FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 12-17-2016, 15:55
hakanharbeli
Guest

Default İbretlik Dolandırılma Vakası !

Merhaba,

Destek talebiyle birçok özel mesaj alıyorum. Elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum. Malum araştırma ödevleri, Gelir uzmanlığı sınavına hazırlık bunlar benim bayağı zamanımı alıyor. Ulaşamadıklarım için özür diliyorum.

Bana öyle bir özel mesaj geldiki bunu yeni başlayanlar için ibret olması adına paylaşmak istedim.

Dolandırılmanın tam olarak nasıl gerçekleştiğini teyit edemediğim için firma ismi vermeyeceğim.

Henüz foreksle yeni tanışmış bir yatırımcıya 30 bin dolarlık yatırım yaptırılmış...

Artık işlemleri kendi mi açmış Yoksa yönlendirilmiş mi ya da haberi olmadan mı açılmış bunu bilemiyorum. Sadece "Abi Dolandırıldım Yardım et" diye aldığım bir mesaj.

Siz siz olun eğer foreksle yeni tanışan bir yatırımcıysanız. Bizden destek talep etmeden sakın Müşteri temsilcilerinin yönlendirmelerine kanmayın.. Burada hepimiz yatırımcıyız yıllardır bu piyasada işlem yapan Üstatlarımız var. Bize bir fikir danışın. Foreks'e başlamak isteyen insanlara forumumuzu önerin burası bir Yatırımcı Dayanışma Platformu gibi işliyor

Müşteri temsilcisinin etik olmayan tavrı nettir.. Yeni başlayan bir yatırımcıya 30 bin dolarlık yatırım yaptırılıp işlemleri için başı boş bırakılmaz. Yoksa sizi her yerde dolandırıcı diye yayar..

Elbette 30 bin dolarla başlamak istiyorsa başlayabilir. FakaT MT yatırımcıyı küçük küçük lotlarla bu işi öğrenin diye yönlendirmeli..

Burada suç teşkil eden durumlar şunlardır.

1) Eğer Müşteri temsilcisi sizi eurusd alım zamanı şimdi alın demişse bu bir suçtur. MT yatırımlarınıza müdahale edemez sizi yönlendiremez.

2) Eğer haberiniz olmadan işlem açılmışsa. Bu bir suçtur tespit edilebilecek bir durumdur. Emriniz olmadan işlem yapılamaz. tabi sözleşmede yetki vermediyseniz..

3) döviz kuru dünya piyasalarında düşüyorken sizin sisteminizde farklı bir hareket gerçekleştiriyorsa burada fiyatlara müdahale söz konusudur bu da suçtur. Tabi şirketiniz market maker değilse.

4) Emir girişlerinizi sistem reddediyorsa. Bu bir suçtur. Tabi eğer internet v.b teknik sorunlar dışında.

Bu gibi durumlarda işlenen suçlarda hak idda etme durumunuz vardır. Bunun dışında işlemleri kendiniz açıp kendiniz kaybetmişseniz. Suç teşkil etmez hak idda edemezsiniz.

Son olarak. Suç teşkil eden ve birçok kişide şahit olduğumuz vakalardan birisi. Müşteri temsilcisinin foreks'in garanti kazanç getiren bir sistem olduğu. Şimdi para yatırmanız karşılığında kolaylıkla kazançlarınızı katlıyacağınız gibi piyasayı yanlış tanıtıcı bir şekilde sizi yatırıma davet etmesi de suçtur.

Bu durumlar dışında hak iddia edemezsiniz.

Yatırımcıları bilgilendirdiğimiz. Yatırımcıların dayanışma olduğu bir grubumuz var bu gruba dahil olabilmek için sayın Adminimize özel mesaj atıp VİP Üyelik talep edebilirsiniz VİP üyekik Ücretsizdir..
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules