FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > General Chat
General Chat This topic will contain posts on every subject except forex.
Reply

Thread Tools
Old 12-29-2013, 03:04
Tuncay Kaya
Guest

Examitus kardeşim hazır böyle bir başlık görmüş ve ustasınıda bulmuşken sorayım ,Benim evim müstakil iki katlı ve alt katı komple bodrum olarak kullanıyorum.Komple alt katın camı kapısı yok.Yakın zamanda alt katın tavanına köpük yapıştırdım.Evin dışında mantolama var ve ısıcamlı.Yaklaşık oturduğum yer 110m kare.20000 lik kombi kullanmaya başladım ve ilk senem.Başlangıçta gündüz 40,akşam 45 gecede 30 da kullanıyordum.

1.Gece 30 da yaktığım için çok sık durup çalışıyordu
2-Gündüz olduğunda evin ısısı çok düştüğünden ısıtmak için mecburen 1-2 saat 60 lara çıkmak zorunda kalıyordum.

Bu sebeplerden dolayı artık gece gündüz 45-55 arasında yakıyorum ve ev soğumuyor.Son yaptığımmı dorudur yoksa ilk yaptığımmı ve hangisinde fatura daha fazla olur.
Ayrıca böyle çok sık çalışıp durması doğalmıdır.Tekrar geçmiş olsun .Cevabınız için şimdiden teşekkürler
Reply With Quote
Old 12-29-2013, 11:19
Fuat Öğreten's Avatar
Fuat Öğreten Fuat Öğreten is offline
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of

Quote:
Originally Posted by kaya54 View Post
Examitus kardeşim hazır böyle bir başlık görmüş ve ustasınıda bulmuşken sorayım ,Benim evim müstakil iki katlı ve alt katı komple bodrum olarak kullanıyorum.Komple alt katın camı kapısı yok.Yakın zamanda alt katın tavanına köpük yapıştırdım.Evin dışında mantolama var ve ısıcamlı.Yaklaşık oturduğum yer 110m kare.20000 lik kombi kullanmaya başladım ve ilk senem.Başlangıçta gündüz 40,akşam 45 gecede 30 da kullanıyordum.

1.Gece 30 da yaktığım için çok sık durup çalışıyordu
2-Gündüz olduğunda evin ısısı çok düştüğünden ısıtmak için mecburen 1-2 saat 60 lara çıkmak zorunda kalıyordum.

Bu sebeplerden dolayı artık gece gündüz 45-55 arasında yakıyorum ve ev soğumuyor.Son yaptığımmı dorudur yoksa ilk yaptığımmı ve hangisinde fatura daha fazla olur.
Ayrıca böyle çok sık çalışıp durması doğalmıdır.Tekrar geçmiş olsun .Cevabınız için şimdiden teşekkürler
öncelikle geçmiş olsun dileklerini ileten arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunmak isterim.

evinizin ısı yalıtımını yaptırmanız çok dogru bir seçim olmuş kombi çalışma şekline gelince en mantıklısı şimdi yaptığınızdır kombinin zaten çalışma derecesi
38 derecedir bu ayarda çok sık durup çalışması normaldir
ancak yüksek ayarda mesela 55 derecede çok aşırı sık durup çalışıyorsa
kart üzerinde potans ayarı dediğimiz ayarda bozukluk olabilir.
kış şartlarının durumuna göre 45 derece iyidir.
birde üst sayfalardada belirtmiştim eger tesisatınız kombi petek evinizde 2 yıldan berri var ise yani 2 yılı geçti ise mutlaka ve mutlaka bakım yaptırmalısınız özel ilaçlı ve ahtabot dediğimiz makina ile hem ısınmanıza daha iyi yardımcı olacaktır hemde tesisatda dolaşan suyu alkalize ettiğinden faturanıza takriben %20 gibi bir tasarruf sağlayacaktır.
sizin galiba ilk seneniz o yüzden daha temizlik aşamasına gelmemiş size tavsiyem bir adet kombi tes isimli ilaçtan alıp tesisatınıza her hangi bir petekden ilaçı koymanızdır ama ondan önce suyun basınçlı kısmını boşaltmayı unutmayınız

Last edited by Fuat Öğreten; 12-29-2013 at 11:23.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules