FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 10-05-2013, 16:29
yasinipek yasinipek is offline
Banned

yasinipek is on a distinguished road
Default Trailing Stop (Takip eden zarar durdurucu) (izsüren zarar durdurucu)

Trailing Stop (Takip eden zarar durdurucu) (izsüren zarar durdurucu)

bu işin offline olarak yani mt4 açık olmadan da yapabildiğimizi öğrendim. nasıl olduğunu merak ettim.Yardımcı olursanız sevinirim.

NOT:Google den aradım bulamadım o yüzden google dan arayan arkadaşların daha rahat bulabilmesi için tüm isimleriyle bir başlık açmak istedim
Reply With Quote
Old 10-05-2013, 18:51
afdx's Avatar
afdx afdx is offline
Site Üyesi

afdx is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by yasinipek View Post
Trailing Stop (Takip eden zarar durdurucu) (izsüren zarar durdurucu)

bu işin offline olarak yani mt4 açık olmadan da yapabildiğimizi öğrendim. nasıl olduğunu merak ettim.Yardımcı olursanız sevinirim.

NOT:Google den aradım bulamadım o yüzden google dan arayan arkadaşların daha rahat bulabilmesi için tüm isimleriyle bir başlık açmak istedim
Sorunuzu umarım yanlış anlamadım, eğer doğru anladıysam cevabı oldukça basit. Bir işleminiz açık, kardasınız, pc başında olamayacaksınız. Bu durumda hareketli stop kullanılabilir. İşlemin gözüktüğü Terminal sayfasını açıp ordan sağ tıklayıp hareketli stop a tıklayın. Orada olan yada siz istediğiniz pip değerini girip kapatın. Siz pc başında olmasanızda yada bilgisayar veya program kapalı olsada hareketli stop çalışır. Umarım faydalı olmuştur. Kolay gelsin.
Reply With Quote
Old 10-05-2013, 19:04
zakoo zakoo is offline
Site Üyesi

zakoo is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by afdx View Post
Sorunuzu umarım yanlış anlamadım, eğer doğru anladıysam cevabı oldukça basit. Bir işleminiz açık, kardasınız, pc başında olamayacaksınız. Bu durumda hareketli stop kullanılabilir. İşlemin gözüktüğü Terminal sayfasını açıp ordan sağ tıklayıp hareketli stop a tıklayın. Orada olan yada siz istediğiniz pip değerini girip kapatın. Siz pc başında olmasanızda yada bilgisayar veya program kapalı olsada hareketli stop çalışır. Umarım faydalı olmuştur. Kolay gelsin.
Bilgisayar ve platform açık olmalı trailingstop için.
Reply With Quote
Old 10-05-2013, 19:10
Banned

Quote:
Originally Posted by afdx View Post
Malesef bende bu şekilde olmuyor program kapatınca izsüren de kapanıyor
Reply With Quote
Old 10-05-2013, 20:12
lugol80's Avatar
lugol80 lugol80 is offline
Site Üyesi

lugol80 is on a distinguished road

2 gün önce işyerinde sabah açıp kar a geçen bir pozisyona takip eden zarar durdurucu (80 pip) uygulayıp öğle yemeğine çıktım. pc den platformu kapattım fakat hemen android telefondan açtım. yarım saat kadar sonra baktımki stop aynı yerde kar dan zarar etmeye başlamışım. Sanırım platformu hiç kapatmamak gerekiyordu. firmayı arayıp soracaktım ama bu başlığı görünce aklıma geldi. öğrenmek lazım.
Reply With Quote
Old 10-05-2013, 20:45
Banned

Quote:
Originally Posted by lugol80 View Post
2 gün önce işyerinde sabah açıp kar a geçen bir pozisyona takip eden zarar durdurucu (80 pip) uygulayıp öğle yemeğine çıktım. pc den platformu kapattım fakat hemen android telefondan açtım. yarım saat kadar sonra baktımki stop aynı yerde kar dan zarar etmeye başlamışım. Sanırım platformu hiç kapatmamak gerekiyordu. firmayı arayıp soracaktım ama bu başlığı görünce aklıma geldi. öğrenmek lazım.
Programı kapatınca zarar kesme noktasını program fiyata göre ayarladığı için o noktada kalır. Bunu ben biliyorum zaten ama başka bir yolla( fiyat hareketlerini program değil server yapsın gibi bir ayar) bu işlem yapılıyor mu diye sormuştum Buradaki cevaplardan da anlaşıldığı üzere böyle bişey yok ama balon haber dolanıp duruyor işte

Last edited by yasinipek; 10-05-2013 at 21:17.
Reply With Quote
Old 10-05-2013, 23:14
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

trailing stop platform kapatılırsa çalışmaz.daha doğrusu bendeki hiçbir firmada denk gelmedim.ha onuda stop limit ve bekleyen emirler gibi firmalar mt4 üstünde kendi sunucularına taşıtıyorlarsa o başka tabi ozaman olabilir ama normalde bunlar ek yük olur güncelleme sürekli ister diye kolay kolay yapmak istemezler.
Reply With Quote
Old 10-06-2013, 00:32
afdx's Avatar
afdx afdx is offline
Site Üyesi

afdx is on a distinguished road

21 Şubat'ta forexte ki ilk işlemim de memleketten cenaze haberi gelmişti. Önce sl yi başa baş noktasına çektim ardından iz süren sotopu çalıştırdım. 32 pipte sl olmuş ve ekran kırmızı yani stop olarak tp olmuş. Ek bir ayar falan yapmadım, işlem yaptığım firmadan mı kaynaklı onu da bilmiyorum açıkçası.
Reply With Quote
Old 10-06-2013, 02:40
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

sonuçta eğer platformu kapatacaksanız trailingstop çalışmaz diyelim kimsenin canı yanmasın.İstisnalar kaidei bozmaz.

Last edited by Kemal Yıldırım; 10-07-2013 at 21:12.
Reply With Quote
Old 10-08-2013, 11:28
hizliokmaegtmni hizliokmaegtmni is offline
Yeni Üye

hizliokmaegtmni is on a distinguished road

Bence de
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools

Posting Rules