FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis)
Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis) We will share technical analysis studies about pairs in this topic.
Reply

Thread Tools
Old 01-14-2016, 11:53
melike melike is offline
Site Üyesi

melike is on a distinguished road

Güzel çalışmış GBP USD kanalı fibo ile birlikte uyum içinde inmişler aşağı

Reply With Quote
Old 01-14-2016, 12:09
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by melike View Post
Güzel çalışmış GBP USD kanalı fibo ile birlikte uyum içinde inmişler aşağı

1.43 seviyesinde tamammi devammi calismaya ?
ben PPK oncesi pounda vermelerine anlam veremedim ppk sonrasi verseler amenna bu yuzden buyuk ihtimalle ppk ya girmeden once Hedgeleyip oyle girecegim pis kokular gelmeye basladi burnuma .. ppk sonrasi dusmeye devam ederse en fazla 50-60 pips hedgeden kaybederim ..
ppk ya kadar 0.7550 seviyelerine gerilerse o zaman hedge yapmakdan vazgecerim

isin en ilginc diger tarafi ise eurousd endekslere soluk aldirmiyor .. su son 50 pipslik hareketi endeksleri soluklandirmak adinami yaptilar yoksa gercek bir hareketmiydi o kisim da kafamda soru isareti
euro usd yi yukari almak ve 40-50 pips dusmesi icin genislik yaratmak daha sonra eurousd duserken endeksleri yukariya alma miydi amaclari ?

eurousd endekslere soluk aldirmayip endeksler bugunde dusmeye devam ederse hisse tarafinda sat kurtul formasyonu olusur buda ne borsa ne de fx piyasalari icin iyi olmaz 2008 i hatta daha kotusunu yeniden yasariz
endekslerden bazilari 2008 krizindeki dibin altina inmis vaziyette
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 12:17
melike melike is offline
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
1.43 seviyesinde tamammi devammi calismaya ?
ben PPK oncesi pounda vermelerine anlam veremedim ppk sonrasi verseler amenna bu yuzden buyuk ihtimalle ppk ya girmeden once Hedgeleyip oyle girecegim pis kokular gelmeye basladi burnuma .. ppk sonrasi dusmeye devam ederse en fazla 50-60 pips hedgeden kaybederim ..
ppk ya kadar 0.7550 seviyelerine gerilerse o zaman hedge yapmakdan vazgecerim

isin en ilginc diger tarafi ise eurousd endekslere soluk aldirmiyor .. su son 50 pipslik hareketi endeksleri soluklandirmak adinami yaptilar yoksa gercek bir hareketmiydi o kisim da kafamda soru isareti
euro usd yi yukari almak ve 40-50 pips dusmesi icin genislik yaratmak daha sonra eurousd duserken endeksleri yukariya alma miydi amaclari ?

eurousd endekslere soluk aldirmayip endeksler bugunde dusmeye devam ederse hisse tarafinda sat kurtul formasyonu olusur buda ne borsa ne de fx piyasalari icin iyi olmaz 2008 i hatta daha kotusunu yeniden yasariz
endekslerden bazilari 2008 krizindeki dibin altina inmis vaziyette
GBPUSD için kanal dibinde alım yapıp geniş bir stopla belki 100 pip olabilir faiz artışına oynamayı düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir? Artış ihtimali sizce ne kadar?
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 12:28
Banned

Quote:
GBPUSD için kanal dibinde alım yapıp geniş bir stopla belki 100 pip olabilir faiz artışına oynamayı düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir? Artış ihtimali sizce ne kadar?
ppk oncesi 0.76 lari gosterdiler .. ve bana inandirici gelmedi su an eurogbp pozisyonlarimi hedgeledim .. ppk oncesi 0.7550 -7560 seviyesine gelirse hedge pozisyonlari kapatirim [sell pozisyonlari] gelmez se hedge ile girerim

faiz arttirma ihtimali bence 0 ama oylama oranlari onemli
gecen seferde faiz artisi icin oy veren sayisi 1 sabit kalmasi diyen 8 mis

simdi bu sayi mesela faiz artisi icin oy veren sayi 2 yada 3 olursa bu sefer gbp biraz degerlenir . aynen gecen seferki gibi gelirse 30-40 pips yukari hareket olur diye dusunuyordum ben ama bunlar ppk oncesi bu hareketi yapti .

mumkunse bir kisa vadeli eurousd grafiginiz varmi sn melike .. eurousd nin su sert hareketi de anlamsiz geldi bana .. bunlar bir seylerin hazirliginda ama ben endeksler diye tahmin ediyorum ama belki olmayabilir bundada islemler noirmal e donmez ise eurousd pozisyonlarida hedgeliyecegim

DAX 9.698,30 9.960,96 9.979,00 9.686,80 -262,66 -2,64%

el insaf yahuu hadi biz hissede degiliz ama hissede olan bir suru vatandas var
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 12:34
melike melike is offline
Site Üyesi

bu kanal şu an çalışıyor gibi görünüyor alımların stop seviyesi 0790 duruyor 1.1020 karar bölgesi gibi
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 12:50
Banned

Quote:

bu kanal şu an çalışıyor gibi görünüyor alımların stop seviyesi 0790 duruyor 1.1020 karar bölgesi gibi
Grafik icin tesekkurler Sn Melike
cok fazla parite ve endeks grafigi ile ugrasinca insanin beyni sulaniyor artik ..
dedigim gibi daha oncede yazdim bu sekilde giden eurousd dax endeksine soluk aldirmaz .. zaten petrol fiyatlari enerji sirketlerinin canina okudu simdi birde borsalarda sat kurtul formasyonu olusursa isler sarpa sarar . fx de hicbir beklentimiz gerceklesmez .

