FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
View Poll Results: Tuncay Kaya Üstadın Foreks TV'deki"Günün Analizi" programının yayın saati kaç olsun?
10:00-12:00 arasında bir saatte 8 6.90%
12:00-14:00 arasında bir saatte 9 7.76%
14:00-16:00 arasında bir saatte 1 0.86%
16:00-18:00 arasında bir saatte 3 2.59%
18:00-20:00 arasında bir saatte 11 9.48%
20:00-22:00 arasında bir saatte 84 72.41%
Voters: 116. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools
Old 01-05-2014, 20:50
Turcoloco Turcoloco is offline
Yeni Üye

Turcoloco is on a distinguished road

Arkadaşlar uzun süredir bu siteyi takip etmekteyim. Ben yeni başladım ve yeni başlayanlar bölümünü A'dan Z'ye okudum. Değişik sistemler okudum ve Price-Action, Supply-Demand ve Destek-Direnç seviyeleri kombinasyonunun diğer durumlara nazaran bana daha yatkın olduğu düşüncesindeyim. Demo hesaplarla bunu denerken aklıma takılan bir soru var. Ben destek direnç seviyelerini elle çiziyorum. Bence bu çokta kolay. Bu çizgilerimizi fibonacci ile kontrol etmek ve hem kendi çizgim ve hem fibonacci çizgilerinin bulunduğu pinbar veya yutan mum formasyonları ile trade yapmak daha sağlam olur mu?

Teşekkürler...
Old 01-05-2014, 22:38
KMTX's Avatar
KMTX KMTX is offline
Site Üyesi

KMTX is on a distinguished road

Bernanke: Daha hızlı bir büyümeye doğru ilerliyoruz

Fed Başkanı Bernanke, ekonominin gelişmesini engelleyen dalgalanmaların azaldığını ve ülkenin daha hızlı bir büyümeye doğru yol aldığını söyledi

Fed Başkanı Ben S. Bernanke, ABD ekonomisinin gelişmesini engelleyen dalgalanmaların azaldığını ve görev süresinin bitmesine kısa bir süre kala, ülkenin daha hızlı bir büyümeye doğru yol aldığını söyledi.

Bernanke, Philadelphia'da yaptığı konuşmanın metninde, "Finansal iyileşme, konut piyasasında daha iyi bir denge, daha az mali tehdit ve tabii ki süregelen genişlemeci para politikasının birleşimi ABD ekonomisinde gelecek dönemlerde iyi bir büyümeye işaret ediyor. Geçtiğimiz birkaç yıl bize bir şey öğrettiyse, o da tahminlerimizde daha dikkatli olmamız gerektiği" ifadelerini kullandı.

Bernanke, sekiz yıl süren ABD merkez bankası başkanlığı döneminde, 1930 yılından bu yana yaşanan en sert ekonomik ve mali krizi yönetmelerine değindi. Politika yapıcılar son toplantıda aylık tahvil alım miktarını 85 milyar dolardan 75 milyar dolara azaltarak, Bernanke'nin başlattığı ve birçok Amerikalıya iş imkanı yaratan; benzeri görülmemiş düzeydeki teşviklerin sonlandırılmasına yönelik ilk adımı attılar.

Tahvil alım programının azaltılmasıyla, yüksek oranda genişlemeci politikanın ihtiyaç duyulduğu sürece sürdürüleceği görüşünde bir azalma anlamına gelmediğini söyleyen Bernanke, 2010 yılından bu yana istihdamda 7.5 milyonluk artış sağlarken, Fed'in politikaları ile resesyonun sona ermesinden bu yana 17 çeyrekte ABD ekonomisi 16 kez büyüme gösterdi.

Bernanke ayrıca, "Ekonomi, toparlanmanın resmen başladığı dört buçuk yıl öncesinden bu yana hatrı sayılır bir ilerleme kaydetti" dedi.

Ben S. Bernanke'nin Fed başkanı olarak görev süresi, 31 Aralık'ta sona eriyor.
Old 01-05-2014, 23:10
LEFTER's Avatar
LEFTER LEFTER is offline
Site Üyesi

LEFTER is on a distinguished road
Default slm

bol kazançlı bir hafta olması dilegiyle......
Old 01-05-2014, 23:25
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Paritede şuan itibariyle gap görünmüyor.Sabah görüşmek dileğiyle herkese iyi geceler.
Old 01-05-2014, 23:35
bolgar bolgar is offline
Site Üyesi

bolgar is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Turcoloco View Post
Arkadaşlar uzun süredir bu siteyi takip etmekteyim. Ben yeni başladım ve yeni başlayanlar bölümünü A'dan Z'ye okudum. Değişik sistemler okudum ve Price-Action, Supply-Demand ve Destek-Direnç seviyeleri kombinasyonunun diğer durumlara nazaran bana daha yatkın olduğu düşüncesindeyim. Demo hesaplarla bunu denerken aklıma takılan bir soru var. Ben destek direnç seviyelerini elle çiziyorum. Bence bu çokta kolay. Bu çizgilerimizi fibonacci ile kontrol etmek ve hem kendi çizgim ve hem fibonacci çizgilerinin bulunduğu pinbar veya yutan mum formasyonları ile trade yapmak daha sağlam olur mu?

Teşekkürler...
Merhaba , hosgeldiniz. Nacizane fikrim ; ne kadar cok cakisma olursa o kadar saglam pozisyona girmis olursunuz.
Cakismadan kastım fibo ve yutan ayi-boga , pinbarlari eklemenizdir.
Old 01-05-2014, 23:59
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Paritede şuan itibariyle gap görünmüyor.Sabah görüşmek dileğiyle herkese iyi geceler.
İşte Kemal Usta gibi biz de bunu becerebildiğimiz gün, paraya para demeyeceğiz.. 24 saat işlem yapan/iş üstünde olan kişi doğal olarak psikolojik/sağlık bakımından yıpranıyor.. Çok bekleyip az vuracaksın. Foreks böyle bir şey. Anladık anlamısına da uygulayamıyoruz bir türlü.. Hep pozisyonda olma hastalığı bu galiba..
Old 01-06-2014, 07:17
acan1 acan1 is offline
Site Üyesi

acan1 is on a distinguished road

Günaydın arkadaşlar.Karlı bir hafta diliyorum.
Old 01-06-2014, 08:26
sewos's Avatar
sewos sewos is offline
Site Üyesi

sewos is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Turcoloco View Post

Teşekkürler...
Günaydın.. İşte o çakışma olursa yeme de yanında yat olur.. Bulursan grafiklerle bizlerle de paylaş.. sağlam poz yakalamışsın demek..
Old 01-06-2014, 08:47
misonmez misonmez is offline
Site Üyesi

misonmez is on a distinguished road

herkese günaydın. hayırlı bol kazançlar olsun inşaallah.
Old 01-06-2014, 08:48
OK585 OK585 is offline
Moderatör

OK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond reputeOK585 has a reputation beyond repute

Herkese günaydın bol kazançlı bir hafta dilerim.
Bugün topiğimdeki paylaşacağım çalışmalarım şunlar olacak.
Altın
Gümüş
E/U
DXY
GBP/USD
USD/CHF
USD/CAD
USD/JPY
GRAM ALTIN
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 20 (0 members and 20 guests)

Posting Rules