FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 05-22-2016, 15:48
Budakbaşı Budakbaşı is offline
Site Üyesi

Budakbaşı is on a distinguished road
Default Yazmadan edemedim.

Geçen sene temmuz ayından beri... bir aracı kurumda bir bayan temsilci.. 3 tane kurum değiştirdi... telefon rehberinde kayıtlı müşterileri arıyor. Hesap açtırıyor, cazip işlem kolaylığı spreadler ve sinyaller-tüyorlar söyleyip... fonlama da olduktan sonra... zaten tüyolar bir kaç gün sürüyor... El yazılı wats app fotoları... birkaç ay geçmeden hemen başka kuruma...
Aynı şekilde hesap fonlama ve başka kuruma

Kurumlarda müşteri bulup primini alıp tüyüyor.
Elinde... telefon listesi... vs.

Sayesinde iki kurumda işlem açtım. 3. kurum ricası olmadan önce hal hatır ayakları.
Hayırdır... hal hatır bir sormak istedim.
Bekliyorum. ne zaman hesap ricası diye.

Yok dedim sağol... sayende hesap açılmadık kurum kalmadı. Sonra tüyüyorsun.
Bir sürü mesaj... sildim.

Çoğunuz biliyorsunuzdur... Belki de..
Reply With Quote
Old 07-01-2016, 10:35
teoman_ teoman_ is offline
Site Üyesi

teoman_ is on a distinguished road

stp çalışan firmalar hesabınızda ters pozisyon açarmı??
Old 07-12-2016, 15:43
Ertuğrul's Avatar
Ertuğrul Ertuğrul is offline
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road
Default Forex mağdurları TBMM'de

Meclis Dilekçe Komisyonu bünyesinde kurulan Forex piyasasındaki mağduriyetleri inceleme komisyonunun döviz takası piyasasına ilişkin ilk tespiti bireysel yatırımcıların yüzde 87'sinin Forex'de parasını kaybettiği ve zarara uğradığı yönünde oldu.

Sabah gazetesinin haberine göre bu oranın Forex piyasasının şu an için güvensiz ve tehlikeli olduğunu gösterdiği tespitinde bulunan komisyon, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Maliye ve MASAK yetkililerinden piyasanın işleyişi, bireysel yatırımcıların uğradığı zararlar ile yapılması gerekenler hakkında bilgi alacak.

Komisyon uzmanlarının Sermaye Piyasası Kurulu'nun bilgilerine dayandırarak yaptığı ön çalışma, bir ülke para biriminin başka bir ülke para birimine çevrildiği, döviz ticaretinin yapıldığı Forex (döviz takası) piyasasına ilişkin önemli bilgiler ortaya koydu.

"GÜVENSİZ VE TEHLİKELİ"

Alt komisyonun tespitleri arasında "Forex piyasasının şu an için güvensiz ve son derece tehlikeli olduğu, bireysel yatırımcıların büyük çoğunluğunun Forex piyasası hakkında bilgisiz ve tecrübesiz oldukları" vurgusu öne çıktı.

Komisyonun diğer tespitleri arasında ise "Kullanıcıların aracı kurumların insafına terk edildikleri, aracı kurumların saldırgan pazarlama teknikleri kullanarak müşterilere yalan, yanlış ve yanıltıcı bilgiler vererek finansal okuryazarlığı olmayan müşterileri hataya sevk edebildiği, özellikle telefonla kurulan iletişim ve hesap açma, işlem yapma üzerine bina edilen bu ilişkinin daha sonra yaşanacak sorunların ispatında açmaza yol açtığı, mahkeme aşamasında da ispatın zor olduğu" yer aldı.

http://www.capital.com.tr/gundem/akt...berdetay-22417
Old 07-13-2016, 00:06
aligiviyan's Avatar
aligiviyan aligiviyan is offline
Moderatör

aligiviyan is on a distinguished road

Herkes Trade etmemeli, Herkes aynı işi yapmıyor biri mühasebeci olur biri berber biri aşçı biri oyuncu biri al sat yapar biri komisiyoncu olur, herkes Trade etmemeli olmuyor ise bırak git başka iş yap sevdiğin bir şeyı yap, pes etmek gibi bir şey değil demek isteiğim şey başka Trade eden biri belki futbolcu olmak ister ama olamaz pes etmezse bile belki fiziği müsait değildir belki kaderi değildir. neyse kısa ve öz olarak insan oğlunun yapabileceği bin tane iş var trade etmek şart değil herkes yapamaz herkes yapmamalı da zaten. ben mağdurum diye ortalıkta dolanmak yerine ya uğraşacaksın geceni gündüzüne katıp bu işi başaracaksın yada başka birşey yap sevdiğin bir şeyi. Valla turizm acentelerinde hotel denetleyen ajanlar çalışıyor gidin başvurun hotel hotel tatil yapıp hotel denetleyin ne diyim.

bu arada türkiyedeki rakamları bilmem ama Amerikada yayımalan resmi rakamlar %40+ kazanan tarafta orda kaldıraç 1:50 bu arada. 100.000 ve üzerine zaten 1:10 zor verirler.

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

Old 01-27-2017, 20:24
Erhantly Erhantly is offline
Yeni Üye

Erhantly is on a distinguished road

Arkadaşlar bir firma arayışındayım, önce beklentimi yazayımki uzman olanlar bir öneri sunabilsin.

5.000 $ ile başlayacağım.
Düşük kaldıraç kullanacağım, 3 4 en fazla 5 daha yukarısını kesinlikle kullanmayacağım.
Sadece Usd/tr Euro/tr işlem açacağım başka bir paritede işlem açmayacağım.
İşlemlerim genelde alış olacak ve uzun süreli olacak scalping yapmıyorum.
Güvenilir bir firma arıyorum, sistemi hata verip durmayan kendi kendine işlem sonlandırmayan. Mümkünse banka olan.
Swap kesintisi olmayan veyahut olsa bile usd/tl de en düşük olan bir firma arıyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaş varmı?
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)

Thread Tools

Posting Rules