size altın değerinde bazı tavsiyeler;

* İşlemlerinizde zarar durdur (Stop Loss) kullanın. Şöyle bir benzetme yaparsak zarar durdur kullanmanın önemini daha iyi anlatmış oluruz herhalde; zarar durdursuz işlem açmak frensiz arabaya binmek gibidir. Düz yolda bir sorun yaşamazsınız fakat yön değiştiğinde yoldan çıkar, uçuruma yuvarlanırsınız. Zarar durdur sigortanız gibidir. Piyasada işler beklediğiniz gibi gitmezse hesabınızı felaketten korur.

* İşlemlerinizde toplam hesabınızın tercihen %3, maksimum %5'inden fazlasını riske atmayın, toplam açık işlemlerinizin riski ise %10'u geçmemeli. Zarar durdur seviyenize göre bu risk yönetim stratejisini dikkate alarak hacminizi belirleyin. Hemen örnekleyelim; farz edelim 1000 dolarlık bir hesapla forekse giriş yaptınız. Tercihen %3 dedik, yani işlem başına 30 dolardan fazla riske atmayacağız. Peki nasıl? Yine farz edelim ki yaptığınız analiz ve tahminlerinize dayanarak EURUSD'nin yükseleceğini öngörüyorsunuz ve 1.15 seviyesinden alış yaptınız. 1.1480 çok önemli bir destek seviyesi ve bu desteğin hemen altına, 1.1470 seviyesini zarar durdur olarak belirlediniz. Yani giriş seviyesinin 30 pips altı. O halde açacağımız işlem hacmi (lot) 0.1'i geçmemeli. EURUSD'de 0.1 lotla 30 pips kayıp 30 dolarlık riske tekabül ediyor. Yani hesabınız %3’ü kadar. Tabi bu hesaba göre eğer giriş seviyesinin 60 pips altına zarar durdur koymayı uygun görüyorsak açacağımız lot miktarını da 0.1'den 0.05'e düşürmeliyiz.

* Risk / getiri oranınız en az 1/1 olmalı. Şunu kastediyoruz; eğer bir işlemde 30 dolar riske attıysak en az 30 dolarlık kar beklemeliyiz. Yukarıdaki örnekten devam edelim; 1.15 seviyesinden 0.1 EURUSD aldık ve 1.1470 seviyesini zarar durdur olarak belirledik. O halde kar almak için paritenin en az 1.1530 seviyesine kadar yükselmesini beklemeliyiz. Veya otomatik kar al (Take Profit) seviyesi olarak 1.1530 seviyesini girmeliyiz. Böylece kaybettiğiniz bir işlemi yine sadece bir işlemlik kazançla çıkarabilirsiniz. Yatırımcıların yaptığı en büyük hatalardan biri bu; işlemler eksideyken uzun süre bekleyip büyük zararlarla kapatırken artıdaki işlemleri küçük karlarla kapatmak.

* Rasyonel beklentiler ve hedefler belirleyin. Milyarlarca dolar yöneten büyük fonların yıllık %10 - %20 reel kar elde etmeyi büyük başarı olarak gördüklerini söylersek çok mu şaşırırsınız? Yani 1000 dolarla foreks yatırımı yapan bir yatırımcı için yıllık 100-200 dolar arası bir kar anlamına geliyor bu. Diyelim ki 1 Ocak 2015’de 1000 dolarlık bir yatırımla forekse girdiniz, 31 Aralık 2015’de hesabınız ne kadar olursa tatmin olursunuz? 2000 bin dolar mı? Bizce çok yükseklerde uçuyorsunuz. Yıllık 1000 bin dolarlık getiri belki nominal olarak düşük görünebilir fakat 1000 dolarlık bir yatırımla bu getiriyi elde etmek istediğinizi göz önüne alırsak bunun yıllık %100’lük kazanca denk geldiğini hatırlatalım. Devasa araştırma ve analiz bölümleri bulunan ve milyarlar yöneten fonlar %10-%20 ile mutlu olurken siz %100 kazanç bekliyorsunuz… Pek ulaşılabilir bir hedef gibi gelmedi bize.

