FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 12-07-2013, 01:14
baglamaciyim's Avatar
baglamaciyim baglamaciyim is offline
Site Üyesi

baglamaciyim is on a distinguished road

ustalarım merhabalar

benim gibi yeni başlayan arkadaşlara neleri yapmamızı tavsiye edersiniz.
Deneme hesabında çalışıyoruz bundan başka neleri takip edelim, neleri okuyalım, neleri deneyelim, hangi veriler önemli, geçmişe dönük sitedeki analizleri okuyalım mı...
bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum.
Reply With Quote
Old 12-07-2013, 14:49
karahan_'s Avatar
karahan_ karahan_ is offline
Moderatör

karahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by baglamaciyim View Post
ustalarım merhabalar

benim gibi yeni başlayan arkadaşlara neleri yapmamızı tavsiye edersiniz.
Deneme hesabında çalışıyoruz bundan başka neleri takip edelim, neleri okuyalım, neleri deneyelim, hangi veriler önemli, geçmişe dönük sitedeki analizleri okuyalım mı...
bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum.
sayın bağlamacı yeni başladınız hayırlı olsun öyleyse ilk başta deneme hesabında başlamanız isabet olmuş.öncelikle günlük ve 4 saatlik grafiklerle çalışın küçük zaman dilimlerinden uzak durun.reelde ne kadarlık bir marj ayarlayabilirseniz demodaki tutarınız da o kadar olsun fazlası sizi yanlışa sürükler.lot miktarınızı da ona göre ayarlayın.1000 dolar için maksimum 0.1 lot gibi.öncelikle boş bir grafik açın üzerinde destek ve dirençleri belirlemeye çalışın kırılmaları görün.sitedeki tüm analizleri okumanız sizin çok faydanıza olacaktır.ben hala bazı sayfaları tekrar tekrar okurum ilk sayfasından başlayarak.kartalfx stonhand gibi sade grafik üzerinde oldukça başarılı direnç destek kırılmaları ve formasyonların oluşumlarına örnekler sunan arkadaşların sayfaları birer referans olacaktır öğrenmeniz için.verilen grafik örneklerini kendiniz çizmeye çalışın sonra boş farklı grafiklerde bunlara benzer oluşumlar var mı bulmaya çalışın hatta paylaşın sorun.ben temel analizin t sinden anlamam teknik önemlidir benim için o nedenle şu veriye önem verin şunu es geçin diyemem ama belli günlerde bazı önemli veriler fiyatta dalgalandırmalar oluşturur eğer veri anında hesabı yönetemeyecekseniz ki şu aşamada zor pozisyona girmeden izleyin.bu verilerin neler olduğu ana sayfada veri takvimi sayfasında günlük mevcut. 3 yıldızlı veriler bu dalgalandırmalarda daha etkilidir.herkesin de dediği gibi sihirli bir indikatör yada sistem yok.o nedenle bunlara çok fazla itibar etmeyin.belli başlı bazı mt4 indikatörleri işinizi rahatlıkla görür.sitemizde mevcut sistemler de gayet güzel siz zamanla kendiniz için en uygun olanını kendiniz geliştireceksiniz acele etmeyin.

Karahan_ Sinyalleri için Tıklayın!

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi kapsamında kesinlikle değerlendirilmemelidir tamamen kişisel düşüncelerimin paylaşımıdır!!!
"ŞÜKÜR" nimetin bağıdır!
Reply With Quote
Old 12-07-2013, 15:04
zeynedime zeynedime is offline
Site Üyesi

zeynedime is on a distinguished road

bende bi ekleme yapayım....minumum 6 ay dan evvel gerçek hesap açmayın..
bu süreyi ders çalışarak geçirin...denemede gerçeğin bir kısmını tecrübe edeceksiniz asla aynısını değil.para ile olan psikolojinizi değerlendirin..sadece bilgi olarak değil duygu durumu olarak kendinizi tanımaya çalışın..

oldukça güçlü akıntıların olduğu derin hızlı akan bir ırmakta yüzebilecek yada en azından su üstünde kalmayı başaracak kadar iyi yüzme biliyor ve sakin kalabiliyor olmak lazım..

