FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 05-02-2012, 13:07
byking
Guest

Default Destek Menkul Değerler A.Ş. - DestekFX - Sorun Yanıtlayalım

Sayın ForexForumTR Üyeleri,

Bu başlık altında, DestekFX'in bir personeli olarak, hem Forex piyasasının işleyişine, hem 1 Eylül'de başlayan yasal süreç ve sektör gelişimi hakkında, hem de şirketimizin ayrıcalıklarına dair sorularınızı yanıtlamaya gayret edeceğiz.

Saygılarımızla,

DestekFX
İletişim Komitesi
Reply With Quote
Old 05-02-2012, 16:15
hasangmd's Avatar
hasangmd hasangmd is offline
Yeni Üye

hasangmd is on a distinguished road

market maker olarakmı çalışıyosunuz. bildiğim kadarıyla spk sadece market makerlığa izin veriyo. teşekkürler...
Reply With Quote
Old 05-02-2012, 17:32
byking
Guest

Sayın Hasangmd,

Evet, DestekFX *Market Maker işleyişiyle hizmet vermektedir.

*Market Maker: Piyasa Yapıcı manasına gelen Market Maker işleyişi, 1 Eylül itibariyle SPK'nın sınırlı sayıda şirkete yetki verdiği bir hizmet türüdür. Market Maker olabilmek için, o tarihte belirlenen 8 milyon TL üstünde sermaye yeterliliği (Resmi açıklamayı inceleyiniz. http://www.spk.gov.tr/duyurugoster.a...=c&yanmenuid=1 ) ve bazı diğer yeterlilikler söz konusudur.

Burada siz Forex yatırımcılarıyla paylaştığım bilgilerin kaynaklarını ve terminolojik açıklamalarını elimden geldiğince açıklamaya ve paylaşmaya da çalışacağım. DestekFX, şirket olarak kendi yükselişini sürdürürken, forexin senelerdir yara alan imajını da, verdiği hizmet ve gösterdiği yaklaşımla düzeltmeyi amaç edinmiştir.

Saygılarımla,
Reply With Quote
Old 05-02-2012, 17:57
hasangmd's Avatar
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by byking View Post
Sayın Hasangmd,

Evet, DestekFX *Market Maker işleyişiyle hizmet vermektedir.

*Market Maker: Piyasa Yapıcı manasına gelen Market Maker işleyişi, 1 Eylül itibariyle SPK'nın sınırlı sayıda şirkete yetki verdiği bir hizmet türüdür. Market Maker olabilmek için, o tarihte belirlenen 8 milyon TL üstünde sermaye yeterliliği (Resmi açıklamayı inceleyiniz. http://www.spk.gov.tr/duyurugoster.a...=c&yanmenuid=1 ) ve bazı diğer yeterlilikler söz konusudur.

Burada siz Forex yatırımcılarıyla paylaştığım bilgilerin kaynaklarını ve terminolojik açıklamalarını elimden geldiğince açıklamaya ve paylaşmaya da çalışacağım. DestekFX, şirket olarak kendi yükselişini sürdürürken, forexin senelerdir yara alan imajını da, verdiği hizmet ve gösterdiği yaklaşımla düzeltmeyi amaç edinmiştir.

Saygılarımla,
müşteri emirlerini karşılamakla yükümlü olan firma. yani şöyle ifade ediyim müşteriye göre karşı taraf olduğuna göre bizim kazancımız sizin zararınız olmuyomu. ben alış yaparken bi parite de siz satış yaparak bu emri karşılıyosunuz eğer benim istediğim gibi yukarı giderse siz zarar yazmış olmuyomusunz.
Reply With Quote
Old 05-02-2012, 18:43
OK585 OK585 is offline
Moderatör

OK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond repute

yine sigaraya zam yapmışlar
Reply With Quote
Old 05-02-2012, 18:52
byking
Guest

Sayın Hasangmd,

Belirttiğiniz detay, kanun yapıcının aynı zamanda sözleşmemizde belirtmemizi özellikle istediği bir hükümdür.

MADDE 6
ALIM SATIM EMĠRLERĠ
6.1. ŞİRKET, MÜŞTERİ‟nin iletmiş olduğu Emirlerin doğrudan doğruya karşı tarafı konumunda olup, MÜŞTERİ‟nin verdiği Emirleri Elektronik İşlem Platformu‟nda bizzat gerçekleştirir. ŞİRKET, MÜŞTERİ‟nin kar ettiği durumlarda zarar, zarar ettiği durumlarda ise kar etmiş olacağından ŞİRKET ile MÜŞTERİ arasında çıkar çatışması doğabilecektir. MÜŞTERİ, söz konusu çıkar çatışmasının varlığından ve kapsamından haberdar olduğunu kabul ve beyan eder.

Saygılarımızla
Reply With Quote
Old 05-02-2012, 19:38
setdesigner840 setdesigner840 is offline
Banned

setdesigner840 is an unknown quantity at this point

peki müşteri kazanırsa ne olacak? Destek fx zarar etmeyecek mi? Ayrıca müşteri kar (yani destek fx zarar ederse) ederse, destek fxin ne gibi haklar var?
Reply With Quote
Old 05-03-2012, 00:23
hasangmd's Avatar
Yeni Üye

Quote:
Originally Posted by setdesigner840 View Post
peki müşteri kazanırsa ne olacak? Destek fx zarar etmeyecek mi? Ayrıca müşteri kar (yani destek fx zarar ederse) ederse, destek fxin ne gibi haklar var?
abi aynen bende bunu soruyorum işte. kanun yapıcı iyi yapamamış bu kısmını ne yani hangi kasa uzun süre kaybetmeye tahammül ederki. spk nın işte bunu çözmesi lazım. bu ya doğrudan ecn stp çıkışlı hesap açtırtıcak yada bu m.makerlara müşteri pozlarını hedgeleticek. başka türlü sürekli kazanan vatandaş olursa sıkıntı olur. öbür türlü vatandaş hep kaybederse hiç sıkıntı yaşanmaz.saygılar...
Reply With Quote
Old 05-03-2012, 14:27
setdesigner840 setdesigner840 is offline
Banned

setdesigner840 is an unknown quantity at this point

Quote:
Originally Posted by hasangmd View Post
abi aynen bende bunu soruyorum işte. kanun yapıcı iyi yapamamış bu kısmını ne yani hangi kasa uzun süre kaybetmeye tahammül ederki. spk nın işte bunu çözmesi lazım. bu ya doğrudan ecn stp çıkışlı hesap açtırtıcak yada bu m.makerlara müşteri pozlarını hedgeleticek. başka türlü sürekli kazanan vatandaş olursa sıkıntı olur. öbür türlü vatandaş hep kaybederse hiç sıkıntı yaşanmaz.saygılar...
Bana kalırsa kanun yapıcı ilgili kanunu gayet iyi yapmış, neden? Sanırım brokerler topiğinde ya da başka forumda müşterinin kaybettiği paranın 45% spk nınmış. Ama ben de tam hatırlamıyorum nerde yazdığını. Eğer bunu doğru kabul edersek sadece hesap açtığınız broker yahut aracı kurum size karşı oynamış olmuyor, yanlarına spk yıda alıyorlar.

Tabi yatırırlan depozitodan 55% iyi para. Eğer, broker müşterinin pozlarını hedgelemek isterse kaybettiği (müşterinin kazandığı) para yine kendi parası olur.

Yok yaa, bana kalırsa hiç kimse bu riski göze alamaz. Düşünsenize forumda kennyz yi çözen arkadaşlar gelsin market maker'da işlem yapsın? Hemde azbuz değil hani, min lotu 0,3 olsa aracı kurum batar.
Reply With Quote
Old 05-03-2012, 18:01
hasangmd's Avatar
Yeni Üye

Quote:
Yok yaa, bana kalırsa hiç kimse bu riski göze alamaz. Düşünsenize forumda kennyz yi çözen arkadaşlar gelsin market maker'da işlem yapsın? Hemde azbuz değil hani, min lotu 0,3 olsa aracı kurum batar.
hiç kimse bu riski alamaz derken. pozları hedgeliyolarmı demek istiyosunuz

Last edited by Kemal Yıldırım; 05-03-2012 at 18:16.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules