FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 07-03-2013, 18:25
evliyaçelebi's Avatar
evliyaçelebi evliyaçelebi is offline
Site Üyesi

evliyaçelebi is on a distinguished road

Yagu talihsizliğe bak
GBP yen aldım 151.6 Dan sonra biraz çıkınca stopu girişe çektim öğle uykusunA yattım uyandım bir baktım 152.4 oo Dedimki akşam yemeğinin parası çıktı bir baktım işleme Abo stoplanmış olur mu böyle talihsizlik
Burada yayınladığım grafikler vepaylaştığım yorumlar genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlandır. Bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kisilerin ugrayabilecegi her türlü zararlardan dolayı şahsım sorumlu tutulamaz.
Çok mu resmi oldu ?
Old 07-03-2013, 18:28
evliyaçelebi's Avatar
Site Üyesi

YILDIRIM k short pozun var yahu altında 1260 ı geçer mi bu satsak mı? Euro dolar aldık onlarda stoplanmış kısmet değilmiş bugün irşat geçti yarında yatış vakti ...
Burada yayınladığım grafikler vepaylaştığım yorumlar genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlandır. Bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kisilerin ugrayabilecegi her türlü zararlardan dolayı şahsım sorumlu tutulamaz.
Çok mu resmi oldu ?
Old 07-03-2013, 19:03
CaKiNG CaKiNG is offline
Site Üyesi

CaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by Capital1 View Post
Günün sorusu

Şu anda Cash.. 'keş" 50 000 dolarınız olsa, bu fiyattan Forex piyasasında 1 lot altın alır mıydınız? Orta vadeli, yıl sonu vadeli işlem için ?

Niçin?

Evet diyorsanız niçin ve hayır diyorsanız keza ?
Ben sahsen alırdım...yıl sonu ne olur bilemem tabi cünkü piyasa dinamikleri sürekli değişiyor ancak traderların kafasında bu altın için acaba nerden tekrar satısa girecekler diye bir düşünce var..Hal böyle oldugu sürece altın dipden aldıgı tepki alımını bir süre daha devam ettirir..1253 lerde su anda ..Bence Cok rahat 1300 üstü atıp 1400 üstünden gidiyor havası verip geri 1200 lere düşer ...
Old 07-03-2013, 19:26
kabukijo kabukijo is offline
Site Üyesi

kabukijo is on a distinguished road

Şimdi 1250 dolardan 1 lot altın aldığımızı varsayalım.. Hesabı unutuyoruz uzun bir süre hiç işlemyapmıyoruz..

Diyelim ki işler kesat gitti altın 1000 dolara düştü.. Kayıp ne kadar 25 bin dolar. Geriye daha o kadar paramız var..

Ee peki 1000 dolardan sonra 750'ye kadar düşecek değil ya ?

En kötümser ihtimal 1000 dolar..

Pozitif tarafa bakalım.

Yıl sonu 1600 dolar olmuş olsa.. Net kazanç : 35 bin dolar..

Burada işlemi açıyorsun ve gidiyorsun.. Dalgalanmalara vs hiç bakmayacaksın..

1000 doların altına da altın düşer mi ? İster vatandaşlar ister finansçılar arasında anket yapılsın.. % 10 bile çıkmayacaktır o görüşte olan..

Burada olaya uzun vadeli yatırım olarak bakacaksın..

Diyelim ki 50 bin dolar verdin. Fatih Sultan Mehmet'in otağını kurduğu Bayrampaşa'daki JET/lüks otelden devre mülk aldın, ileride değeri çok artacak beklentisiyle.. (Bu sakat projeye para yatıran o kadar çok Almancı var ki şaşırıp kalırsınız )

Yani uzun perspektiften bakınca altın yatırımı daha mantıklı[/QUOTE]

1250 dolardan 1 lot alıp 1000 dolara düştüğünde 25000 dolar zarar ederken yaşayacağın psikolojiyi kaldırabiliyorsan alınır. Ama o psikolojiyi yaşama ihtimaline karşı o riske girmezdim en fazla 0,50 ile alırdım veya 100000 dolar olsa 1 lot alırdım
Old 07-03-2013, 19:28
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

hayırlı işlemler...
Old 07-03-2013, 19:33
CaKiNG CaKiNG is offline
Site Üyesi

CaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura aboutCaKiNG has a spectacular aura about

