FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 01-14-2016, 19:27
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by hakan79 View Post
gbpusd de long olduk hadi hayırlısı 4-5 gün tutmayı düşünüyorum. bakalım ne olacak sürekli araştırmaktan usandım bulamadım sürekli kazandıran hemde çok kısa sürede köşeyi döndürecek sistem henüz bulamadım yaklaşıyorum gibi
2016 in ozellikle ilk 3-6 ayinda GBP de long olmakmi benim acimdan kesinlikle hayir ..

gbp de her %1 lik yukselisi ben satis firsati olarak algilarim .. tarihi destegine bu kadar yakinken o destek bir test edilir ve bence calismaz [3-4 gun icinde test edilirse calismaz ama daha uzun zaman diliminde denenirse ilk seferde calisma ihtimali yukselir ]
Old 01-14-2016, 20:36
ozantastan ozantastan is offline
Banned

ozantastan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
Ara sira basliga ugrayin ugrasa idiniz belki yazdiklarimiz pozisyonunuz icin karl al yapmaniza sebeb olabilirdi

http://www.forexforumtr.com/showthread.php?t=544&page=6
Sn culpable eşekliğime doymayayım, yukarıda yazılardan birinde dedim ki benim gibi tecrübesiz arkadaşlar GBP üzerine saat 14 ten sonra yön tayin olunca işleme girmeli... Eşşek gibi gittim saat 14de bi fırsat çıkar diye beklemeye koyuldum, önce GBPAUD az düştü aha dedim demek ki karar düşmesi yönlü SELL pozu açtım, 5 dk sonra 45 pips yukarı çıktı, netten blomberg sayfasını açtım ifade aynen şu "0,5 faiz kararı 8e 1 oy birliğiyle alındı" oo dedim faiz artışı olmuş bu yükselecek 50 pips zararla kapattım işlemi buy açtım, o ara Marmara'ya bindim 15 dk telefona bakamadım, indiğimde bi baktım bi 45 pips daha zarardayım, haberi daha net okudum ve işlemi kapattım toplam -95 pips zarar
Old 01-14-2016, 20:58
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ozantastan View Post
Sn culpable eşekliğime doymayayım, yukarıda yazılardan birinde dedim ki benim gibi tecrübesiz arkadaşlar GBP üzerine saat 14 ten sonra yön tayin olunca işleme girmeli... Eşşek gibi gittim saat 14de bi fırsat çıkar diye beklemeye koyuldum, önce GBPAUD az düştü aha dedim demek ki karar düşmesi yönlü SELL pozu açtım, 5 dk sonra 45 pips yukarı çıktı, netten blomberg sayfasını açtım ifade aynen şu "0,5 faiz kararı 8e 1 oy birliğiyle alındı" oo dedim faiz artışı olmuş bu yükselecek 50 pips zararla kapattım işlemi buy açtım, o ara Marmara'ya bindim 15 dk telefona bakamadım, indiğimde bi baktım bi 45 pips daha zarardayım, haberi daha net okudum ve işlemi kapattım toplam -95 pips zarar
yeniden ve yeniden soyluyorum olay sadece grafikden ibaret degildir 1 pencereden bakmayin bir kac pencereden bakin islemlere girerken baslikta elimden geldiginde paylasiyorum

benim ana pozisyonum eurogbp ve eurusd olmasina ragmen yukari seviyelerden sell acip hedge ettim pozisyonlarimi
bek

sizin yaptiginiz hatalari o hirsi hepimiz yaptik zamaninda ama artik riski minimize etmeye calisiyoruz belki hala ayni hatalari yapiyoruzdur ama dedigim gibi riski minimize ederek
1 lot pozisyonda max risk almam ama 0.2 lot pozisyonda bazen max risk alirim ki max risk aldigimda 10 pozisyon aciyorsam 6 sinin sonucu husran olur

o yuzden riski mumkun oldugunca minimize etmek gerek buda teknik, temel, takip ve disiplin ile olur
Old 01-14-2016, 21:27
Ucakci Ucakci is offline
Yeni Üye

Ucakci is on a distinguished road

Kaldıraçlar bazı kurumlarda bu geceden itibaren bazılarında pazartesiden itibaren uygulanmaya başlayacak arkadaşlar.Bunlar son 1:100 poz larınız olabilir.

Çok çalışıp bi gün "PY" olucam.

Old 01-14-2016, 22:07
ozantastan ozantastan is offline
Banned

ozantastan is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
yeniden ve yeniden soyluyorum olay sadece grafikden ibaret degildir 1 pencereden bakmayin bir kac pencereden bakin islemlere girerken baslikta elimden geldiginde paylasiyorum

benim ana pozisyonum eurogbp ve eurusd olmasina ragmen yukari seviyelerden sell acip hedge ettim pozisyonlarimi
bek

sizin yaptiginiz hatalari o hirsi hepimiz yaptik zamaninda ama artik riski minimize etmeye calisiyoruz belki hala ayni hatalari yapiyoruzdur ama dedigim gibi riski minimize ederek
1 lot pozisyonda max risk almam ama 0.2 lot pozisyonda bazen max risk alirim ki max risk aldigimda 10 pozisyon aciyorsam 6 sinin sonucu husran olur

