FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis)
Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis) We will share technical analysis studies about pairs in this topic.
Reply

Thread Tools
Old 01-13-2016, 00:04
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Basligi simdi sevdim Seans salonundan fazla istirakcimiz olucak

simdi bu Wti 46 da EW cileri yamulttu [ bazen bu sekilde kelimeler kullanmak basligi eglenceli hale getirir ]
e 36 da da bu EW cileri yamulttu
ey sayin EW ciler daha bikmadiniz mi dip arayisi icinde olmaktan

bana 30 dakika sure verin wti ve brent ile ilgili biraz grafik ve yzi yazayim

Cumleten hos geldiniz bu arada Hayirli olsun mesajlari yazanlara tek tek tesekkur etmeyeyim hepinize tesekkurler simdiden
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:23
Banned

Simdi gelelim Brent grafigine . sn melike sizin koydugunuz grafikdeki olusan formasyonun ismi wedges descending .. wesged descending formasyonlari genelde calisir tek bir sartta calismaz bazen son asagi barda yukariyi beklerken asagi cizginizi kirar . descending lerin calismadi zamanlar genelde selale modunda olur selale modunu grafikde dikdortgen icine aldim

ons/brent grafigi koymustum yeniden koymaya gerek yok

o grafikdeki formasyona gore ons fiyati = 37 X brent fiyati bence dip noktasi olucak

asagidaki grafikde indikatorler bu durumda iken dip calimasi yapmaz brent dip noktasini gordugu an itibari ile yukariya dogru bir sicrama olur

grafikde 3 tane cizgi var 2tanesinin nasil kirildigi zaten gozukuyor son cizgi bugun en alttaki kirmizi cizgi bunlari ben bugun cekmedim zaten aylardir grafigimde vardi

gelelim bir diger noktaya haftalik grafiklerindeki formasyon gozukuyor ve su an calisiyor hatta ilk hedefine ulasmis durumda simdi siz bu formasyonu gore gore long olurmusunuz o yuzden ben genelde short kovalarim wti de brent de

simdi yukaridaki yaziyi yazdim grafikleri koydum ve katsayimiz ons/brent grafigine gore 37.xx gibi rakamlar diyede beklentimi yazdim burda can alici bir nokta olusuyor .. e o zaman dedirtecek bakalim kimler dikkat edicek

ve en son nokta .. ben brentte haftalik kapanis olarak haftalik grafindeki kirmizi cizginin altinda bir kapanis beklemiyorum .. yani formasyon calissa hedefine ulassa bile oyle bir yukari ziplayacak ki o haftayi o kirmizi cizginin altinda kapatmiyacak . yani iki gun ust uste %10 -12 lik barlari gorecegiz .. zaten butun herkezin dip arayisinda olmasida bu yuzden dipden en az %10-12 yi bir iki bar ile ziplayacak
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:28
Banned

Sn Melike
bazen sizin su cizdiginiz cizgileri hayranlikla izliyorum [ zeytinyagi pahali ama biraz yag lazim yagsiz arac motoru bile gitmiyor ne kadar yag o kadar cok grafik demek ]
su cektiginiz cizgiler kolay kolay yanilmiyor cok isabetli cizgileriniz var bunlari bu baslik altinda gun icerisinde paylassaniz . bizlerde degerlendirsek ve bizimde kazanmamiza yardimci olursaniz diger koyacaginiz grafiklerde yag icin odedigimiz parayi kendi cebimizden degilde sizin cizgilerinizden cikarsak nasil olur

brent harici hangi grafiginiiz paylasirsaniz zararin mesuliyeti bana ait olmak uzere sozum soz hepsinde pozisyon acacagim

Quote:
Originally Posted by melike View Post
Hatta hemen başlayayım her ne kadar söz dinlemesede ufak bir petrol çalışması

Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:37
Banned

Eurusd orta vadeli analizi paylasirim ilerleyen saatlerde
su an icin kisa vadeli
1.0905 ve 1.0921 araligi bayagi SIKINTILI bir yer 2 tane cizgimde bu bolgeden geciyor trend cizgizi ve speed cizgilerinden bir tanesi
bugun kapanisi cok onemli 1.0850 nin altinda kapanis yapmamasi gerekiyor .
ve bugun kapandiktan sonra 1.0830 lara kadar sarkma yaparsa o zaman 1.0800 lara degme istedigi artar hatta shortcu cekmek adina biraz fazxla ihlal bile olabilir
ama geriye dogru cekilme yasanmaz ise o zaman 1.0905 ve 1.0921 SIKINTILI bolgesini gecmek dahada kolaylasir benim gozumde

bu bolgeleri gectikden sonra 1.15 lere kadar hicbir cizgiyi goz onunde bulundurmam

orta vadeli bekletim bir onceki dususun %61.8 lik fibo seviyesi olan 1.25 li rakamlar

long pozisyonum var Stop seviyesi 1.07 altinda gunluk kapanis yaptigi dakika pozisyonlarimi kapatirim
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:52
melike melike is offline
Site Üyesi

melike is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
Sn Melike
bazen sizin su cizdiginiz cizgileri hayranlikla izliyorum [ zeytinyagi pahali ama biraz yag lazim yagsiz arac motoru bile gitmiyor ne kadar yag o kadar cok grafik demek ]
su cektiginiz cizgiler kolay kolay yanilmiyor cok isabetli cizgileriniz var bunlari bu baslik altinda gun icerisinde paylassaniz . bizlerde degerlendirsek ve bizimde kazanmamiza yardimci olursaniz diger koyacaginiz grafiklerde yag icin odedigimiz parayi kendi cebimizden degilde sizin cizgilerinizden cikarsak nasil olur

brent harici hangi grafiginiiz paylasirsaniz zararin mesuliyeti bana ait olmak uzere sozum soz hepsinde pozisyon acacagim
peki o zaman beğenmenize çok sevindim o zaman bir tane cad atayım bu daha güzel daha önce çektiğim bir fibonun 423, 461 ve 500 seviyeleri arasındaki dansı izleten bir grafik

Last edited by melike; 01-13-2016 at 00:54.
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:57
melike melike is offline
Site Üyesi

Buda altın fena sayılmaz güzel iş çıkardı

Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:59
melike melike is offline
Site Üyesi

Buda bu gece son olsun EURUSD kanalların efendisi eur iyi geceler

Reply With Quote
Old 01-13-2016, 01:07
Banned

su an usdcad da pozisyon acicak olsam acacagim en guzel yer 1.4150 olur .. 1.4150 in altinda gunluk kapanis yapmadigi mudddetce formasyon hedefi 1.45

brent fiyatinin da etkisi tartisilmaz simdi dusunsenize usd cad 1.4150 ye duzeltme yapiyor tabi bu esnada brent yerinde durmaz yukari yapsin ki usdcad da duzeltme yapsin ve bu sadece bir duzeltme oldugunu varsayarsak 1.4150 altina sarkmaz ise . ve daha sonra 1.45 lere dogru giderse brentin fiyati ne olur

bu arada bu cizgileri bugun cekmiyorsunuz .. cizgileri cektiginiz anda burada paylasin ki cizgilerden bizde yararlanalim mesela ben uzun zamandir altinda islem acmiyordum bu grafigi gorsem kendi grafiklerimde teyit verse pozisyon acardim mesela

Quote:
Originally Posted by melike View Post
peki o zaman beğenmenize çok sevindim o zaman bir tane cad atayım bu daha güzel daha önce çektiğim bir fibonun 423, 461 ve 500 seviyeleri arasındaki dansı izleten bir grafik

Reply With Quote
Old 01-13-2016, 05:21
Banned

Indikator e guvenilmez . indikator ise yaramaz diyenlere hitaben yazilmis yazilar burdada bir kosede dursun ilerleyen gunlerde lazim olur

Quote:
sebeb ne indikator kullanmamayi tavsiye etmenin .. ani fiyat hareketlerinde bakin asagidaki indikator e gore pozisyon olanlar ne kazanmis

dikdortgen icerisine aldim yerlerini

bunun gibi yuzlerce ornek gonderebilirim .. onemli olan indikaru kullanmasini bilmek

asagidaki indikatoru hangi paritede kac sigma kullanacagini bilmek ..