son: çok sevdiğim bir söz vardır ''maçlar antremanda kazanılır''
başarılar dilerim.
bir acemi ve su yutmuş biri.
Reply With Quote
Old 12-07-2013, 15:28
baglamaciyim's Avatar
Site Üyesi

teşekkürler karahan ve zeynedime

deneme hesabında dedikleriniz yapacağım ayrıca 2 aydır eğitim videolarını felan izliyorum siteyi daha yeni keşfettim sayılır bunun içinde ayrıca ustalara teşekkürü borç bilirim
çoğu yatırımcı deneme hesabıyla gerçek hesap arasındaki psikolojik farktan dolayı demo hesapta açılan pozisyonların kolay olduğunu söylüyor ve tam o duygunun yaşanmadığından bahsediyorlar haklılar da
bunun için az miktarlı bir gerçek hesap açıp orda bu çalışmalara yer versem sizce uygunmudur.

teşekkürler
Reply With Quote
Old 12-07-2013, 20:23
karahan_'s Avatar
karahan_ karahan_ is offline
Moderatör

karahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of lightkarahan_ is a glorious beacon of light

Quote:
Originally Posted by baglamaciyim View Post
teşekkürler karahan ve zeynedime

deneme hesabında dedikleriniz yapacağım ayrıca 2 aydır eğitim videolarını felan izliyorum siteyi daha yeni keşfettim sayılır bunun içinde ayrıca ustalara teşekkürü borç bilirim
çoğu yatırımcı deneme hesabıyla gerçek hesap arasındaki psikolojik farktan dolayı demo hesapta açılan pozisyonların kolay olduğunu söylüyor ve tam o duygunun yaşanmadığından bahsediyorlar haklılar da
bunun için az miktarlı bir gerçek hesap açıp orda bu çalışmalara yer versem sizce uygunmudur.

teşekkürler
Gerçek hesapla demo aynı psikoloji değil elbette ama bisiklet sürmeyi öğrenmeden motosiklete binmek ne kadar doğru olur? Demoda kaybetseniz de yeni bir hesap açabilir tekrar denersiniz bir süre demoda pişip sonra düşük bir reel hesap açın.kazanamasanız da kaybetmezsiniz zamanla kazanmaya da başlarsınız

Karahan_ Sinyalleri için Tıklayın!

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi kapsamında kesinlikle değerlendirilmemelidir tamamen kişisel düşüncelerimin paylaşımıdır!!!
"ŞÜKÜR" nimetin bağıdır!

Last edited by karahan_; 12-07-2013 at 21:42.
Reply With Quote
Old 12-07-2013, 21:41
baglamaciyim's Avatar
Site Üyesi

Çok teşekkürler
Reply With Quote
Old 12-07-2013, 21:45
baglamaciyim's Avatar
Site Üyesi

geriye dönük analizleri okuyorum orada benim gibi yeni başlayan arkadaşlara öneriler var üstatlardan onlarıda bu başlık altında paylaşmak istiyorum umarım faydalı olur

emirler üstat tan 15 January 2013, 21:33
http://www.forexforumtr.com/showthre...?t=187&page=66

