FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 09-18-2014, 12:54
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute
Default Broker Seçimi

Değerli dostlar son günlerde broker seçimi konusunda çok sayıda özel mesaj geldi aralarında şikayetler canı yananlar üç kağıda getirilenler bolca hikaye mevcuttu.Bu yazımda sizlere broker seçimiyle ilgili birkaç ince noktayı özetleyeceğim.

Öncelikle SPK kayıtlı bir firma seçmeniz yurtdışında macera aramanızdan, çok büyük rakamlarda iş yapmıyorsanız daha evla olacaktır.Yurtdışı firmaların çoğu denetimsiz internet sitesinden ibaret veya dağılan Rusyadan kopan ülkeler, adını bilmediğiniz adalarda Kıbrıs gibi kara para cennetlerinde çalışan, bugün var yarın yok denecek firmalar oluyor.Yurtdışı merkezli çalışılacak yerler İngiltere FCA, ABD NFA, İsviçre Finma harici kesinlikle olmamalı.Ben şuan için bunlarla bile uğraşılmasını artık lüzumsuz görüyorum ancak çok büyük paralarla vergisel sorunlar yaşayacağını düşünenler hariç.

Diğer meselelere gelirsek misal bir SPK firmasından hesap açacaksınız öncelikle hesabınızın scalping serbest hiçbir işlem kısıtlaması olmayan gerçek STP çalışan bir yer olmasına özen göstermelisiniz.Lakin bu olayda öyle dümenler varki işin ehli olmayanlar STP çalışıyoruz diyerek yalan söyleyen hatta yurtdışı ana firması olup Türkiyede şube açan burdaki tüm işlemleri ana merkezine atıp orda müşteriye karşı pozisyonunu alan ama kağıt üstünde STP görünen bolca dümenlerle karşı karşıyadırlar.Üstelik bu anlattığım vergi kaçırmak açısından da çok lokum bir yöntem olup devletide milyonlarca dolar tokatlamaktadırlar.Bizim değerli bürokratlarımız ya bunları bilmediklerinden veyada bilipte sustuklarından bunlara şimdlik göz yumuyorlar yada hukuksal bir çözüm bulamadıkları için ses etmemekteler.Ben iddia ediyorum ki eğer istenirse bu tarz kaçakları sözlü 2 tehditle dahi engelleyebilirler.

Bir diğer arızada çoğu firma sanki olumlu birşeymiş gibi sabit spread verdiğini korumalı hesap vesaire aldatmasyon reklamlarla avlanmaktadırlar hatta içlerinde bedava telefonlar pcler görülmemiş hediyeler verenler nerdeyse 0 spreadle çalıştıklarını iddia edenler oluyorki bunlar ap açık bir illüzyon olup bu tarz firmaların amacı cebinizdeki depositi köküne kadar emmektir.Gerçekten spreadden veya işlem komisyonunda kazanacak hiçbir firma böyle hediyeler veremez spreadleri okadar düşük seviyelerde olamaz.Çünkü malın gelişi belli satışı belli maliyeti ortada eğer sadece spread ve komisyondan kazanıyorsan nasıl olacakta maliyetin altına yada maliyetine satış yapacaksın?Bunların amacı depositi emmek olduğu için maliyet diye bir sorunları olmuyor müşteriye karşı pozisyonu alıyor siz kaybettikçe onların cebi doluyor eğer olurda arada bir numune çıkar para kazanırsa onunda ya spreadleriyle oynuyorlar ya platformunda donmalar veya değişik plugin yazılımlarla emirleri bekletiliyor yazdığı yerin çok dışında fiyatlardan anormal farklarla işlem açma gibi işlerle müşteri bezdirilip zarara uğratılıyor ve parasını çekip gitmesi veya mümkünse parayı çekemeden bitirilmesi sağlanıyor.15 yıldır bu işteyim işlem yaptığım firma sayısını dahi unutmuş durumdayım o kadar çok pislik gördüm ki anlatamam.

Siz siz olun iyi araştırın yazdıklarıma dikkat edin ve yinede kafanızda soru işaretleri olup takılırsanızda bana özelden yazabilrsiniz vakit bulduğumda mesajlarınızı gördüğümde elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.Yazılacak çok şeyler olmasına rağmen firmaların avukatları aracılığıyla sürekli tehditler savurmalarından ötürü bu yazılacaklarıda açıktan forumlara ne biz yazabiliyoruz nede üyelerimizin yazmaları mümkün olmuyor.O yüzden mihenk taşlarını sizlerle paylaştım ki yolunuzu bulmada şaşırmayasınız.

Sevgi ve Saygılarımla
Kemal Yıldırım

Last edited by Kemal Yıldırım; 09-18-2014 at 13:01.
Reply With Quote
Old 02-08-2015, 17:36
recepcem1984 recepcem1984 is offline
Site Üyesi

recepcem1984 is on a distinguished road

üstadlar a1fx ile çalışıyorum işyerinde platformaa giremiyorum akıllı telefonumda yok bu firmanın online işlem platformu yok böyle bir uygulama getirebilirler mi yoksa online işlem hizmeti olan güvenilir bir firma önerebilirmisiniz. IKONFX firmasını daha önce duymamıştım bilginiz varmı
Reply With Quote
Old 02-08-2015, 18:35
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by recepcem1984 View Post
üstadlar a1fx ile çalışıyorum işyerinde platformaa giremiyorum akıllı telefonumda yok bu firmanın online işlem platformu yok böyle bir uygulama getirebilirler mi yoksa online işlem hizmeti olan güvenilir bir firma önerebilirmisiniz. IKONFX firmasını daha önce duymamıştım bilginiz varmı
mt4 mobil uygulaması çalıştıracak bir telefon işini görecektir.İşyerinde falan forex tehlikeli olur bu piyasa hızlı piyasa o yüzden işteyken fx tavsiye etmem kimseye.
Reply With Quote
Old 04-15-2015, 22:26
Tayareci Tayareci is offline
Yeni Üye

Tayareci is on a distinguished road

Kemal bey selamlar.degerli tavsiyelerinizi degerlendirmek bile bir birikim gerektiriyor.siz kimle çalışıyorsanız mahzuru yoksa onunla çalışmak isterim.Saygılarımla.
Reply With Quote
Old 05-06-2015, 13:02
esba06 esba06 is offline
Yeni Üye

esba06 is on a distinguished road

merhabalar bu fırma bonuslarını aldıgınızda lotu tamamlamadıgınızda kar yapsanız bıle karı alamıyormuyız
Reply With Quote
Old 05-07-2015, 10:49
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by esba06 View Post
merhabalar bu fırma bonuslarını aldıgınızda lotu tamamlamadıgınızda kar yapsanız bıle karı alamıyormuyız
O işler firmanın keyfine kalmış regülasyonsuz yerlerde hiç bir şey vermezler Kıbrıs adresli ada adresli vesair dangalaklarda havanızı alırsınız.Regülasyonlu ABD İngiltere merkezli İsviçre ve bizim SPK olanlarda ise ayak sürümeler olsada başlangıçta yazılı olan promosyon şartları dahilinde alınır ama o şartları ilk girişte çok iyi okuyup anlamanız gerekir genelde laf cambazlıkları olur içinde
Reply With Quote
Old 06-05-2015, 12:22
geoist geoist is offline
Yeni Üye

geoist is on a distinguished road

ilk başlayanların da mikro lotla başlayıp işi tam öğrendikten sonra devam etmelerini tavsiye ederim
Reply With Quote
Old 07-06-2015, 01:56
eafan eafan is offline
Yeni Üye

eafan is on a distinguished road

Merhaba gap lerde stoploss ve take profit hakkında bir konuda bilginize başvuracaktım.

Geçen haftasonu altında 1175ten shorttum ve pazar gece 1185ten açıldı piyasa ve yüksek kaldıraçtan dolayı stop out bile olamadan hesabım direk eksiye düştü.

Bu haftada 1,1110 dan eurusd selldeydim cuma 1,1075te tp koymuştum, pazar gece de 1,0985 ten piyasa açıldı ve benim brokerim işlemlerimi 1,1075ten kapattı. Kurum spk onaylı bir kurum, piyasada gap olduğu ve o tp deki fiyat görülmediği halde tp deki fiyattan kapatması yasal mıdır, uygulama dogru mudur?

Teşekkürler
Reply With Quote
Old 07-06-2015, 02:54
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by eafan View Post
Merhaba gap lerde stoploss ve take profit hakkında bir konuda bilginize başvuracaktım.

Geçen haftasonu altında 1175ten shorttum ve pazar gece 1185ten açıldı piyasa ve yüksek kaldıraçtan dolayı stop out bile olamadan hesabım direk eksiye düştü.

Bu haftada 1,1110 dan eurusd selldeydim cuma 1,1075te tp koymuştum, pazar gece de 1,0985 ten piyasa açıldı ve benim brokerim işlemlerimi 1,1075ten kapattı. Kurum spk onaylı bir kurum, piyasada gap olduğu ve o tp deki fiyat görülmediği halde tp deki fiyattan kapatması yasal mıdır, uygulama dogru mudur?

Teşekkürler
Gaplerde hem lehine hem aleyhine çalışıyorsa sorun yoktur dürüsttür ama nalıncı keseri gibi lehine olursa işletmez aleyhine olursa işletirse o şerefsizdir hırsızdır.Firma isimi burdan yazmayın hukuk girmesin başınız ağrımasın özelden sorun isim detaylarını bana.
Reply With Quote
Old 07-14-2015, 11:27
fesligil75 fesligil75 is offline
Yeni Üye

fesligil75 is on a distinguished road

Vip uye olmak istiyorum fakat admine ozel msj atmaya calistigimda buna yetkiniz yoktur diyor. Ne yapmaliyim?
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules