FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > General Chat
General Chat This topic will contain posts on every subject except forex.
Reply

Thread Tools
Old 06-01-2016, 02:34
hakanharbeli
Guest

Default Forex Robotları konusunda fikir alışverişinde bulunalım.

Merhaba,

Ben C#, Delphi programlama dillerinde iyi düzeyde bilgiye sahibim 4 yıldır da forex'te işlem yapıyorum. Son zamanlarda robot sistemleri dikkatimi çekiyor. Mql5 gibi sosyal platformlarda EA kullanan insanların ciddi kazançlar elde ettiğini görüp şaşırdım ve robotlaştırmak nedir nasıl birşeydir diye araştırmaya başladım. Bazı basit algoritmalara ulaştım. Mesela fiyat hareketli ortalamayı yukarı kırarsa al 20 barın en yüksek seviyesinden 20 pips aşağıda kapat. gibi. Tabiki böyle bir strateji için robot yazmaya gerek yok manuel yapmak da zor değil çalışsa.. Daha komplike stratejiler yazanlar var mesela bollinger bandı RSI ve stokastik'i bir arada kullanarak bir algoritma geliştirenler var.

Ben de hem teknik analiz hem de temel analizi birleştirebileceğim bir robot yazmak için araştırma yapıyorum. Bu başlık altında, edineceğim bilgileri hem ilgili kişilerle paylaşacağım hem de benim için bir not defteri olacak aynı zaman da sizin de katkılarınız olabilir. Robotlaştırmayı şu mantıkla düşünmek gerekiyor;

Ben nasıl işlem yapıyorum? Ne zaman pozisyon alıyorum? Ne zaman kapatıyorum? Bunlar bir döngüye oturtulabilir mi?

Mesela her sabah cebimi kontrol ediyorum 1 tl varsa ekmek almaya gidiyorum. Fırında ekmek sıcaksa alıyorum değilse çıkmasını bekliyorum. çıkınca alıyorum. Bunun için bir makine robot bile programlayabilirsiniz bu şekilde düşünüp katkılarınızı sunarsanız bir beyin fırtınası yaratmış oluruz.
Reply With Quote
Old 07-10-2016, 18:48
code4fun code4fun is offline
Yeni Üye

code4fun is on a distinguished road

Merhaba,

algorithmic trading yapiyorum, fikir alis verisi yapabiliriz, bende C# kullaniyorum
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools

Posting Rules