o yuzden riski mumkun oldugunca minimize etmek gerek buda teknik, temel, takip ve disiplin ile olur
Düşüncelerinize tamamen katılıyorum ve işlemler öncesi de bildiğim şeyler ama nutkum tutuluyor sanki. Kazanma, başarma hırsı bürüyor gözümü. Üstüne de tam işte başardım artık sabırlıyım derken bir bakıyorum yine acele işlem açmışım... İşte o an bütün olay bitiyor.
Old 01-14-2016, 22:58
mczafer mczafer is offline
Yeni Üye

mczafer is on a distinguished road

3 kez hesabı sıfırladım.Ama pes etmeyeceğim.Bu ay 500 USD kar var.İlk kaybımı kurtardım.İnşallah diğerlerini de kurtaracağım.Hedef 6 ay.
Old 01-14-2016, 23:48
LEFTER's Avatar
LEFTER LEFTER is offline
Site Üyesi

LEFTER is on a distinguished road

spk kaldıraça kısıtlama getirmesi son derece saçma...

20bin üzeri yerine 1 yıl aktif hesabı olanlara ibaresini getirse anlarım....

20bin tl üzerine 1:100 de forex firmalarının tavsiyesi ile getirilmiştir adamlar sürekli depozitonu artır diye arıyor..

2007 den beri forexte trade ediyorum yerli firmada çalışmamın tek sebebi sırf yabancıya gitmesin yerli kazansın 3-5 fazla TÜRK istihdam etsin diye....

her para çekişinde elin ecnebi bankalarına komisyon ödemeyelim diye....

spk ne diyo git yabancıya git yabancı kar etsin.....
Old 01-15-2016, 00:15
Ucakci Ucakci is offline
Yeni Üye

Ucakci is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by LEFTER View Post
spk kaldıraça kısıtlama getirmesi son derece saçma...

20bin üzeri yerine 1 yıl aktif hesabı olanlara ibaresini getirse anlarım....

20bin tl üzerine 1:100 de forex firmalarının tavsiyesi ile getirilmiştir adamlar sürekli depozitonu artır diye arıyor..

2007 den beri forexte trade ediyorum yerli firmada çalışmamın tek sebebi sırf yabancıya gitmesin yerli kazansın 3-5 fazla TÜRK istihdam etsin diye....

her para çekişinde elin ecnebi bankalarına komisyon ödemeyelim diye....

spk ne diyo git yabancıya git yabancı kar etsin.....
Kesinlikle katılıyorum.Bu şekilde para dışarıya akacaktır.Onu geçtim aracı kurumlar daralmaya gidecekler mecbur.Yeni düzenlemeyle retention(elde tutma) dedikleri departmanın tamamen kaldırılması öngörülüyor.Lisansı olmayan analiz konusunda en küçük konusma yapamayacak.Yatırım danısmanlıgı verilen müşteri karşısında pozisyon alınamayacak.Ne kadar uygulanabilir olacak göreceğiz tabiki.Ama şu kesindir ki özellikle 3 ay sonra yeni hesap açılışlarında 6 gün demo hesapta 50 işlem yapma zorunlulugu geleceği için sektördeki satışcıların çoğu işsiz kalacak ve kar oranları düşecektir diye düşünüyorum.

Çok çalışıp bi gün "PY" olucam.

Old 01-15-2016, 06:57
check038's Avatar
check038 check038 is offline
Moderatör

check038 is on a distinguished road

Evet SPK kaldıraç oranlarında ve varlık konusunda değişiklik yapmış. Bana kalırsa 6 iş gününde 50 işlem mantığı çok saçma buldum bunun yerine minumum 6 ay 300? işlem derdim çünkü piyasanın ne olup ne olmadığını ancak kavranabilir. Yahu 6 iş gününde ne öğrenebilir ki insan yada ne görebilir?. Gerçekten mantıksız. 50 işlem değil isterse 100 işlem yapsın Eğitim olmadan sistem olmadan bir adım ilerleyemez. Kaldiraç oranındaki kısıtlama yanlış olmuş. Madem ki küçük yatırımcı batıyor diyorsun bunu bu şekilde olacağına eğitim süresini uzun tut. Kısıtlama bir yönden iyimidir Evet çünkü her önüne gelen giriyordu piyasaya sonra MARJINCALL oluyor hırs ediyor fonlama yapıyor yine aynısı MARJINCALL. Bunun yerine kendini eğitse hatasını anlasa sabırlı olsa sistemini kursa kendini sürekli eğitse daha güzel olur. Kimsenin bu şekilde batmasına gönlüm razı gelmiyor. Hele ki çalıştığı kurum hazineye karşı işlem yaptiriyorsa o zaman daha daha sıkıntı. Eğitimini alırsa zaten grafige piyasaya indicatore macd stochastic ema ama rsi trend formasyonlara vb.. göz aşina olur. 6 ayda profesyonel olacak değil yıllar ister profesyonel olmak. Sadece acemilik düzeyi bir tık daha yukarıda olur.
Yatırım Tavsiyesi Kapsamında Değildir.©2012

Old 01-15-2016, 07:10
Helal para Helal para is offline
Site Üyesi

Helal para is on a distinguished road

Günaydın arkadaşlar, hayırlı cumalar...
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 37 (0 members and 37 guests)

Posting Rules