FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI)
     ANA SAYFA       Ekonomik Takvim       Foreks Haberleri        Brokerlar     Yazarlar       Hakkımızda      VIP Giriş      Foreks TV
Go Back   FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI) > Genel Sohbet
Genel Sohbet Bu bölümde forex dışında her konuda paylaşımlar bulunacaktır.

Seçenekler
Alt 14 August 2013, 14:47
hasangmd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hasangmd hasangmd isimli Üye şuanda  online konumundadır
Site Üyesi

hasangmd is on a distinguished road

Alıntı:
abrakadabra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bankalardan birine çocukların eğitim taksiti için borçlandım ve düzenli olarak yatırdığım parayı bir gün borcun ödenmemiş diye mesaj gelince gittim bankaya: Ehli Müslim kardeşe'' bu nedir?'' diye sordum. 3 aydır para yatırmamışsınız dediler
Nevrim döndü. ziraat bankasından otomatik ödeme talimatım var nasıl olur dedim yok dediler. gidip ziraat bankasından dökümanları getirdim. bankaya gönderildiği ispateder dökümana inatla yok dediler. müşteri hizmetlerini bankada kendi telefonumla aradım ve parayı buldular hesaba yönlendirdiler. banka memuresi memur güzel gözlerini bana dikip 3 aylık gecikmeden dolayı 80 lira gibi bir kar payı ödeyeceğimi söyledi. nasıl yani kendi hatanız olduğu halde birde bana faiz mi ödeteceksiniz?
kar payı efendim? faiz kardeşim hemde kendi hatanız olduğu halde ben ödüyorum.
kar payı efendim. faiz değil. lütfen!
çok hassassınız bu konuda anlıyorum! banim tüm borcu çıkarın ve şu matik butik hesap kasap ne bağlantım varsa iptal edin. ben parayı peşin okula ödeyeceğim. bu ne ya ? dedim ve o günden sonra sokaklarından geçmiyorum. kar payı alabilirler diye süreklide maillerimi kontrol ediyorum
mahsuru yoksa hocam okulla bu faizsiz banka aynı gruba mı ait acaba. saygılar...
Alt 14 August 2013, 15:41
abrakadabra abrakadabra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

abrakadabra is on a distinguished road

Alıntı:
hasangmd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
mahsuru yoksa hocam okulla bu faizsiz banka aynı gruba mı ait acaba. saygılar...
hiiiiç aralarındaki mevzuyu bilmiyorum inanın. ancak ben sıksık devlette çıban başı durumunda olduğum ve sıksık ordan oraya sürgün edilirken Muş gibi uzak diyarlarda çoluk çocuğu rezil ettiğim için... eğitim malum.. benim sürüldüğüm gibi, sürülen öğretmen de devlet okulunda halay başı vaziyetinde yada küskün..
olan çocuklara oluyor diye, özel okul araştırıp oralara başvurduk.
Ticareti orada görüp inceleme fırsatım oldu!! halis niyetle canla başla çalışanları tenzih ediyorum.
Bu vesileyle özel okulla açıkları kapatmak zorunda kaldım(yada öyle sandım).
Eğitimin devlet okulundan daha kaliteli olduğunu değil parayla hepsi pekiyi hale geldiğini görünce vazgeçtim.
Parayla kendini kandıran çocuk ilerde gerçekle tanışacağına,
devlet okulunda ne olduğunu anlayıp,
ayağını denk alsın düşüncesine sahip oldum.
o okullarda hepsi beş ama
SBS sınavında ''geç bunu geç'' puanlamasını gördüm.
aileleri ise ''parasıyla değil mi kardeşim'' deyip,
özel üniversitelerde onları yarın cerrah bile çıkarırlar.
kısmetse göz ameliyatına girip ilk dalak sökmeyi başaran müstesna doktorlara kavuşuruz.
bu tarz evlatlarını doktor yapabilen babalar için duamdır.
evladınız ilk sizleri ameliyat etsin sayın veliii)

Konu abrakadabra tarafından (14 August 2013 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 18 August 2013, 23:29
dafce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dafce dafce isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderatör

dafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of lightdafce is a glorious beacon of light

satır satır okudum... allah razı olsun....