Quote:
indikator = yardimci gosterge ..

ve usdtry de bir indikatorun verdigi sinyal ornegini yukaridaki mesajda paylasmama ragmen . siz onu gormezlikten gelip ustune ustluk
"İndicatör konusunda ben de biraz temkinliyim. Ne işe yarar, kazandırır mı kaybettirir mi hiç bilmiyorum; ancak forum sitelerinde okuduğum yorumlar genelde kullanılmaması yönünde." bu sekilde bir yazi yaziyorsaniz .
bu soylediklerime sakin alinmayin ama gercek hesabinizda kesinlikle islem yapmayin illa yapacagim diyorsaniz burda forumda VIP uyelik var onu satin alin ve ordan gelen sinyaller dogrultusunda islem acin

indikator olmazsa olmazlardandir grafiklerde tabi bu demek degildir ki ornek RSI 30 a indi hemen long ac yada RSI 75 e geldi hemen short ac
tek bir indikatorun yanilma payi var 2 indikatorunde var 3 indikatorunde var ama 1 indikator e gore riski minimize ediyorsunuz 3 indikatorden teyit alarak

forex de islem yapmaya baslayanlarin en kotu tarafi bu . reklamlara aldanip demo hesap da 1 2 islem sonucu gercek hesab a gecmeleri ve sonuc husran

22 yildir aktif borsada islem yaparim .. FX gecmisim cok cok eskidir bir sure ara vermistim . Ama hala kendime acemi derim .

kisaca
1: grafiginizde en az 3 tane indikator olucak . o indikatorleri de ornek dema ile yumusatarak extra bir cizgi cikaracaksiniz yani RSI kullaniyorsaniz RSI nin de demasini cizgi olarak ekleyeceksiniz grafige teyit acisindan

2: grafik uzerinde formasyonlari biliyormusunuz ? ornek Bir obo olusmus ve confirm edilmis ama sizin alt cizginize yakin yerde confirm olmus burdan long denenir mi yani benim alt cizgim calisir e o zaman bosver oboyu ben burdan long a gireyim denilir mi ?
cizgileri neye gore cekiyorsunuz her 30dk lik yada 60 dk lik grafikde cizgi calismaz

3 4 5 6 7 8 diye yazmaya devam etsem en az 50 tane madde yazabilirim burada

siz islemlerden once indikator nedir [objektif olarak okuyun forumlardan degil]
ve yukarida yazdigim 2 seyi anlamaya calisin uygulamayi deneyin demo hesabiniz da sonra sonuclarini kendiniz gorun ..

"İndicatörler sanki hazıra konma hissiyatı veriyor bana, tabi bu tamamiyle şahsi görüşümdür. "

bana gore bu yaziyi yazarak siz indikatorun ne oldugunu nasil kullanildigini acikca gostermissiniz zatyen indikator nasil kullaniciya hazira konma hissiyati vardir .

bunu soyle ornekliyelim

ornek A tarikat i B tarikati A tarikatindan bir kisi derki B tarikati kotu B tarikatindan bir kiside derki A tarikati kotu hepsi birbirini kotuler

tarikat ne demek : Allaha Giden Yol peki bu yol nasil kotu olur ?

burda yanlis olan kotu olan Tarikat degil A ve B olabilir ..

indikator kotu degildir

ornek: Momentum kullanarak expert yazdiniz ve kullaniyorsunuz sonuc iyi olma olasiligi yuksek
Zig Zag kullanarak bir expert yazdiniz sonucun iyi olma ihtimali cok zayif

bunuda soyle kurgulayayim
Momentum gercek dost gibidir soylediginin arkasinda durur ve yeri hic degismez . zig zag adi ustunde zigzag . iyi zamaninizda yaninizda kotu zamaninizda hemen baska bir yerde olur
Quote:
indikator = yardimci gosterge ..