ben gbp de hizli shortum ve beklentimde hizli sekilde olmasi ama bu kadar hizli degil + euronun bu kadar hizli deger kazanmasi . dun onceki gun endeksin dususlerinde yukari tepki vermemesi .. simdi bende sanki euroda da sat kurtul formasyonu olusuyor hissi uyandirdi ..

endekslerin biraz soluklanmasi lazim yoksa halimiz kotu ustune basa basa soyluyorum ki elimde 1 lot hisse yok aksine endekslerdede short tarafindayim .. ama mesela dji 16.500 lere dogru bir tepki vermesi lazim ki piyasalardan Kriz goruntusu biraz uzaklassin ve yatirimcilarf pembe bulutlarin uzerine ciksin yeniden

ben daxi 10772 den shortladim dusunun shortladigim seviyeden bu zaman a %10a yaklasik dustu .. benim gibi azili bir shortcu bile endekslerin soluklanmasi tarafinda ama eurousd o tarafta degil
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 13:33
melike melike is offline
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
Grafik icin tesekkurler Sn Melike
cok fazla parite ve endeks grafigi ile ugrasinca insanin beyni sulaniyor artik ..
dedigim gibi daha oncede yazdim bu sekilde giden eurousd dax endeksine soluk aldirmaz .. zaten petrol fiyatlari enerji sirketlerinin canina okudu simdi birde borsalarda sat kurtul formasyonu olusursa isler sarpa sarar . fx de hicbir beklentimiz gerceklesmez .

ben gbp de hizli shortum ve beklentimde hizli sekilde olmasi ama bu kadar hizli degil + euronun bu kadar hizli deger kazanmasi . dun onceki gun endeksin dususlerinde yukari tepki vermemesi .. simdi bende sanki euroda da sat kurtul formasyonu olusuyor hissi uyandirdi ..

endekslerin biraz soluklanmasi lazim yoksa halimiz kotu ustune basa basa soyluyorum ki elimde 1 lot hisse yok aksine endekslerdede short tarafindayim .. ama mesela dji 16.500 lere dogru bir tepki vermesi lazim ki piyasalardan Kriz goruntusu biraz uzaklassin ve yatirimcilarf pembe bulutlarin uzerine ciksin yeniden

ben daxi 10772 den shortladim dusunun shortladigim seviyeden bu zaman a %10a yaklasik dustu .. benim gibi azili bir shortcu bile endekslerin soluklanmasi tarafinda ama eurousd o tarafta degil
bende sizin aksinize gbp de ufak bir sürpriz bekliyorum erken gelen düşüş beni kıllandırdı. Sanki ters bir hareket gelebilir. O yüzden 100 pip stoplu ufak bir alım denemesi yapacam. YTD
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 13:37
melike melike is offline
Site Üyesi

Şeytan ayrıntıda gizlidir.

Reply With Quote
Old 01-14-2016, 13:43
Banned

Ayni Haber Fiat icinde gecerli milano borsasinda FIAT hisseleri gecici olarak isleme kapatildi ..

insallah kazanirsiniz sonucta ters islemde degiliz ben hedge ledim artik .
simdi eurousd leride hedgeledim .. paritelerde pozisyonum yok su an..
en son eurousd de 60 pips daha alalim derken 300 pips biraktim veri ile .. 7500$ gibi bir zarar yazmisti . o gun bugundur veri oncesi kafama yatmayan fiyat hareketi olursa hemen hedgeliyorum ..

ppk normal piyasanin bekledigi aciklama gelse ne kaybederim 50-60 pips ki ertesi gune hedgeyi kapatma firsati verir .
ama supriz yaparsa en az 200 pips kaybederim o yuzden hedge her zaman mantikli

Renault hisseleri, emisyon testlerine yönelik yolsuzluk soruşturması haberiyle düştü

Agence France-Presse'in emisyon testlerine ilişkin soruşturmanın bir parçası
olarak bilgisayarlarına el konulduğunu bildirdiği Fransız otomobil üreticisi
Renault'nun hisseleri Ağustos ayından sonraki en düşük seviyeye indi.

AFP, Ekonomi Bakanlığı yolsuzluk bürosu memurlarının 7 Ocak'ta bazı Renault
tesislerini ziyaret ettiklerini ve Volkswagen'i sarsan emisyon skandalına
benzer bir soruşturma izlenimi olduğu bilgisin aktarmıştı.

Quote:
bende sizin aksinize gbp de ufak bir sürpriz bekliyorum erken gelen düşüş beni kıllandırdı. Sanki ters bir hareket gelebilir. O yüzden 100 pip stoplu ufak bir alım denemesi yapacam. YTD
Reply With Quote
Old 01-14-2016, 14:10
Banned

beklenen sonuc birsey kaybetmedik sonucta kazanmis olduk gostergeleride sismisti

eurogbp hedge [sell] pozisyonlarini bir terslik olmaz ise 0.7530
euro usd hedge[sell] pozisyonlarini ise 1.0830 dan kapatmayi dusunuyorum
tabiki bu beklediklerim gerceklesicek diye bir kural yok firsat verirse bu sekilde kapatirim firsat vermez ise canlari sagolsun
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Posting Rules