Quote:
Originally Posted by freedom View Post
Bir önceki tepki yönünü düşünecek olarsak 1.3150 de iken 1.3270 civarına kadar tepki verir dedik bende öyle düşünüyordum 1.3235 lerden tekrar döndük 1.3150 yi beklerken 1.3104 ten döndük beklentilerimiz dışında gelişiyor bu tepkiler. Bundan sonrada tepki olacağını sanmıyorum 1.2880 civarına inersek yukarı yonlü bu sefer 1.2980e tepki vereceğini düşünüyorum ama her seferinde yanılıyoruz bakalım bu sefer ne olacak bu arada sentimentlerin pozlarını nerden görebiliyorsun bu konuda yardımcı olabilirmisin ?
Geç cevap için önce özür dilerim...Bu aralar biraz işlerimden dolayı gündüzleri bakamıyorum hem foruma hemde piyasalara ...Hem çalısıp hemde forexde gündüz al sat yapmanın ne kadar zor oldugunu bir daha anlamıs oldum..Gerçi sürekli basında oturuncada insan kendini dürtüyor surdan sunu acim ,dur su kacmadan sunu alim gibisinden .
Sentimentlere ben genelde Zulutrade sayfasından bakıyorum ...Aslında geçen bu konu acıldıgında eackeshin bahsettiği oanda sayfası gibi bir cok fx şirketinin sayfalarıda var ancak zulu bana daha kolay geliyor ..ordaki mantıgı biraz uğrasınca yüzde 70 oranında paritenin ne yöne gideceğini kestirebiliyorsunuz..Ben genelde söyle yapıyorum.Zulunun sentimentine bakmadan önce kafamdan tahmin etmeye calısıyorum ..Diyelimki bende eu alım var ve terse kaldım ..Eğer elimdeki kalan pozlar 50 pip üstü gibi ise ve sentimentlerdeki kişilerde benim gibi long girmiş ise ki bu oran yüzde 60-65 üstü gibi ise o poz yüzde 70 oranında sl olmadan geri dönmeyeceğine emin oluyorum ..Faydası ise elimde artıda bir poz var diyelim +50 pip üstü gibi..Sentimentlerde benim aldıgım pozun tam tersi ise bu sefer hem düşüşlerde alıyorum hemde tp yi yukarı bir yere yazıyorum.Sentiment ne zaman yüzde 80 gibi cok yüksek rakamlara cıkar ise artık ufak ufak pozdan cıkma zamanı gelmiş diye algılıyorum.Yani sentiment gercekten cok önemli benim için.Ama işin kuralını sistemetiğini öğrenmek için kendinizi sürekli deneyin.Sentimente bakmadan tahmin etmeye calısın başkaları ne yapmıs olabilir diye..Bu baktıgınız kişiler kazanan değil,kaybeden kişiler oldugu için bizim tek bulmamız gereken burda azınlık içinde kalmak için sürekli strateji geliştirmek...Sonucta elimizde tek bir istatistik var ..O da bu işde para kazanan kesim sadece 10 ...
Old 07-03-2013, 19:42
recruit's Avatar
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by evliyaçelebi View Post
Yagu talihsizliğe bak
GBP yen aldım 151.6 Dan sonra biraz çıkınca stopu girişe çektim öğle uykusunA yattım uyandım bir baktım 152.4 oo Dedimki akşam yemeğinin parası çıktı bir baktım işleme Abo stoplanmış olur mu böyle talihsizlik
çelebi millet bütün gün gözünü dört açıyor yinede kazanamıyor sen aklın sıra uyuduğun yerden para kazanacaktın......adana saz kedisi
Old 07-03-2013, 20:17
evliyaçelebi's Avatar
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by recruit View Post
çelebi millet bütün gün gözünü dört açıyor yinede kazanamıyor sen aklın sıra uyuduğun yerden para kazanacaktın......adana saz kedisi
Üstat moralim bozuk zaten gördün mü GBP yeni aldım151.6 Dan sonra SL i girilir koydum bira yükselince sonra pozu takip edip erken kapatmayayım diye senin hep dediğini pozu takip edip sterses yapmayayım diye uydum. aldım yattım anlayacağın ama stopu girişe çekmek hataymış eh bunuda öğrendik
Çok mu resmi oldu ?

Last edited by evliyaçelebi; 07-03-2013 at 20:56.
Old 07-03-2013, 20:23
freedom freedom is offline
Site Üyesi

freedom is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by CaKiNG View Post
Geç cevap için önce özür dilerim...Bu aralar biraz işlerimden dolayı gündüzleri bakamıyorum hem foruma hemde piyasalara ...Hem çalısıp hemde forexde gündüz al sat yapmanın ne kadar zor oldugunu bir daha anlamıs oldum..Gerçi sürekli basında oturuncada insan kendini dürtüyor surdan sunu acim ,dur su kacmadan sunu alim gibisinden .
Sentimentlere ben genelde Zulutrade sayfasından bakıyorum ...Aslında geçen bu konu acıldıgında eackeshin bahsettiği oanda sayfası gibi bir cok fx şirketinin sayfalarıda var ancak zulu bana daha kolay geliyor ..ordaki mantıgı biraz uğrasınca yüzde 70 oranında paritenin ne yöne gideceğini kestirebiliyorsunuz..Ben genelde söyle yapıyorum.Zulunun sentimentine bakmadan önce kafamdan tahmin etmeye calısıyorum ..Diyelimki bende eu alım var ve terse kaldım ..Eğer elimdeki kalan pozlar 50 pip üstü gibi ise ve sentimentlerdeki kişilerde benim gibi long girmiş ise ki bu oran yüzde 60-65 üstü gibi ise o poz yüzde 70 oranında sl olmadan geri dönmeyeceğine emin oluyorum ..Faydası ise elimde artıda bir poz var diyelim +50 pip üstü gibi..Sentimentlerde benim aldıgım pozun tam tersi ise bu sefer hem düşüşlerde alıyorum hemde tp yi yukarı bir yere yazıyorum.Sentiment ne zaman yüzde 80 gibi cok yüksek rakamlara cıkar ise artık ufak ufak pozdan cıkma zamanı gelmiş diye algılıyorum.Yani sentiment gercekten cok önemli benim için.Ama işin kuralını sistemetiğini öğrenmek için kendinizi sürekli deneyin.Sentimente bakmadan tahmin etmeye calısın başkaları ne yapmıs olabilir diye..Bu baktıgınız kişiler kazanan değil,kaybeden kişiler oldugu için bizim tek bulmamız gereken burda azınlık içinde kalmak için sürekli strateji geliştirmek...Sonucta elimizde tek bir istatistik var ..O da bu işde para kazanan kesim sadece 10 ...

Geç cevap vermeniz problem değil tabiki işiniz daha önemli, Forex piyasasındada zaten fırsat bitmez, ama iş beklemez. Sentimentleri bende takip edicem ama tabiki düşündüğüm alış ve satış yönleri için değil bir fikrim olur yada fikrimi destekleyebilir diye bakmak istiyorum. Sonuçta forexte her zaman bir düşüncem varsa grafiksel olarak sizlere yada hocalarıma soruyorum ya benim için iyi bir fikir oluyor yada düşüncelerime destek oluyor. Ben bu işin sırrının bilgi ve sabırdan geçtiğini düşünüyorum. iyi bir bilgi ve iyi bir sabır ile para kazanmamak için hiç bir sebep yok.
Old 07-03-2013, 20:28
recruit's Avatar
Moderatör

Quote:
Originally Posted by evliyaçelebi View Post
Üstat moralim bozuk zaten gördün mü GBP yeni sana uydum aldım yattım ama stopu girişe çekmek hataymış
bana mı uydun????ben 3 gündür yoktum...bir yanlışın var ben daha yeni geldim.....
Closed Thread

Tags
alpari, döviz yatırım foreks, eurusd, foreks, foreks döviz yatırım, foreks kazancı, foreks ticareti, forex, forex foreks forex foreks, forex sinyal, forex.com, fxcm, fxdd, gain capital, hotspotfx, teknik analiz, yatırım foreks döviz

Currently Active Users Viewing This Thread: 130 (0 members and 130 guests)

Posting Rules