FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 10-27-2016, 16:27
42.195 42.195 is offline
Yeni Üye

42.195 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by sebas- View Post
merhaba arkadaşlar ben yeni katılacağım , hangi aracı kurumu seçmeliyim ,
mesela zıraat fx nasıl bilirsiniz . veya sizlerin önereceği kurumlar varmı lütfen yardımcı olabilirmisiniz kütfen
Ben hesaplarım ziraat bankasında olduğu için ziraatfx kullanıyorum. bir sorunla karşılaşmadım. forex dışında CFD ürünleri de var. MT5 platformuna hedging olayını geçen hafta koydular. Mt5 platformu var ve hızlı. Para yatırmak çok kolay ve hızlı. Para çekme konusuna gelmedim henüz. Para çekme işi online değil. mail ile başvuru yapıyor ve hesabınıza paranın aktarılmasını talep ediyorsunuz. bu bilgiler http://www.ziraatfx.com.tr/ sitesinde var zaten. mail ve telefon ile destek alabiliyorsunuz.
Reply With Quote
Old 10-27-2016, 22:10
AYKUTATAK AYKUTATAK is offline
Yeni Üye

AYKUTATAK is on a distinguished road
Default metatrader

Herkese Merhaba,

nzdusd son iki yıllık dakikalık verisine nasıl ulaşırım

teşekkürler
Reply With Quote
Old 10-27-2016, 22:37
AYKUTATAK AYKUTATAK is offline
Yeni Üye

AYKUTATAK is on a distinguished road

merhaba,

nzdusd dakikalık 2 yıllık veriye nasıl ulaşırım
Reply With Quote
Old 10-28-2016, 10:42
baglamaciyim's Avatar
baglamaciyim baglamaciyim is offline
Site Üyesi

baglamaciyim is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by AYKUTATAK View Post
merhaba,

nzdusd dakikalık 2 yıllık veriye nasıl ulaşırım
merhabalar

metatrader de araçlar>tarihçe kısmına gir
orda pariteyi çift tıkla. Yüklenmesini istediğin zamanları çift tıkla sonra download de.
Reply With Quote
Old 11-01-2016, 18:05
radyologkadir radyologkadir is offline
Yeni Üye

radyologkadir is on a distinguished road
Default merhaba

sayın dostlar forexte yenı sayılırım bı kac sorum olacak oncelıkle forexte PİP BASINA EN COK DEĞİŞEN hangısıdır? yani mesela 1000 dolarlık aldık bı gunde hangısı en cok kazandırır yada kaybettırır dax30 u buldum ama baska neler var crude da bayagı degısıyor......................................... ............................................bırde lot basına ne kadar marjın oldugunu gosteren bı gosterge yada lınk varmıdır saygılarımla sımdıden cok tesekkurler..
Reply With Quote
Old 11-02-2016, 00:05
Budakbaşı Budakbaşı is offline
Site Üyesi

Budakbaşı is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by radyologkadir View Post
sayın dostlar forexte yenı sayılırım bı kac sorum olacak oncelıkle forexte PİP BASINA EN COK DEĞİŞEN hangısıdır? yani mesela 1000 dolarlık aldık bı gunde hangısı en cok kazandırır yada kaybettırır dax30 u buldum ama baska neler var crude da bayagı degısıyor......................................... ............................................bırde lot basına ne kadar marjın oldugunu gosteren bı gosterge yada lınk varmıdır saygılarımla sımdıden cok tesekkurler..
Paritelerden GBPJPY lot başına kar veya zarar fazla olur.

ikinci sorunun cevabını bilmiyorum.
Reply With Quote
Old 11-04-2016, 19:55
sebas- sebas- is offline
Site Üyesi

sebas- is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by 42.195 View Post
Ben hesaplarım ziraat bankasında olduğu için ziraatfx kullanıyorum. bir sorunla karşılaşmadım. forex dışında CFD ürünleri de var. MT5 platformuna hedging olayını geçen hafta koydular. Mt5 platformu var ve hızlı. Para yatırmak çok kolay ve hızlı. Para çekme konusuna gelmedim henüz. Para çekme işi online değil. mail ile başvuru yapıyor ve hesabınıza paranın aktarılmasını talep ediyorsunuz. bu bilgiler http://www.ziraatfx.com.tr/ sitesinde var zaten. mail ve telefon ile destek alabiliyorsunuz.
beyefendi cevabınız için çok teşekkür ederim.biraz başınızı ağrıtıcam ama , bazı sorularım olacak . çünkü ben reel hesap konusunda çok fazla acemiyim.
1.) zıraat FX reel hesap için için depozit nekadar yatırdınız ? bu depozitin dolarmı olması lazım , hangi döviz üzerinden hesap açılması daha uygun olur .?

2.) ben zıraat FX in arkasındaki banka kuruluşundan dolayı tercih ettim . referans olarak konuştuğunuz birisi varmı , yani şöyle ben paramı aslanlar gibi çekiyorum işte tutar ve havaleler burada diyeceğiniz referans olarak bildiğiniz birisi varmı ??
3.) kazancınızı havale yaptırdınızmı şu ana kadar ??
Reply With Quote
Old 12-24-2016, 22:16
moneytalks58 moneytalks58 is offline
Site Üyesi

moneytalks58 is on a distinguished road

Arkadaşlar yurtdışı borkerlerdan skrill ile para çekip, skrill'den de banka havalesi ile banka hesabıma çekiyorum. Burada gelir vergisi bakımından bir durum oluşuyor mu? Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım rica edebilir miyim?
Reply With Quote
Old 01-30-2017, 11:49
Forexbilim Forexbilim is offline
Banned

Forexbilim is on a distinguished road
Default Yeni başlangıç

Herkese merhabalar bol kazançlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende işlem yapıyorum ama bu forumdan daha iyi yararlanıp tecrübeli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak istiyorum.
Reply With Quote
Old 01-30-2017, 19:19
Zaur Zaur is offline
Yeni Üye

Zaur is on a distinguished road
Arrow Meta Trader 4 kurulmuyor

Her vaktiniz hayırlı olsun, ben pc-ni format etdirdikdən sonra mt4 ü yüklüyorum amma kurulumdan sonra mt5 oluyor, bu sorunun çözümü varmı?
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex bilgi, forex eğitim

Currently Active Users Viewing This Thread: 17 (0 members and 17 guests)

Thread Tools

Posting Rules