FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 05-23-2018, 11:51
check038's Avatar
check038 check038 is offline
Moderatör

check038 is on a distinguished road

2018 yılı en çok kaybedilen yıl olacak tl için
Yatırım Tavsiyesi Kapsamında Değildir.©2012

Old 05-23-2018, 13:16
bprens bprens is offline
Site Üyesi

bprens is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by check038 View Post
2018 yılı en çok kaybedilen yıl olacak tl için
Sİze katılmıyorum dolar tl 5.15-5.22 aralığından geri döner daha fazla yükselmez.

Hepimiz biliyoruz ki dolar tl suni şekilde arttırılıyor ve elbet ellerinde patlayacaktır.
Old 05-23-2018, 14:31
check038's Avatar
Moderatör

Quote:
Originally Posted by bprens View Post
Sİze katılmıyorum dolar tl 5.15-5.22 aralığından geri döner daha fazla yükselmez.

Hepimiz biliyoruz ki dolar tl suni şekilde arttırılıyor ve elbet ellerinde patlayacaktır.
O kadar emin olmayın hele piyasa otursun fiyatlar üç aşağı beş yukarı belli olur

Bu dediğinizi zaman gösterir 2 tl beri alanın eli yanar dediler 4.93 oldu bakalım ne olacak yeri geldiğinde gerekli adımı atmak gerek ben ticaret ile uğraşıyorum iki gün sonra zam üstüne zam gelecek ve bu dolar düşse bile zam gitmiyor o yüzden suni veya değil neticeye bakmak gerek

Suni sekilde de artsa kusura bakmayın bu artırımı yapanların elinde patlamaz tam tersi daha çok kar ediyor alım yapıyor parasına para katıyor TCMB attığı adım 3 ile 5 günlük sonra yine aynı hikaye

Zamanında USDTeUSDTry 2.65 altında yanlış değil sen kapatsaydi bir formasyon vardı garanti 2.35 seviyeler gelecekti ne yazık ki tcmb bunu yapamadı 3 seviyeler geri geldi

Zaten hükümet durumdan rahatsız değil yüksek kur hoşuna gidiyor demek

Her neyse su akar yolunu bulur

Old 05-23-2018, 15:28
metallurgist metallurgist is offline
Moderatör

metallurgist is on a distinguished road

Quote:
O kadar emin olmayın hele piyasa otursun fiyatlar üç aşağı beş yukarı belli olur

Bu dediğinizi zaman gösterir 2 tl beri alanın eli yanar dediler 4.93 oldu bakalım ne olacak yeri geldiğinde gerekli adımı atmak gerek ben ticaret ile uğraşıyorum iki gün sonra zam üstüne zam gelecek ve bu dolar düşse bile zam gitmiyor o yüzden suni veya değil neticeye bakmak gerek

Suni sekilde de artsa kusura bakmayın bu artırımı yapanların elinde patlamaz tam tersi daha çok kar ediyor alım yapıyor parasına para katıyor TCMB attığı adım 3 ile 5 günlük sonra yine aynı hikaye

Zamanında USDTeUSDTry 2.65 altında yanlış değil sen kapatsaydi bir formasyon vardı garanti 2.35 seviyeler gelecekti ne yazık ki tcmb bunu yapamadı 3 seviyeler geri geldi

son cümle güzel hocam.

malesef zaten dolar düşecek olsaydı dxy tarihi düşüşünü gerçekleştirdiğinde eu 1,26 lara çıktığında düşerdi. Eu en son bu seviyelerdeyken USD Try 2,23 lerdeydi malesef. hele dxy güçlenmeye devam ederse neler olacak görelim daha bunun önünde şurdan döner diyebileceğimiz bir direnç yokki yorum yapabilelim.
Old 05-23-2018, 15:37
Moderatör

neyse ümidi kaybetmeye gerek yok. bu akşam 21 de fomc var. bakarsınız sert çakılır dolar.

eu h4 te 23 nisandan beri bakacak olursanız rsı ile uyumsuzluk mevcut gu h4 uyumsuzluğunu bozmak üzere akış yönünde. sıçrarsa iyi sıçrar bunlar. try dede çok aşırı ivmeyle çıkması hayra alamet değil.

hatırlarsanız gu brexit öncesi 2 gün ralli yapmıştı sonra 1 gecede 1500 pip düştü. merakla bekliyor olacağım

birde bist elindeki bütün dolarları sattı buradan düzeltme başlayabilir 3 5 günlük
Old 05-23-2018, 15:58
bprens bprens is offline
Site Üyesi

bprens is on a distinguished road

Quote:

Ben teorimi fibonachi ye göre söylemiştim. Fibonachi aylık bazda oradan dönme ihtimali yüksek diyor.
Old 05-23-2018, 17:05
alpay alpay is offline
Site Üyesi

alpay is on a distinguished road
Default Dolar

Artık şunu iyice bellemek lazım evimiz,yurdumuz türkiye değil dünya oldu. Her ülke küresel piyasaya entegre oldu. Her olayın iyi yada kötü yansıması var. Doların bu şşekilde yükselmesi hükümetin 2010 yılında babacanı dinlemeyip arza dayalı üretime dayalı yatırımdan vazgeçip inşaat projeleri ne yönelmesi,temel malesef boş. Son açıklanan teşvikler çok öce olmalıydı
bana göre kemal hoca'mın dediği gibi her geri çekilme alım fırsatıdır ve ben işlem yapmıyorum elim varmıyor
Old 05-23-2018, 18:16
check038's Avatar
Moderatör

Quote:
XAUUSD

H4

Son Hali

Old 05-23-2018, 20:35
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

TCMB faiz artırdı birden 3000 pip gerilemeler oldu TRY paritelerinde.
Peki güzel kardeşim bu hale gelinceye kadar kademeli olarak politika faizinde ince ince 25 baz puanlık artışlar yapsaydınız nolurdu hiç bu rezillikler yaşanmadan geri çekerdiniz fırlatmazdınız.Peki niye yapmadınız cevap açık reis karşı o yüzden korktular.Peki şimdi kim cumhurbaşkanına geçen günlerdede yazdığım gibi hocam yanlış yapıyorsun düzeni sistemi tümden şeriata çevirmediğin sürece bu finansal araçları kafana göre yönetemezsin diyecek?Kimse diyemiyor.Sarayın etrafını yalaka dalkavuklar sarmış padişahım çok yaşa hikmet buyurdunuz hünkarım nidalarıyla kıç yalıyorlar.Şimdi iş sıkışıp mızrak çuvala girmeyecek duruma gelince hükümetten yetkililer ağlamaya TCMB görevini yapsın demeye başladılar.Cinnet geçirmemek elde değil.Hepsi kafayı kuma gömüyor.Bu hale gelmesinin sebebi basbaya erdoğandır.Onun faize karşıyım diyerek merkez bankasını baskılamasından ötürü şimdiye kadar müdahale edemedi TCMB.Bunu görmezden gelip yine TCMB suçluyan yalaka yorumcular siyasetçiler tvlerde ötüp duruyor.
Kardeşim islamcı diye müslüman diye bizde erdoğana oy verdik destekledik ve din düşmanları ona saldırdığı sürecede desteklemeye devam edeceğiz ama bilmediği anlamadığı işlerde etrafındakilerin cesurca uyarması lazım.Saçma sapan işler yapılıyor ekonomi cephesinde.Yanına bir yalama jöleli aldı aydın doğan devşirmesi o ne olduğu belirsizin talkımlarıyla ve dinden aldığına inandığı fikirlerle saçma sapan işler yapıyor.Faiz gidecekse ekonomi sistemini komple değiştirmen gerekir.Şeriat getir tüm yasaları islami yap ekonomiyi faizsiz kapitalist sistemin dışında içe kapalı devlet merkezli bir ekonomiye çevir o zaman faizide yok edersin yok bunu yapmayacaksan vır vır konuşup düzeni işleten bürokratların işlerini bozma ve saçma sapan silkelenmeler şoklar kur hoplamaları zıplamaları yaşamamıza sebep olma!
Old 05-23-2018, 21:24
Moderatör

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
TCMB faiz artırdı birden 3000 pip gerilemeler oldu TRY paritelerinde.
Peki güzel kardeşim bu hale gelinceye kadar kademeli olarak politika faizinde ince ince 25 baz puanlık artışlar yapsaydınız nolurdu hiç bu rezillikler yaşanmadan geri çekerdiniz fırlatmazdınız.Peki niye yapmadınız cevap açık reis karşı o yüzden korktular.Peki şimdi kim cumhurbaşkanına geçen günlerdede yazdığım gibi hocam yanlış yapıyorsun düzeni sistemi tümden şeriata çevirmediğin sürece bu finansal araçları kafana göre yönetemezsin diyecek?Kimse diyemiyor.Sarayın etrafını yalaka dalkavuklar sarmış padişahım çok yaşa hikmet buyurdunuz hünkarım nidalarıyla kıç yalıyorlar.Şimdi iş sıkışıp mızrak çuvala girmeyecek duruma gelince hükümetten yetkililer ağlamaya TCMB görevini yapsın demeye başladılar.Cinnet geçirmemek elde değil.Hepsi kafayı kuma gömüyor.Bu hale gelmesinin sebebi basbaya erdoğandır.Onun faize karşıyım diyerek merkez bankasını baskılamasından ötürü şimdiye kadar müdahale edemedi TCMB.Bunu görmezden gelip yine TCMB suçluyan yalaka yorumcular siyasetçiler tvlerde ötüp duruyor.
Kardeşim islamcı diye müslüman diye bizde erdoğana oy verdik destekledik ve din düşmanları ona saldırdığı sürecede desteklemeye devam edeceğiz ama bilmediği anlamadığı işlerde etrafındakilerin cesurca uyarması lazım.Saçma sapan işler yapılıyor ekonomi cephesinde.Yanına bir yalama jöleli aldı aydın doğan devşirmesi o ne olduğu belirsizin talkımlarıyla ve dinden aldığına inandığı fikirlerle saçma sapan işler yapıyor.Faiz gidecekse ekonomi sistemini komple değiştirmen gerekir.Şeriat getir tüm yasaları islami yap ekonomiyi faizsiz kapitalist sistemin dışında içe kapalı devlet merkezli bir ekonomiye çevir o zaman faizide yok edersin yok bunu yapmayacaksan vır vır konuşup düzeni işleten bürokratların işlerini bozma ve saçma sapan silkelenmeler şoklar kur hoplamaları zıplamaları yaşamamıza sebep olma!
Hocam öylede 1 saat sonra fomc de 4.55 altına sarkmayıp geri geldiği yere giderse ordan tobo yaparsa 5.50 de alacağız sanki soluğu eu hiç nefes almadan düşüyor dxy dün baktığımda 95 seviyesini zorluyordu umarım iyi senaryo gerçeklesir

Allahtan benim platformumda usd try yok

Currently Active Users Viewing This Thread: 7 (0 members and 7 guests)

Thread Tools

Posting Rules