ve usdtry de bir indikatorun verdigi sinyal ornegini yukaridaki mesajda paylasmama ragmen . siz onu gormezlikten gelip ustune ustluk
"İndicatör konusunda ben de biraz temkinliyim. Ne işe yarar, kazandırır mı kaybettirir mi hiç bilmiyorum; ancak forum sitelerinde okuduğum yorumlar genelde kullanılmaması yönünde." bu sekilde bir yazi yaziyorsaniz .
bu soylediklerime sakin alinmayin ama gercek hesabinizda kesinlikle islem yapmayin illa yapacagim diyorsaniz burda forumda VIP uyelik var onu satin alin ve ordan gelen sinyaller dogrultusunda islem acin

indikator olmazsa olmazlardandir grafiklerde tabi bu demek degildir ki ornek RSI 30 a indi hemen long ac yada RSI 75 e geldi hemen short ac
tek bir indikatorun yanilma payi var 2 indikatorunde var 3 indikatorunde var ama 1 indikator e gore riski minimize ediyorsunuz 3 indikatorden teyit alarak

forex de islem yapmaya baslayanlarin en kotu tarafi bu . reklamlara aldanip demo hesap da 1 2 islem sonucu gercek hesab a gecmeleri ve sonuc husran

22 yildir aktif borsada islem yaparim .. FX gecmisim cok cok eskidir bir sure ara vermistim . Ama hala kendime acemi derim .

kisaca
1: grafiginizde en az 3 tane indikator olucak . o indikatorleri de ornek dema ile yumusatarak extra bir cizgi cikaracaksiniz yani RSI kullaniyorsaniz RSI nin de demasini cizgi olarak ekleyeceksiniz grafige teyit acisindan

2: grafik uzerinde formasyonlari biliyormusunuz ? ornek Bir obo olusmus ve confirm edilmis ama sizin alt cizginize yakin yerde confirm olmus burdan long denenir mi yani benim alt cizgim calisir e o zaman bosver oboyu ben burdan long a gireyim denilir mi ?
cizgileri neye gore cekiyorsunuz her 30dk lik yada 60 dk lik grafikde cizgi calismaz

3 4 5 6 7 8 diye yazmaya devam etsem en az 50 tane madde yazabilirim burada

siz islemlerden once indikator nedir [objektif olarak okuyun forumlardan degil]
ve yukarida yazdigim 2 seyi anlamaya calisin uygulamayi deneyin demo hesabiniz da sonra sonuclarini kendiniz gorun ..

"İndicatörler sanki hazıra konma hissiyatı veriyor bana, tabi bu tamamiyle şahsi görüşümdür. "

bana gore bu yaziyi yazarak siz indikatorun ne oldugunu nasil kullanildigini acikca gostermissiniz zatyen indikator nasil kullaniciya hazira konma hissiyati vardir .

bunu soyle ornekliyelim

ornek A tarikat i B tarikati A tarikatindan bir kisi derki B tarikati kotu B tarikatindan bir kiside derki A tarikati kotu hepsi birbirini kotuler

tarikat ne demek : Allaha Giden Yol peki bu yol nasil kotu olur ?

burda yanlis olan kotu olan Tarikat degil A ve B olabilir ..

indikator kotu degildir

ornek: Momentum kullanarak expert yazdiniz ve kullaniyorsunuz sonuc iyi olma olasiligi yuksek
Zig Zag kullanarak bir expert yazdiniz sonucun iyi olma ihtimali cok zayif

bunuda soyle kurgulayayim
Momentum gercek dost gibidir soylediginin arkasinda durur ve yeri hic degismez . zig zag adi ustunde zigzag . iyi zamaninizda yaninizda kotu zamaninizda hemen baska bir yerde olur
Quote:
benim anlatma kabiliyetim herhalde zayif
sn deadline06 simdi bu indikatoru ben nasil kullanirim aciklayayim

bugun usdtry kac kapatmis ornen 3.0350 grafiginde envo degeri ne alt ve ust bant atiyorum ust bant 3.06 alt bant 2.98
simdi saat 12 de bar kapandimi 3.0650 ya ornek 0.3 lot satis yazarim 3.0750 ye de 3 lot satis yazarim .
ayni sekilde asagidaki envo degerinin altinada alislari yazarim

simdi farzedin yarin gene bant ihlali yapti 3.0650 yi gordu usdtry benim satislarim gelir dogrumudur
ve bant ihlalinden geri cekilme basladigi zaman ben kara gecmis olurum
peki sizde sinyali igne bardan aliyorsunuz ne zaman acarsiniz pozisyonu ? igne bari gordukten sonra ..

grafikde ornek kullandigim indikator bollinger degil bu arada
rsi ve CCI kullanarak actigim 10 tane pozisyonun 8 tanesini karli kapatirim . ve kapatiyorum da cogu zaman ama burda onemli olan o rsi yada cci yi nasil kullanacaginiz heleki yatay piyasasa RSI ve CCi ile actigim butun pozisyonlardan verimli sonuc alirim
bir oneceki mesaj da diger arkadas icin verdigim iki ornek var A yada B yanlis olan
tarikat degil

onemli olan a grafige 4 indikator attim ona gore poz aldim zarar yazdim suc indikator kullanmak degil
o indikatorleri dogru kullanmak

onceki mesajda yazdim RSI i yumusatin dema ile ve 2. cizgi olusturun deneyin sonuclarini
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 05:23
Banned

++++++++++++++

Quote:
Sn deadline .. soyledigimiz cok farkli ben su sekilde noktalayayim kendim icin
burda acemi bir insana yardim etmeye calisiyoruz .

ve bakin ben bu sekilde yaptim sonucta ne yapacagina karar vermek kendisinin bilecegi bir sey

pozisyonlari acarken kullandigim indikator Pars ve Stoch buraya ekledigim grafiklerde gormussunuzdur zaten
pars indikatorun dede ana tema RSI 21
actigim pozisyonlar
sirf sizlere gostermek icin hizlica actim belki 1 2 tanesinde gozden kacirdigim vardir oda normal .[normalde euro jpy ye mantik olarak acmamam lazimdi].
ben cogu zaman bu sekilde pozisyon acarim ve actigim zamanda pozisyon basi en az 0.2 max 1 lot seklinde acarim

simdi burda neden 0.5 0.6 actin diye sorarsaniz
elimde eurousd long var eurogbp long var simdi bunlar varken AUD NZD CAD tarafinda pozisyon almak dogru olmaz o yuzdeen az lot ile kisa sureli 10 pips 20 pips de kapanmak icin bu sekilde actim
ben daha once bu indikatore gore pozisyon alip teyit etmesem gecenin bir vakti kalkip 400$ lik poz acmam ornek gostermek icin spread farkindan zarar zaten 40 $

30 pips yukarisina TP yazdim alis fiyatlarina da Sl koydum normalde grafiklerine teker teker bakar ona gore yuksek TP koyarim ama elimdeki acik pozisyonlara uygun degil
ister tp olsun ister SL
Indikatoru kullanmasini bilirsen en iyi yardimcidir

Quote:
eurojpy 3-4$ zararli kapadim

digerlerinin son hali SL ve TP leri guncellenmis bu sekilde

yazdigim gibi bu pozisyonlar pars[rsi tabanli] ve stoch indikatorune bakarak 2 dakikada acilmis pozisyon ve bu pozisyonlari acarken grafiklerine dikkat bile etmedim sadece indikatorlere baktim actim

indikator hicbir sey diyen arkadaslar yeniden baksin [sn deadline bu sozlerim sizin icin degil ustunuze alinmayin ]

Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)

Thread Tools

Posting Rules