FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 06-15-2012, 03:51
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by gokturk View Post
üstat üslup biraz sert olmamış mı sence? zaten bilmiyorum demişim yazıda.

forekste hep hata yapa yapa öğreniliyo diye diyosunuz forumda. yorumlarda da hata olabilir. fark ettikçe düzeltilir. art niyet yok sonuçta
yazılan yazıların hepsini takip ediyorum belli yerlere durup durup göndermeler olursa "bilmiyorum ama bu çok iyi" vs.. tarzında önermeler gelirse usluplar sertleşebilir.Bilmiyorsak nasıldır diye sorulur içine "burası çok iyi" falan gibi eklemeler gelmez.Niyet iyiyse sorun yok herkesi seviyoruz bilmeyenlere bildiklerimizi olabildiğince detaylı anlatıyoruz.İyi niyetliysek alınganlık yok usta çırak gibi düşünüp ustanın tersine gelmiş deyip görmezden geliriz geçer gider.NO gerilim no panik.Büyük türk düşünürü mustafa topaloğlunun dediği gibi hapy ceviz hapy ceviz...

Last edited by Kemal Yıldırım; 06-15-2012 at 12:40.
Reply With Quote
Old 06-15-2012, 12:17
chess's Avatar
chess chess is offline
Üstat

chess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by chess View Post
.

hisse.nette bir arkadaş vardı.
Önce araştıryormuş görünümünde idi.
Nedense sorular karpuz kabuğu düşürme amaçlı okuyanları bir şeyler düşünmeye doğru iterdi.
Neredeyse 1 senedir de firma çalışanı olduğunu kabul ederek yazmaya devam ediyor.

O "aslan"ın arkadaşları şimdilerde diğer firmalarda müşteri gibi hesap açıyor.
Diğer firma para ödüyor analiz alıyor bir kurumdan Türkçeye çevirip gönderiyor.
Bu aslanlar 5 dakika geçmeden kendi başlıklarını koyup kendi müşterilerine gönderiyorlar.
Arada bir firmaları da müşterileri olarak arayıp ne yenilikler var soruyorlar.
"Şark Kurnazlığı" neyi gerektiriyorsa yapıyorlar.
Afferin o aslancıklara.

Steve Jobs'tan sonra Apple'ın politikası değişmedi, bakalım bu arkadaşlar ne yapacak ?
Jurassic Park filminde "velociraptor"ları öğrenmiştik. Bu yırtıcı herşeye saldıran yaratıklar ikişer ikişer gezerlermiş. Bugün iki koldan girişmek yetmemiş düzenli "sefer"lerle üç beş koldan akın yapıyorlar sanki.
Reply With Quote
Old 06-15-2012, 22:28
gokturk gokturk is offline
Site Üyesi

gokturk is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Fxtarzan View Post
yazılan yazıların hepsini takip ediyorum belli yerlere durup durup göndermeler olursa "bilmiyorum ama bu çok iyi" vs.. tarzında önermeler gelirse usluplar sertleşebilir.Bilmiyorsak nasıldır diye sorulur içine "burası çok iyi" falan gibi eklemeler gelmez.Niyet iyiyse sorun yok herkesi seviyoruz bilmeyenlere bildiklerimizi olabildiğince detaylı anlatıyoruz.İyi niyetliysek alınganlık yok usta çırak gibi düşünüp ustanın tersine gelmiş deyip görmezden geliriz geçer gider.NO gerilim no panik.Büyük türk düşünürü mustafa topaloğlunun dediği gibi hapy ceviz hapy ceviz...
forekste ustayım diyeceğimi hiç sanmıyorum zaten. aynı motora binmek gibidir diye tahmin ediyorum. ben oldum artık dediğin gün düşersin yere. forekste de oldum dersem göçerim.

niyet keyiflice para kazanmak, emek harcamak, karşılığını görmek. başka niyet yok
Reply With Quote
Old 01-17-2013, 12:17
gordonps gordonps is offline
Site Üyesi

gordonps is on a distinguished road

Bizim araci kurumlar ne kadar hosgorulu,kendilerine karsi pozisyon alacaklara bir de egitim veriyorlar.pes...!
Reply With Quote
Old 01-17-2013, 13:43
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by gordonps View Post
Bizim araci kurumlar ne kadar hosgorulu,kendilerine karsi pozisyon alacaklara bir de egitim veriyorlar.pes...!
Aynen yersen...
Reply With Quote
Old 02-01-2013, 20:52
efe's Avatar
efe efe is offline
Site Üyesi

efe is on a distinguished road

Quote:
market maker olarak çalışıyor scalpinge karşı muallak cevaplar veriyorlar.ECN ECN ECN diyorum başkada birşey demiyorum...
sitelerinde şöyle yazmışlar
İş Yatırım likidite sağlayıcısı olarak dünyanın önde gelen bankalarıyla çalışmaktadır.
TradeMaster FX bu bankalardan gelen kotasyonları filtreleyerek o anda yatırımcı için en rekabetçi olanları dikkate alır.
Fiyatlar İş Yatırım kotasyonları olarak yatırımcının ekranına yansıtılır. Likidite sağlayıcılar tüm emirleri piyasa emri olarak görürler.
Yatırımcılar işlemlerini bu kotasyonlar üzerinden gerçekleştirir. İş Yatırım'ın işlemden yarattığı net gelir yatırımcının
elde ettiği kardan veya uğradığı zarardan bağımsızdır dolayısıyla alınan pozisyona bağlı bir çıkar çatışması bulunmamaktadır.

Yatırımcımız Mert Bey kotasyonu beğenir ve Euro alıp Dolar satmaya karar verir.
TradeMaster FX’in likidite sağlayıcılardan gelen kotasyonları yatırımcımız Mert Bey’in ekranına yansıtır.
Mert Bey kotasyonları değerlendirir, Euro almaya karar verir ve emri girer.
Mert Bey'in İş Yatırım ile yaptığı bu işlem, aynı anda likidite sağlayıcısı bankalarla da gerçekleştirilir.
Likidite sağlayıcılar tüm emirleri piyasa emri olarak görürler ve yatırımcı hakkında hiçbir bilgiye sahip olamazlar, Mert Bey'in bekleyen emirlerini görüntüleyemezler.
Onay bilgisi Mert Bey'in ekranına gönderildikten sonra süreç tamamlanmış olur.
İş Yatırım'ın işlemden yarattığı net gelir yatırımcının elde ettiği kardan veya uğradığı zarardan bağımsızdır dolayısıyla alınan pozisyona bağlı bir çıkar çatışması bulunmamaktadır.
İş Yatırım'da manuel çalışan bir foreks işlem masası bulunmamaktadır; bütün işlemler elektronik ortamda gerçekleşir.

BU market maker anlamına mı geliyor

edit: Bu arada fxdd (USA) de hesabım var : iyi bir alternatif olabilir mi diye araştırıyorum.

Last edited by efe; 02-01-2013 at 21:22.
Reply With Quote
Old 02-02-2013, 01:24
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by efes34 View Post
sitelerinde şöyle yazmışlar
İş Yatırım likidite sağlayıcısı olarak dünyanın önde gelen bankalarıyla çalışmaktadır.
TradeMaster FX bu bankalardan gelen kotasyonları filtreleyerek o anda yatırımcı için en rekabetçi olanları dikkate alır.
Fiyatlar İş Yatırım kotasyonları olarak yatırımcının ekranına yansıtılır. Likidite sağlayıcılar tüm emirleri piyasa emri olarak görürler.
Yatırımcılar işlemlerini bu kotasyonlar üzerinden gerçekleştirir. İş Yatırım'ın işlemden yarattığı net gelir yatırımcının
elde ettiği kardan veya uğradığı zarardan bağımsızdır dolayısıyla alınan pozisyona bağlı bir çıkar çatışması bulunmamaktadır.

Yatırımcımız Mert Bey kotasyonu beğenir ve Euro alıp Dolar satmaya karar verir.
TradeMaster FX’in likidite sağlayıcılardan gelen kotasyonları yatırımcımız Mert Bey’in ekranına yansıtır.
Mert Bey kotasyonları değerlendirir, Euro almaya karar verir ve emri girer.
Mert Bey'in İş Yatırım ile yaptığı bu işlem, aynı anda likidite sağlayıcısı bankalarla da gerçekleştirilir.
Likidite sağlayıcılar tüm emirleri piyasa emri olarak görürler ve yatırımcı hakkında hiçbir bilgiye sahip olamazlar, Mert Bey'in bekleyen emirlerini görüntüleyemezler.
Onay bilgisi Mert Bey'in ekranına gönderildikten sonra süreç tamamlanmış olur.
İş Yatırım'ın işlemden yarattığı net gelir yatırımcının elde ettiği kardan veya uğradığı zarardan bağımsızdır dolayısıyla alınan pozisyona bağlı bir çıkar çatışması bulunmamaktadır.
İş Yatırım'da manuel çalışan bir foreks işlem masası bulunmamaktadır; bütün işlemler elektronik ortamda gerçekleşir.

BU market maker anlamına mı geliyor

edit: Bu arada fxdd (USA) de hesabım var : iyi bir alternatif olabilir mi diye araştırıyorum.
sözleşmede çıkar çatışması yazıyor ama uygulamada yapmıyoruz diyorlar.platformları var bende gerçek hesapta deniyorum kaydırmaca var spreadde ciddi para çektikten sonra detaylı değerlendirme yapacağım.

Last edited by Kemal Yıldırım; 02-02-2013 at 11:32.
Reply With Quote
Old 02-11-2013, 16:15
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by CFST View Post
Yerli veya yabancı gerçek ecn çalışan işlem masası olmayan firmalarla çalışmak isteyenler bana özel mesajdan ulaşsınlar.(SPK Dahil)
SPK lisanslı firmalardan birinde ilk intibalar olumlu gidiyor.İsim listesi çıkarıcam yerlilerden bir tane brokera topluca gidip spread indirimi gibi forum üyelerine özel indirimler almak istiyorum.İlgilenen arkdaşlar ad soyad email bana özelden yollasınlar.Liste çıkarıp topluca başvurursak ne indirimler avantajlar alabiliriz soralım.
Reply With Quote
Old 02-13-2013, 00:15
CFST's Avatar
CFST CFST is offline
Üstat

CFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond repute

Quote:
SPK lisanslı firmalardan birinde ilk intibalar olumlu gidiyor.İsim listesi çıkarıcam yerlilerden bir tane brokera topluca gidip spread indirimi gibi forum üyelerine özel indirimler almak istiyorum.İlgilenen arkdaşlar ad soyad email bana özelden yollasınlar.Liste çıkarıp topluca başvurursak ne indirimler avantajlar alabiliriz soralım.
Üstat siz bir yer ayarlarsanız benim için uygun spklı bir firmaylada çalışmayı deneyelim.Yukardaki yazımı kaldırırsanız sevinirim.Siz öncülük ettikten sonra bize gerek yok.
Reply With Quote
Old 02-13-2013, 00:36
hasangmd's Avatar
hasangmd hasangmd is offline
Yeni Üye

hasangmd is on a distinguished road

Quote:
Ne zamandır bunu bekliyordum Allah razı olsun abi. alt limit olucakmı bu işten faydalanmak için yada işlem hacmi. saygılar...
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)

Posting Rules