Quote:
arkadaşlar iyi günler
forexde hesap açıpta yeni işlem yapan arkadaşlara şu tavsiyelerde bulunacağım.
1- hesap açanlar 1000 doları geçmeyecek hatta 500 dolarla sınırlı hesap açsınlar . hesap patlayınca yine 500 dolar üzeirnde para göndermesinler. Hesap patlama işi öyle günlük veya 1-2 haftada oluyorsa iyi düşünsünler para gönderme işini.
eğer hesapları 3 kezin üzerinde patlamışsa artık para göndermesinler.Bu işi bıraksınlar.
Hesap açtıktan sonra , yaptıkları işlemleri risklerini marjın miktarlarını yazsınlar.Neden hesap patlamışsa sebebini bulsunlar. yazdıklarından ders çıkartıp maddeler halinde yapmaması gerekenleri yazıp her pc başına oturduklarında yazdıklarını okusunlar.
Tiyo üzerine işlem yapmasınlar, ali yazdı veli aldı ahmet kapattı değip işleme girmesinler.
En önemlisi demoda aylar hatta yıllarca gerçek hesap limitlerinde çalışsınlar tekniği çok iyi kavrasınlar.demoda da günlük not tutsunlar. bu aşamada kendi kişiliklerinide iyice analiz etsinler. Gerçek hesapta bu daha çabuk olur. 500 dolarlık hesapta misal.
sl muhakkak olmalıdır tp olsada olur olmasada.
Bilhassa bu piyasanın nasıl işlediğini , teknik ve platform olarak herşeyi sorarak yada diğer bölümlerdeki kısımlara bakarak öğrensinler. zararlı pozlar üzerine ilave poz açmayın. sl leri geri geri çekmeyin
50 dolar zarar ilk başlangıçta zarar gibi durur ama ilerki vakitlerde 50 dolar zararın 20-100-5000 olduğunda 50 dolar zararınızın sadece ilave pozlarınızın spreadleri kadar olduğunu vark edersiniz. çok çıktı satayım çok düştü alayım mantığından çok teknik ve piyasa araştırmasına göre işlemlere yönelin
işlemleriniz mevcut paranızın %10 unu geçmesin toplam olarak. sl niz olsun
sl belki sermayenizin %3-5 i kadardır ama en azından tümünü götürmez.
Vakti zamanında -3 dolar zarar yüzünden ilave pozlar alarak 10bin doları sabaha kadar verdiğimi hatırlarım sl olmaz ise iş bu hatveye varır.
zararda insan mantıklı düşünemez. zarar ettiğinizde işlem yapmayın o gün kendinize yasak koyun yani kuralcı olun .
Ayrıca belli saatlerde işlem yapmaya çalışın 7-24 saat işlem yapmak olanaksızdır. bardağın hep dolu tarafını değil boş tarafınıda görün. hülyalara kapılmayın, bu işte iyi pişen kişi zaten 3-5 hesap batırdıktan sonra akıllanır, ama yeterki iş işten geçmesin. marjının yüksek olmasının sizlere kurulmuş bir tuzak olduğunu hiç bir zaman unutmayın. Tuzağa kapılmayın düşmeyin. marjınınızı mümkünse siz %10-20 lere düşüttürün ki işlemlerinizi tahtitlemiş olasınız. kurumnuzdan bunu isteyin.%100 çok %50 çok %20 eh %10 çok ideal. bakın para kazanmaya nasıl başlayacaksınız, hem hesabınızda kolay kolay batmayacaktır.
Sonra devam ederiz.
Reply With Quote
Old 12-07-2013, 21:46
baglamaciyim's Avatar
Site Üyesi

ANKARA adlı üyeden 16 January 2013, 10:49
http://www.forexforumtr.com/showthre...?t=187&page=69

Quote:
acizane tavsiye, pozlarını kapat bir hafta uzak dur ve sonra tekrar devam et. panik, stres, sinir hata yaptırıyor. fırsat kaçıyor diye düşünme, kaybetmediğin sürere kazançtasın demektir. bakiye 30 bin usd, varlık 20 binlerdeyken beğenmeyip biraz daha biraz daha diye direten ve sonrası felaketlerden sonra 4 bin usd ye razıyım diyen biri olarak söylüyorum iki günde 5 bin usd yi 6 bin usd yapan ve sonrasında o hızla duvara çarpan insan olarak söylüyorum, bir günde 1.500 usd kazanan ama aslında günlük 100 usd bile çok diyen insan olarak söylüyorum, ve artık, baktım iş sarpa sarıyor, kafa gitmesindense kolu bacağı verip diğer fırsatları kazanca dönüştüren, bir ayda parayı ikiye katlamak yerine aylık yüzde on bile iyidir ki aslında bu bile çok diyen insan olarak söylüyorum. hesapta bin usd varken 1 lot basan ve kazanan ve iki aya zengin olurum diyen ve sonrasında yine duvara çarpan insan olarak söylüyorum. elbette tecrüben vardır ama tecrübelerimi aktarmak istedim. şu anda hesapta 11 bin usd var ve sadece 0,1 lik işlemim var aylık hedefimi tutturdum fazlasını istemiyorum gelirse gelir diye bir işlem açtım, önceden olsa lot lot basardım kim tutabilir beni, ama artık biliyorumki belki akşama 11 bin 15 bin olur ama ertesi gün 5 para kalmaz. neyse kafanı şişirdim, forexkçiler az çok birbirimize benziyoruz, dikkatli olmak lazım.
Reply With Quote
Old 12-07-2013, 22:57
gunayfx gunayfx is offline
Site Üyesi

gunayfx is an unknown quantity at this point
Default Aranızdayım. :

