FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 01-04-2012, 17:25
kaisersoze's Avatar
kaisersoze kaisersoze is offline
Site Üyesi

kaisersoze is on a distinguished road

Bu arada dikkatimi çekti Eurusd'ye rağmen sarı kız altın sağlam duruşunu sergiliyor. Bugün jim rogers'in konuşmaları pek etkili olmadı galiba.. Yada bu herifler ters köşeye yatırmak istiyorlar. daha geçen 19xx'lere çıktığında da altın 2400'e kadar çıkacak diyorlardı şimdi de 1100-1200 bandına gelecek diyorlar. Az uyanık değil bu büyük spekler.. Dow'un toparlanması halinde altında manyak hareketler olabilir.

Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır.

H.G.
Old 01-04-2012, 17:38
gkaplan gkaplan is offline
Site Üyesi

gkaplan is on a distinguished road

Euro 1.2900 larda nihayet..1.2800 lere iner sanırım
Old 01-04-2012, 18:09
mozzbily mozzbily is offline
Site Üyesi

mozzbily is on a distinguished road

[IMG]<script src='http://img341.imageshack.us/shareable/?i=h4wave.png&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>[/IMG]
Old 01-04-2012, 18:10
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

KâRDA OTURMA TEORİSİ

Herkes bir sey yazsın . Su teoriyi oturtalım..

Ben ne zaman az bir kâr ile karşılaşsam ve beklesem sistem terse dönüyor. Başabaşın da gerisine gidiyor zarar oluyor..

Ol nedenle derim ki, az çok demeyip kârı görünce yumulacaksın.. Pozisyonu kapatacaksın.

Kızı öptün yeter.. İlle uyumak mı lazım olayı yani .

Yahut da ne yapmak lazım bu gibi hallerde ?

Zaman periyotları, sermaye, marjin vs hepsi önemli tabii ki.. Ama yine de kollektif akıl olarak neler tespit edebiliriz ?

Cümbür cemaat düşünelim bakalım.

Last edited by Capital1; 01-04-2012 at 18:13.
Old 01-04-2012, 18:56
asmpnr asmpnr is offline
Site Üyesi

asmpnr is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Capital1 View Post
KâRDA OTURMA TEORİSİ

Ben ne zaman az bir kâr ile karşılaşsam ve beklesem sistem terse dönüyor. Başabaşın da gerisine gidiyor zarar oluyor..

Ol nedenle derim ki, az çok demeyip kârı görünce yumulacaksın.. Pozisyonu kapatacaksın.

Zaman periyotları, sermaye, marjin vs hepsi önemli tabii ki.. Ama yine de kollektif akıl olarak neler tespit edebiliriz ?

Dostum eğer karda oturmak istiyosan trendi yaklamalısın. Eğer açtığın işlemler geri dönüyosa ya hedeflerin çok yüksek pips ya da giriş noktan yanlıştır... Birde bir pozda ne kadar kalmayı ve ne kadar zararla taşıyabileceğini bilmen gerekir. Her yol trendde biter...
Old 01-04-2012, 19:06
asmpnr asmpnr is offline
Site Üyesi

asmpnr is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by kaisersoze View Post
Bu arada dikkatimi çekti Eurusd'ye rağmen sarı kız altın sağlam duruşunu sergiliyor. Bugün jim rogers'in konuşmaları pek etkili olmadı galiba.. Yada bu herifler ters köşeye yatırmak istiyorlar. daha geçen 19xx'lere çıktığında da altın 2400'e kadar çıkacak diyorlardı şimdi de 1100-1200 bandına gelecek diyorlar. Az uyanık değil bu büyük spekler.. Dow'un toparlanması halinde altında manyak hareketler olabilir.
1620 lerde babalar satmak için avuçlarını ovuşturuyo olabilirler...
Old 01-04-2012, 21:27
braveheart's Avatar
braveheart braveheart is offline
Site Üyesi

braveheart is on a distinguished road

Quote:
KâRDA OTURMA TEORİSİ

Üstad o zaman sistem'de sıkıntı var demektir, Asım'ın dediği üzere trend'i yakaladıktan sonra sistem'in de hata payı az ise muhakkak dön dolaş hedeflediğin seviyelere geliyordur, bakma ben de burada bu konuda çok ahkam kesecek bir değilim aslında, ben de çok fazla kar'da oturabilen biri değilim, yeni yıl'la birlikte kendime hedef koydum bu doğrultuda, daha önceden buradan birkaç işlem örneği paylaşmıştım, şimdi o işlemler baktıkça içim gidiyor, 50-100 pip kar'a tamah edeceğiz derken büyük pasta'yı kaçırıyoruz, bakalım şu iki gündür iyiydik, şu an da 4 işlem artıda, bir süre daha tutmayı planlıyoruz,
Old 01-04-2012, 21:51
ergnklc ergnklc is offline
Guest

ergnklc is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by asmpnr View Post
Yok üstadım işimiz gereği çok dolaşırım. haftada 1 şehir dışım var. Oteli almadık işini almaya çalışıyoruz inşallah kısmet olurda misafir ederiz
maasallah, insallah Asim Bey, siddetle ihtiyacimiz var
Old 01-04-2012, 21:52
braveheart's Avatar
braveheart braveheart is offline
Site Üyesi

braveheart is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by braveheart View Post
EurGbp Haftalık'ta 0.83 desteğine geldi çattı, bu seviye de gitti mi EurGbp 0.80'li seviyelerin altı konuşulmaya başlar ki bana göre kırması da içten bile değil, EurGbp'de de yeni diplere hazır olun derim,
EurGbp'de güzel bir satış fırsatı var benden demesi, 8350 stop'la ben sattım,
İlk hedef seviyemiz 8220 civarı, akabinde 80 seviyesinin altına inmesi bekleyeceğiz,
Hatırlayanlar bilir, bu parite için buradan 85 altı satış önermiştim, sağolsun mahçup etmedi beni, tabi biz fazla nasiplemedik ayrı konu,
Görünen o ki daha da aşağılara ineceğiz,

Quote:
Originally Posted by braveheart View Post
EurUsd'da da 1.2950 seviyesi önemli, Haftalık'ta destek seviyesi, buradan bir miktar alım gelmesi olası, Olmadı tekrar'dan 1.2860 seviyesini ziyaret edecek gibi, burası da gitti mi artık Euro'da yeni dipler görmemiz kuvvetli olasılık dahilinde,
1.2950 artık direnç oldu bizim için, bu seviye altı satış pozisyonunda kalmaya devam,
Şimdilik işlem açmayacağım ama günü buralardan kaparsa satış düşünebilirim,
İlk hedef seviyesi daha önceki destek 1.2860 olacak, hatta biraz uçuk bir şey söyleyim uzun vadede 1.10 seviyesinin altını bile görebiliriz birkaç ay'a kalmadan,

Bu yazdıklarım şahsi öngörüm olup beni bağlar, herhangi bir şekilde al-sat, tut-kaç tavsiyesi olarak algılanmasın,
Old 01-04-2012, 21:54
ergnklc ergnklc is offline
Guest

ergnklc is on a distinguished road

Quote:
KâRDA OTURMA TEORİSİ

öpmey razi olmuyoz valla, sonra öpülüyoz )
Closed Thread

Tags
foreks, forex

Currently Active Users Viewing This Thread: 36 (0 members and 36 guests)

Posting Rules