........
Alt 20 August 2013, 03:14
Efkan Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Efkan Genç Efkan Genç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Psikolog

Efkan Genç is on a distinguished road
Standart swap

swap takas anlamına gelmekte, broker şirketleri gecelik taşıma maliyeti demekte. bazen işlemde artı, bazen de eksi para oluyor. çoğu firmada swapsız hesaplar var. bu swap tam olarak nedir, caiz midir. bilgisi olan arkadaşlar var mı bu konuda
Alt 20 August 2013, 11:49
Kemal Yıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım isimli Üye şuanda  online konumundadır
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Alıntı:
karpa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
swap takas anlamına gelmekte, broker şirketleri gecelik taşıma maliyeti demekte. bazen işlemde artı, bazen de eksi para oluyor. çoğu firmada swapsız hesaplar var. bu swap tam olarak nedir, caiz midir. bilgisi olan arkadaşlar var mı bu konuda
gecelik faizdir haramdır
Alt 21 August 2013, 15:25
metallurgist metallurgist isimli Üye şuanda  online konumundadır
Site Üyesi

metallurgist is on a distinguished road

Alıntı:
Fxtarzan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gecelik faizdir haramdır
a1 e belirtmiştim üye olurken ama onlarda swap alıyor.
Alt 21 August 2013, 16:03
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Alıntı:
metallurgist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
a1 e belirtmiştim üye olurken ama onlarda swap alıyor.
Söyleyin kaldırsınlar
Alt 07 November 2013, 12:07
Üstat

Kendi kendine fetva icad edenler çoğaldı yine.Konuya üstadın yazısı yeterince açıklık getirmiş bilmeyenler okusunlar.
http://www.foreksforumtr.com/yazarla...ore-foreks/62/
Alt 14 December 2013, 04:43
et3427 et3427 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Site Üyesi

et3427 is on a distinguished road

Alıntı:
Kemal Yıldırım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kendi kendine fetva icad edenler çoğaldı yine.Konuya üstadın yazısı yeterince açıklık getirmiş bilmeyenler okusunlar.
http://www.foreksforumtr.com/yazarla...ore-foreks/62/
üstad bu konuda kafama bişey takıldı. petrol ile ilgili olarak önceki yazılarda gerçekte var olanın binlerce katı petrol alınıp satılmakta olduğu yazıyor. dünya üzerinde milyarlarca dolarlık parite işlemleri yapılıyor. mesela euro/dolar. diyelim ki tüm dünyada toplam 100 milyar euro var. forex işlemlerinde bunun çok daha üzerinde işlem yapılması mümkün değil mi?
Alt 14 December 2013, 07:30
CFST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
CFST CFST isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üstat

CFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond reputeCFST has a reputation beyond repute

Alıntı:
et3427 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
üstad bu konuda kafama bişey takıldı. petrol ile ilgili olarak önceki yazılarda gerçekte var olanın binlerce katı petrol alınıp satılmakta olduğu yazıyor. dünya üzerinde milyarlarca dolarlık parite işlemleri yapılıyor. mesela euro/dolar. diyelim ki tüm dünyada toplam 100 milyar euro var. forex işlemlerinde bunun çok daha üzerinde işlem yapılması mümkün değil mi?
Likidite sağlayıcıların açacağı kredi para büyüdükçe düşer sen 1000 dolarla yaparken 100 kaldıraç verebilir ama 100 milyonla işlem yapmaya kalkarsan vereceği kaldıraç 2'ye düşer daha da büyük paralar olunca zaten kaldıraç olayı diye bir durum olmaz.Paran kadar girer çıkarsın.Ancak küçük yatırımcı için brokerın likidite sağlayıcılarının taşıyacakları kadar marjinin olur o yüzden geçici süreli gir çıklarla belli hacimlere erişirsin zaten foreksteki işlem hacimlerinin çoğuda bu şekilde gün içinde açıp kapanan kısa süreli pozisyonlardan ileri gelir ve işlemler anlık olarak açılır kabzolunur ve geri satılır ortada elektronik olarak parayı değiş tokuşu sağlarsın kar ve zararın anında yansır istersende elekronik olarak nakte çevirip bankamatikten alır gidersin.

Emtiada olay farklı adam ortada olmayan bir petrolü altını alıyor kabzedilmeyen malın satışı olmaz dinen caiz değildir.Sen internetten 1000 varil petrol aldın nerde bu petrol kimin dükkanında duruyor alınca sen nereye depoladın?Parada böyle değil durum anında elektoronik olarak parayı kabzedebilirsin kredi kartın bankadaki duran paran gibi değiş tokuşu anında gerçekleşip kabz olunur.Eğer para elektronik ortamda kullanılamaz olsaydı onuda ancak döviz bürosundan elden alıp vererek bu işi yapabilirdik başka türlüsü caiz olmazdı.Ama teknoloji sayesinde bu işi yapabiliyoruz.Emtiada aldığın petrolü altını hadi kullan bankana çek yada varil olarak elden iste verebileceklermi?Ama kazandığın Doları Euroyu TL'yi anında isteyip alabilirsin gider bankamatikten çeker kağıdada çevirirsin.Çok ince bir nüans farkı var ama son derece önemli.

Konu CFST tarafından (14 December 2013 Saat 07:34 ) değiştirilmiştir.

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Seçenekler