Öncelikle hepinize selamlarımı sunarken Foreks'e yeni başlamış birisi olarak böyle bir ortam bulduğum için kendimi biraz daha rahat hissettim.
Hepimizin hayalleri var, korkuları veya cesaretleri...
Bir amaç için bende buradayım. İlk işlemimi perşembe günü yaptım. 289 dolar ile işe başladım. bir ara 315 dolar oldu. seansı 275 ile kapattım. tabi bu işlemim 0,1 hacimli. Amacım günde 1000 dolar kazanmak değil. iki sıfırını atsak yeter şimdilik. En büyük sıkıntım ise haberlerin neye göre nasıl yorumlayacağım.
Hepinize bol kazançlı günler dilerim.
Reply With Quote
Old 12-08-2013, 00:38
baglamaciyim's Avatar
Site Üyesi

SANSAR adlı üyeden 01 February 2013, 03:13
http://www.forexforumtr.com/showthre...t=187&page=160

Quote:
arada kafa karıstırıcı dedıkodu psikolojık baskı uygulamaları yatırımcının algısıyla oynama cart curt ......
1 dolar 1 euro ızlenımının tam kuvvetlı oldugu ve pıyasaya hakım oldugu zamanlarda cıkısın baslaması .....

Yon belırleyıcı
kendınden baskasının para kazanmasını ıstemez.....
Kac kısı karda yakaladığı bir parıteyı 1000 pip elınde tutar......
Ama 1000 pip zararı gore gore elınde tutan cok kısı vardır ....
Stop yon belırleyıcıye para kazandırır
tp kaybettırır

ben ne yaparsam tersı oluyor.....
Ben cıktım parıte uctu.....
Benı stopladı sonra gıttı ......
Benımı izliyorlar......

Cok cıktı duser cok dustu cıkar dedıginde hep avlanırsın
cok cıkan veya cok ınen parıtelerı harekete baslamadan oncekı zamanlarında uyuz eden kımıldamayan surnen durumları....
Dipte sattıran .......
Tavansa aldıran .......
Pekı o durgun zamanlarında neden cıkmaz veya ınmez çünki sizin tercihinizin dısında hareket edecektir de ondan .....

Vs vs vs

bu durumlar herkes yasıyormu evet degılmı
pekı sorun nerde
neden genel olarak bu duruma gelıyor yatırımcı
hepımızı etkıleyen bırsey var demekkı .....

Medya mı ?
Indikatorlermi ?
Mt4 mu ?
Hergun salakca acıklanan verılermı ?
Mı ?mı ? Mı ?

medya : Bırsuru dedıklerıne kendı bıle ınanmayan yorumcular dolu...
ındıkatorler : Sıtemı tasarlayanların ve tuzak olarak hazırlanan
sadece bızım gordugumuzu zannettığımız boyalı cızıklar......
mt4 : Sistemın hıpnoz aracı
verıler : Sankı bılınmezmış gibi saatı dakıkası bellırlenmıs rakamlar .....
Bu içten yanmalı sistemin yakıtı bizleriz biz olmaz isek çalışmaz....
3 ayda gıdım gıdım kazandıgını 1 gunde alır

son 1 ayda cok yatırımcı kaybettı .....
Pekı hep kaybettırıse olurmu olmaaazzzz
kazandırmalı 3 ay kazanacaz beyler gıdım gıdım
bize hissettirilen yone gidecekler...
Medyada konusanların dedıklerı tutacak....
ındıkatorler dogru gosterecek....
Verıler dogrultusunda parıteler hareket edecek.....
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules