FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 07-02-2013, 23:04
ben82's Avatar
ben82 ben82 is offline
Yeni Üye

ben82 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by CaKiNG View Post
dostum bu haraketler normal haraketler değil..parite 1.31 testi yaptı sonra 1.30 altına gider gibi yapacakki yukarda alım düşünen herkes dün 1.2930-50 testi yaptı bu parite artık cıkmaz desin..Su anda sentimentler alıs ağırlıklı ama 1.3050 civarı gelip tekrar aşağı yapacağı zigzagda millet satısa geçtiği anda bilki bu parite bu sefer 1.31 üstüne atar ..Ben uzun vadeli yine paritenin düşeceğini bekliyorum ..Bu analizler kısa vadeli diyeyim sana ...
uzun vade o aşağıdaki trendline a mutlaka gelecek ..onun kacarı yok

awacs erken uyarı sistemlerim böyle bir tepki olabilir diyor..
bence 1.29800 üzerine atarsa dediğin kuvvetle muhtemel olur
Old 07-02-2013, 23:09
yildirimx yildirimx is offline
Site Üyesi

yildirimx is an unknown quantity at this point

Altinda bana gore cikis trendi diyenler yaniliyorlar. Bana göre altin dibini bulmuş degil1300 uzerini bu onumuzdeki iki hafta icin ben hayal olarak gormekteyim. Tabi benim sahsi fikrim ustadlar ne der bilemeyecegim amabenaltinda longa gecemedim 1200 de de gecemedimgeldi buraya her doncegini dsundugum yerde selledim.tabi sl lerimi koyarak ve suan gayet guzel bi noktada parami iki katina cikarmaya yakin bir yerde beklemekteyim. Bu gece icin 28leri gorebilirizgibime geliyor ama susn toplamda 0,10 satisim var ortalamasi 43 bunlarinda tplerini kademe kademe girdim 40 dan baslayarak. Cunku bi defa 1180 i gosterrirler diye 1182 ye tp koymustum bi suru karim varken alip bdklenek yerine tp kapasin dedim zar zor203 den cikip tum kari erittik nerdeysr o yuzden srtik kar cepte guzeldir mantigini uygulamaya karar verdim
Old 07-02-2013, 23:11
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by ben82 View Post
yıldırım alış düşünmüyordum ama bu yazından sonra ciddi ciddi alışa odaklandım
gerçi bu ara pozlarında süper gidiyorsun
Hocam Allah bozmasin altinda guzel gidiyoru ama parite duserken pariteden para kazanamiyorum ya inanki icim aciyor ya. O kadar dusecek diye bekledik de hep aartti ya inadina biz pariteden vazgectik dususe gecti bize ekmek yokmus ordan. Neyse benim sarisina karsi zaafim vardir hocam esmerlerle isim olmaz
Old 07-02-2013, 23:31
evliyaçelebi's Avatar
evliyaçelebi evliyaçelebi is offline
Site Üyesi

evliyaçelebi is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by freedom View Post
2 hafta önce eu 1.3230 civarında iken. 1.3150-80 net hatırlamıyorum çünkü burayı kırarsa aşşa yönlü 1.2880e kadar yolu var dediniz. Geriye gidip tek tek bakarsam hangi arkadaşımızın dediğini de bulurum. Yanlış anlamayın beni suçlamıyorum sizi ama neden alış yönünde diretiyorsunuz bilmediğimiz bişey mi var yada bu haftaki USD verilerini olumsuz mu bekliyorsunuz ?
Freedom merhaba,

Pariteler trende göre hareket ederken arda yukarı çıkışlar veya aşağı inişler gerçekleştiriyor bunlardüzeltmeolarak kabul ediliyor. bazen bu düzeltmeleruzun bazen kısa olabiliyor. (zaman olarak) GBP YEN de trendyukarı doğru giderken alım pozu açtık ama dirençleregelince alım pozlarımızı kapatık satış pozlrı açtık. dün ve bugün iki defa satış posu açıtım bir defada alış pozu açtım. hepsinde de bakiye artı ile kapandı. USD yende yukarı yönde dirence geldi dedim sattım ama stoplandı. stopun hemen üzerinde ALış limiti koymuştum onu aldım şu anda pozum açık yani paritenin ana yönü aşağı veya yukarı gösteriyoe diye her noktadan alış veya satış pozu açmamalıyız iki yönlü strateji var. kısa vadeli vur kaç 2-3 saat en falz a 12 saatlik poz diğeri ise 1-2 haftalık poz. benimşu anda USD CHF alım pozum var. 0.93966 dan aldım hedefim 1 eğer tutarsa 0.1 lot ile 600 usd kar var bu pozu kapatmıyorum kendimce alabileceğim trendin en altseviyesinden aldım ha rüzgar tersine dönerse SL noktam girişin hemen üzerinde eksi ile kpatmam ama gördüğüm karıda alamam
Burada yayınladığım grafikler vepaylaştığım yorumlar genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlandır. Bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kisilerin ugrayabilecegi her türlü zararlardan dolayı şahsım sorumlu tutulamaz.
Çok mu resmi oldu ?
Old 07-02-2013, 23:39
freedom freedom is offline
Site Üyesi

freedom is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by CaKiNG View Post
Doğrudur haklısınız..Yukardada yazdım uzun zamanda o seviyeyi test etmesi gerekiyor ..Aslında ben tüm analizlerimi sakliyorum tradingviewda ..hafta sonları ne yapmısım nerde doğru nerde yanlıs diye kontrol etmek için..Bu aralar uzun zaman diliminden kısa zamanlı dilimlere daha cok baktıgım için böyle oluyor sanırım..Yukarı bir tepki gelip sonra aşağı inmesini daha olası görüyorum ...

Bir önceki tepki yönünü düşünecek olarsak 1.3150 de iken 1.3270 civarına kadar tepki verir dedik bende öyle düşünüyordum 1.3235 lerden tekrar döndük 1.3150 yi beklerken 1.3104 ten döndük beklentilerimiz dışında gelişiyor bu tepkiler. Bundan sonrada tepki olacağını sanmıyorum 1.2880 civarına inersek yukarı yonlü bu sefer 1.2980e tepki vereceğini düşünüyorum ama her seferinde yanılıyoruz bakalım bu sefer ne olacak bu arada sentimentlerin pozlarını nerden görebiliyorsun bu konuda yardımcı olabilirmisin ?
Old 07-02-2013, 23:45
Site Üyesi

Vayyy anammm evliyacelebi hocam naptiniz recruit hocamla ya evi tasiyoruz diye altindan baska biseye bakamaz olduk valla uj a bir bakayim dedim 100 u zorluyomu diye 101 i gozune kestirmis ya bu melet naptiniz boyle yaw insan bir haber eder
Old 07-03-2013, 00:04
evliyaçelebi's Avatar
Site Üyesi

MERHABALAR YEN PARİTELERİ YİNE SAĞGÖSTERİP SOL VURDU. BUGÜN USD YENDE SHORTPOZUMUM STOPLANDI AMA ALIŞ İÇİN GİRDİĞİMZİ BUY STOP SAYESİNDE ETTİĞİMZİ ZARARI ŞİMDİLİK KAPATTIK. GBP YEN VE EUR YEN YİNESERT HAREKETLERİLE GÜNLÜK 60-100 PİPS ARASI İŞLEMLER İLE RİSKLİ İŞLEM YAPMAYI SEVEN YATIRIMCILARI GÜLDÜRDÜ.
USD YEN GÜNLÜK GRAFİĞİE BAKTIĞIMIZDA BEKLEDİĞİM GİBİ YÜKSELEN BANDDA YUKARI DOĞRU HAREKETİNİ YAPIYOR. AMA BUGÜN KISA ZAMAN ARALIĞINDA BAKTIĞIMIZ DİRENÇLER PEK İŞE YARAMADI. BUNDA SONRA 100'ÜNÜZERİNDE DURDUKÇA KRODONUN YÜZÜ GÜLECEK. AMA ÖNÜNDE BOLİNGER BANDININ ÜST BANDI YÜKSELEN BANDIN ÜSTEĞRİSİOLDUÜU SÜRECE ORALARDAN SATIŞ FIRSATLARINI KOLLAYACAĞIZ. ALT TARFLARDAN SÜRÜYÜ ÇEVİRİP YUKARILRDA KARI ALACAĞIZ.
Burada yayınladığım grafikler vepaylaştığım yorumlar genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlandır. Bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kisilerin ugrayabilecegi her türlü zararlardan dolayı şahsım sorumlu tutulamaz.
Çok mu resmi oldu ?
Old 07-03-2013, 00:08
evliyaçelebi's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by yildirimx View Post
Vayyy anammm evliyacelebi hocam naptiniz recruit hocamla ya evi tasiyoruz diye altindan baska biseye bakamaz olduk valla uj a bir bakayim dedim 100 u zorluyomu diye 101 i gozune kestirmis ya bu melet naptiniz boyle yaw insan bir haber eder
YILDIRIM SARIŞIN ADAMI KÖR EDER
AMA BAK BUGÜN GBP YEN DE ÖNCE SATTIK SONRA BEKLEDİK YUKARI ÇIKTI TEKRAR SATTIK BU SEFER SATTIĞIMIZIN BBİRAZ ÜZERİNDEN ALDIK BİR BAKTIK USD YEN 100 Ü KIRINCA BİZİM GBP YENDE UÇTU GEÇEN HAFTA 149.4 DAN ALIN ALIN DEDİĞİMİZ GBP YEN ŞİMDİ 152.400 DE +300 PİPS BENCE YEMEDE YANINDA YAT CİNSİNDEN
Çok mu resmi oldu ?
Old 07-03-2013, 00:12
evliyaçelebi's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by yildirimx View Post
YILDIRIMBENDE TATİLDEYİM HANIMDAN GİZLİ SAKLI MARKETE PAZARA GİDERKEN CEPTEN GİRİP YAZIYORUM
ŞİMDİ KIZLAR UYUDUDA BENDE PC BAŞINA GEÇTİM BİRAZ İNCELEME YAPIYORUM. CUMA GÜNÜ BÜYÜK GÜN EĞER İZİN ALIRSAM HANIMDAN TDİ ÖNCESİ BİRİ İKİ BİŞEYLER YAPAR TATİLDE CEP HARÇIĞIMIZ ÇIKARTIRIM
Çok mu resmi oldu ?
Old 07-03-2013, 00:14
bolgar bolgar is offline
Site Üyesi

bolgar is on a distinguished road

Alb'de platforma girebilen var mı ? 15 dakikadır data gelmemiş.

Tags
alpari, döviz yatırım foreks, eurusd, foreks, foreks döviz yatırım, foreks kazancı, foreks ticareti, forex, forex foreks forex foreks, forex sinyal, forex.com, fxcm, fxdd, gain capital, hotspotfx, teknik analiz, yatırım foreks döviz

Currently Active Users Viewing This Thread: 136 (0 members and 136 guests)

Posting Rules