* Şunu iyi anlayın; dünyanın en büyük fonları ve en profesyonel traderları bile zarar yazabiliyorlar. Analizinizin yanlış olabileceğini unutmayın, kayıplar sonrası bu kaybın nedeni üzerine kafa yorun, okuyun, takip edin, sorun, çalışmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin. Şöyle bir örnek verelim; FX Concepts gibi 30 yıllık foreks hedge fonları bile yanlış analiz ve yatırımlarıyla iflas bayrağı çekebiliyorlar. 'Piyasa her zaman haklıdır' sözünü aklınızdan çıkarmayın. Bizim amacımız piyasanın nereye doğru gideceğini tahmin etmeye çalışmak, onunla savaşmak veya inatlaşmak değil.

Yukarıdaki tavsiyeleri başarıyla uyguluyorsanız biraz da tecrübenin katkısıyla başarılı olma yolunda çok büyük bir adım atmışsınız demektir.
Reply With Quote
Old 10-23-2015, 16:35
Nurullah34 Nurullah34 is offline
Yeni Üye

Nurullah34 is on a distinguished road
Default Forexle teminat

Arkadaşlar forexe min. Ne kadar teminatlar girilmeli? Aylık karlar % kaç civarında olur?
Reply With Quote
Old 10-23-2015, 16:52
aligiviyan's Avatar
aligiviyan aligiviyan is offline
Moderatör

aligiviyan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Nurullah34 View Post
Arkadaşlar forexe min. Ne kadar teminatlar girilmeli? Aylık karlar % kaç civarında olur?
minimum geneldi 50$ ile yatırım yapılabiliyor .
önce demo'da işlem yapın
aylık yüzde birşey kazanmak için çok zaman harcamanız lazım
ilk 3/4 yili kayıp etmemek için uğraşırsınız .
başka arkadaşa yazdığım yazıyı okuyun , yeni başlayanların başlığı altında biraz vakit geiçirin yazılanları okuyun , bu tarz sorular defalarca solurmuştur ve defalarca cevaplanmıştır .

Quote:
Originally Posted by aligiviyan View Post
çok doğru yapıyorsunuz , Demo hesap'ın bakiyesi gelecekdeki fonlama yapacağınız tutarla aynı olması lazım ki işi ciddiye alın ve kayıp kazanç oranınız hakkında fikir sahibi olabileceksiniz . FX de en iyi analiz kendi analizinizdir . temel'den başlayacaksınız ( yani sıfırdan başlayacaksınız ) forumu takip edin her gün vakit geçirin kim hangi indicator kullanıyor kim hangi zamandiliminde işlem yapıyor tamamen zaman ile yavaş yavaş öğreneceksiniz . indicatorler chart analizini bir gece de öğrenip ertisi gün uygulamanız gibi bir şey olmaz chart doğru okuyup işlem açabilmek için çok zaman harcamanız lazım . chartı doğru okuyup başarılı olmak için çok çok zaman harcamanız lazım . şöyle söylıyım bir öğrenci gibi düşünün üniversiteye girdiniz 4 senede lisans aldınız 1-2 sene asgari ücret ( yada çok düşük bir maaş) ile işe başladınız 3-5 sene içersinde tecrübeli personel maaş'ı ile geçiniyorsunuz yani toplam en az 8 yil geçireceksiniz ki bir kariyeriniz olsun ... örneği sadece zamanı anlatmak için verdim . demek istediğim 2 ayda demo da işlem yapıp 3. ayda 1000 dolar yatırıp milyarder olmak pek mümkün görülmüyor . bunları sadece bir nebze de olsa beklentilerinizi düşürmek ve bu iş su içmek kadar kolay değil olmadığını anlatmak için verdim ... forumuza da hoşgeldiniz .

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

Old 11-05-2015, 01:19
umut berkan's Avatar
umut berkan umut berkan is offline
Yeni Üye

umut berkan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Yildirim Fx View Post
Eveet arkadaşlar tekrar merhaba çokca uzun uzadıya anlatamıycam ancak kısaca değineyim forex hayatımın devamına . .

