FOREKS FORUM TR (ÜCRETSİZ FOREKS BİLGİ PAYLAŞIM MERKEZİ)
     ANA SAYFA       Ekonomik Takvim       Foreks Haberleri        Brokerlar     Yazarlar       Hakkımızda      VIP Giriş      Foreks TV
Go Back   FOREKS FORUM TR (ÜCRETSİZ FOREKS BİLGİ PAYLAŞIM MERKEZİ) > Foreks'e Yeni Başlayanlar için
Foreks'e Yeni Başlayanlar için Yeni başlayanlar için platform kullanımları hakkında bilgiler ve önemli püf noktalar.

Seçenekler
Alt 01 October 2011, 14:16
Fxtrade Fxtrade isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

Fxtrade is on a distinguished road

Alıntı:
Fxman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar hatırlarmısınız geçen sene veya ondan önceki sene bir firma mı trader mı tam hatırlamıyorum , Emir olarak 16 million yerine milyar dolar yazdıgından piyasa birden yaklaşık 4-5 sn içinde 100 pip civarında aşağı gitmişti şimdi bu yatırımcı , bunu 16 milyar real paraylamı yoksa kaldıraç ilemi yapmış olabilir kaldrıaçlı olarak yapmıssa 160 milyon doları olan herkes bu piyasayı manipüle edebilirmi şimdi
Evet manipülasyon yapılıyor piyasalar da.Anlamsız mumları takip ederseniz anlarsınız ayrıca zaten market maker bucket shop hareketleri var hani stop patlattılar fln derler böyle şeyler oluyor.
Alt 01 October 2011, 16:11
Fxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Fxman Fxman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Fxman is on a distinguished road

Ben zaten ecn / swiss bank broker ile çalışıyorum dealing desk vs zaten hiç işim olmaz bunu kaldıraç ile yapmıyorlarsa çok paraları var herhalde ki tak diye hallediyorlar , yok kaldrıaç ile oluyorsa herkes yapar bunu
Alt 06 October 2011, 13:48
Fuat Öğreten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Fuat Öğreten Fuat Öğreten isimli Üye şuanda  online konumundadır
Bölüm Moderatörü

Fuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud ofFuat Öğreten has much to be proud of

Alıntı:
Fxman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar hatırlarmısınız geçen sene veya ondan önceki sene bir firma mı trader mı tam hatırlamıyorum , Emir olarak 16 million yerine milyar dolar yazdıgından piyasa birden yaklaşık 4-5 sn içinde 100 pip civarında aşağı gitmişti şimdi bu yatırımcı , bunu 16 milyar real paraylamı yoksa kaldıraç ilemi yapmış olabilir kaldrıaçlı olarak yapmıssa 160 milyon doları olan herkes bu piyasayı manipüle edebilirmi şimdi
evet hatirliyorum 100 değil 250 pip e yakın oynamıstı yanlışım yoksa ama o kaldıraçlı piyasa değildi ama ne kadar para idi onu hatirlamıyorum şahıs mı idi ülkemi idi bilemiyorum şimdi

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!

ForexForumTR Facebook'ta Tıklayın!
Alt 11 October 2011, 15:29
rhasta rhasta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

rhasta is on a distinguished road
Standart Zaman aralıkları

Merhabalar ben platform olarak fxdd kullanıyorum. Fxdd gmt +2 zaman aralığında işlem yaptırıyor. Örneğin interbank gmt kullanıyor. Bir platforma göre 4 saatlik grafik kapanırken diğerinde kapanmıyor.

Benim 4 saatlik grafiklere göre kullandığım bir sistem var ve sistemin tam anlamda başarılı olması için dünya çapında en çok kullanılan zaman aralığında işlem yapmam gerekmekte. Üstadların bu konuda tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Genel olarak kullanılan zaman aralığı nedir?? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar..
Alt 11 October 2011, 16:45
Kemal Yıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım isimli Üye şuanda  online konumundadır
Süper Moderatör

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Alıntı:
rhasta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhabalar ben platform olarak fxdd kullanıyorum. Fxdd gmt +2 zaman aralığında işlem yaptırıyor. Örneğin interbank gmt kullanıyor. Bir platforma göre 4 saatlik grafik kapanırken diğerinde kapanmıyor.

Benim 4 saatlik grafiklere göre kullandığım bir sistem var ve sistemin tam anlamda başarılı olması için dünya çapında en çok kullanılan zaman aralığında işlem yapmam gerekmekte. Üstadların bu konuda tecrübelerinden faydalanmak istiyorum. Genel olarak kullanılan zaman aralığı nedir?? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar..
merkez avrupa bence en başarılı olanı.

Makalelerimi Okumak için Tıklayın

Foreks TV'yi Youtube'dan İzleyin!
Alt 11 October 2011, 18:18
rhasta rhasta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

rhasta is on a distinguished road

merkez avrupa yani gmt +1 mi, üstad
Alt 13 October 2011, 03:33
mumlarladansedenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mumlarladansedenadam mumlarladansedenadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

mumlarladansedenadam is on a distinguished road

Alıntı:
rhasta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İyi çalışmalar..
ABD zamanı esas alınır.
Yani bizden 7 saat geri.
Buna göre her yeni 4 saat bizim saatlere göre ; 03:00 , 07:00 , 11:00 , 15:00 , 19:00 , 23:00 de başlar.
ABD saatli bir meta4 kullanmalısın. Analizini orada yapar işlemini kendi mt4 ünde yaparsın.
Alt 13 October 2011, 09:28
Capital1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Capital1 Capital1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Forex-DIşı.

Tuhaf tuhaf yorum yazmışlar.. Gülmekten karnım ağrıdı..
http://www.youtube.com/watch?v=IXKhy...eature=related

Konu Capital1 tarafından (13 October 2011 Saat 09:39 ) değiştirilmiştir.
Alt 17 October 2011, 12:04
Fxtrade Fxtrade isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

Fxtrade is on a distinguished road

Abaza muhabbetleri için bence yeni bir bölüm açsınlar yöneticiler burada kirlilik oluyor.Forex ile ne alaka bir tane ergen bölümü açılsın.
Alt 21 October 2011, 10:31
aGrasiwe aGrasiwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

aGrasiwe is on a distinguished road

Merhabalar bende yeni başladım sayılır bir siteye yükledim 100 lira bir arkadaşın telefondan yönlendirmesi ile biraz kar biraz zarar derken 40 lira bi kara geldik... ama buradan sizin yorumlarınızı takip ediyorum ama açıklayıcı bilgileri bulamadım yani yeni başlayanlar için ne yapılması gerekir. indikatörler nedir mt4 felan lafları geçiyor nedir bunlar neyi nasıl öğrenebiliriz bunlarla ilgili güzel açık bir kaynak verebilmeniz mümkün değil midir ?

teşekkürler

Etiketler
forex, forex bilgi, forex eğitim

Konuyu Toplam 24 Üye okuyor. (1 Kayıtlı üye ve 23 Misafir)
BTC2016
Seçenekler