Bu fırmadan 7000 dolara yakın olan paramı çektıkten sonra bir başka firma da 250 dolar iade kampanyalı hesap diye bir mevzuya rastladım hemen actım kendıme 250 yi 300 küsür yapıp çektim tam hatırlamıyorum rakamları sonra babama abıme arkadaşlarıma derken mınımum 20 tane hesap açmış ve onlardan toplamda 2000 dolar civarında kar etmişimdir.

Sonrasında bu parayıda ekleyip yeniden forex piyasalarının en şirin kızı Şirin ablamın firmaya geri dönüş yaptım bir zaman sonra bu eski kampanyalı olan fırmadakı kız ayrılmış başka bir şirkete geçmiş bilgilendirmek için beni aradı buradada yapıcaz dıye burada 500 dolar ıadelı yapacaklarmış ki hala devam etmekte neyse ben buraya da belki 30 hesap açıp 5-6 bın dolar kar etmiş ve de bunun 1000 dolar cıvarını hesap sahıplerıne hediye etmişimdir.Sonra asıl hesabımıda buraya taşıdım. Mesleğimden ötürü fx le ciddi anlamda ilgilenen olmasa da dolar euro parite altına ilgili bir çevrede oldugumdan bir kaç kişiye fx i ögretmısımdır.

Öğrettiğim bir kaç kişiye hesap da açmış ve bunların bir kaçından da iadesınden yararlanmısımdır. Birinin yapmış oldugu ıslemlerden bır ayda ıphone 6 plus kazandım Birinden iki ayda 5 bin dolar cıvarı iade kazandım bir diğerinden 300-400 dolar cıvarı Bu arada kendı hesabımı da 30 küsür bin dolara çıkarmışım.

Sonra hepsını toplayıp çok düşük spreadlerle işlem açtıran bır fırmaya gectım 42 bin dolar civarı . .

Şuan hala aynı fırmadayım anlattıgım ıadeler sadece ıkı aylık surecteydı sonrasında ıade vs almadım şuan 67 bin dolar. Hedef 80 bin dolar çünkü ben bu işe aslolarak 800 dolar ile başlamış bulundum ( 800 dolardan 80 bin dolara diye bir makale paylaşabilmem lazım )

Neyse arkadaşlar fazla yormayayım sizleri de kendimi de ama bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

Öncelikle ben 27 yaşında üniversite mezunu ve öğrencisi bir gencim. Eğitimim de ekonomi üzerine ki aileden gelen bir ekonomi muhabbeti de mevcut küçüklüğümden beri ancak öyle zengin insanlarda değiliz. Forum da bir çok arkadaşı görüyorum gelirim de iyi hobi olarak yapıyorum diyen bakın ben bu piyasa da yüzde 10 a yakın insan genelde kazanıyorsa onların içindeyim Allah ıma binlerce şükürler olsun ki ancak ben hakkaten evi arabası olan aylık 3-4 bin lira geliri olan birisi olsam belki de fx e hiç bulaşmazdım biz ne yaptıysak parasızlıktan yaptık yani Benim babam yıllardır döviz bürosunda ücretle çalışan bir işçi şuan ben de malesef ki öyleyim ama şimdilik diyelim. Yani ben bu işe hani reklamlarda 100 doları bilmem kaç yüz dolar yaptı bunları görerek başlamadım tamamen tesaduf babam borsayla ugrasırken bi dövi burosu forex şirketi kurdu boyle bır kampanya yaptı ve onla başladım hee altımda arabam cebımde param olsa inanın başlamazdım şuan pişman mısın başladığına diyecek olsanız Aslaa derim ancak keşke başka bir şekilde bir gelirim olsaydı da hiç forexi tanımasaydım derim yani daha kolay bir yoldan para kazanmayı isterdim

Neyse belki bir gün kullanıcılar arası bi piknikdi yemekdi bir organızasyon olurda bol bol dertleşiriz, sağlıcakla kalın, Allah'a emanet olun.
bu yazı şimdi kaç arkadaşı yanlışa sürüklemiştir.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools

Posting Rules