FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 03-14-2017, 12:00
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Broker konusunda bana hergün onlarca özel mesaj geliyor.Bir noktayı belirteyim soracaklar ona göre sorsunlar.Öncelikle ben burda nicknamelerin ardına gizlenen kim olduğu belirsiz tipler gibi yazıp çizmiyorum.Adımla soyadımla gerçek kimliğimle bulunuyorum kanıtıda forumdaki pekçok üstadımızca malumdur gerçek hesaplarımın şifreleri bile emirler üstat başta olmak üzere eski dostlarımda mevcuttur kimliğimiz açıktır gizli değildir.Bunca yıllık tecrübe ve bilgime gerçek hesaplarla yaptığım testlere, expert advisor ve manuel trade denemeleriyle platform üzerindeki sorunları oyunları tespit etme safhaları ve Kâr çekimlerine, ardından firma patronajı kimdir nedir geçmişi nasıldır diye araştırmalarıma göre firmalar hakkında iyi yada kötü güvenilir veya güvenilmez diye yorum yapıyorum.Bana kalkıp soru soracak kişiler bir yere iyi demişsem gözü kapalı gidecek güvenleri yoksa veya kötü dediysem kalkıpta "abi iyi gibi duruyor" diye yorumlar yapacaklarsa sakın soru sormasınlar kendi bildiklerini yapsınlar.Eş dost tanıdıkta dinlemem bildiğim işte, uzman olduğum meselede bana laga luga yapacak adamı kırarım.

Son tahlilde kimse babamızın oğluda değil hiçbir firmaya özel bir gönül bağımızda çıkarmızda yok sadece düzgün hizmet vermesi adam gibi STP ECN bir platform sunması para kazanan müşterilerinede ödemelerini tıkır tıkır yapması kriterinden başka sevgimizi saygımızı çekecek taraflarıda bulunmamaktadır.Firma çalışanlarından da foruma üye olup etik dışı yönlendirme karşılığı teklifler atmaya çalışan özellikle Kıbrıs menyeşli puştların yazıları geliyor o konudada tavrım yıllardır bellidir benim trade ettiğim hesapları sizler ancak o dandik brokerlarınızın hazine hesabında görebilirsiniz o yüzden böyle ucuz teklifleri kıvırıp mabadınıza gömerim hiç bana boşa böyle mesajlar atıp yedi ceddinize sövdürtmeyin.

Last edited by Kemal Yıldırım; 03-14-2017 at 12:13.
Reply With Quote
Old 03-14-2017, 15:28
warren_buffet warren_buffet is offline
Yeni Üye

warren_buffet is on a distinguished road

değerli forum üyeleri spk tebliğini beklediğim ve neyin ne olacağını görmek için anaparamla birlikte ettiğim karı çektim.(açıkçası şaşırdım 3-8 gün beklemelisin dediler aynı gün hesaba geçmiş).İngiltere de kaldıraç oranları 1 yıldan az yatırımcılar için 1:25 ve diğerleri için 1:50 ye çekmeye çalışıyor.Ama onlar iş yapana kadar konuşup tartışabildiği için yaklaşık 3 aydır tartışmalar sürüyor.belçika yasak,hollanda 1:10 amerka da yasaklar var.geriye forex yatırımcısına adalar kalıyor.dikkat etmekte fayda var ne olduğu belirsiz yerini bile bilmediğimiz ada lisanslı ülkeler tamamiyle risktir.yatırımcılara dikkat diyorum.ytd
Reply With Quote
Old 03-14-2017, 16:00
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by warren_buffet View Post
değerli forum üyeleri spk tebliğini beklediğim ve neyin ne olacağını görmek için anaparamla birlikte ettiğim karı çektim.(açıkçası şaşırdım 3-8 gün beklemelisin dediler aynı gün hesaba geçmiş).İngiltere de kaldıraç oranları 1 yıldan az yatırımcılar için 1:25 ve diğerleri için 1:50 ye çekmeye çalışıyor.Ama onlar iş yapana kadar konuşup tartışabildiği için yaklaşık 3 aydır tartışmalar sürüyor.belçika yasak,hollanda 1:10 amerka da yasaklar var.geriye forex yatırımcısına adalar kalıyor.dikkat etmekte fayda var ne olduğu belirsiz yerini bile bilmediğimiz ada lisanslı ülkeler tamamiyle risktir.yatırımcılara dikkat diyorum.ytd
Zaten tebliğ çıktığı andan itibaren aynı ABD vatandaşlarına fx firmalarının hesap açmadığı gibi Türk vatandaşlarınada FCA NFA FINMA MFSA ve türevleri Avrupa ve ABD brokerlarıda hesap açmayı durduracak.Önceden açanlarında hesapları çoğunda kapatılacaktır.Yoksa SPK hesap açan ve bunu yapmaya devam eden şirketleri yerel regülasyonlarına şikayet edip dava açma gibi uluslararası hakkı olur bununlada regülasyonlarda kaydı olan hiçbir firma uğraşmak istemez.Geriye regülesizler veya gevşek denetimin olduğu regülasyonlarda kayıtlı firmalardan başka şans kalmayacaktır.Ordada para çekilebilecek pislik yapmayacak firma bulmak yüzde 1 olasılıktır.Bizim için sorun olmaz buluruz ama çoğunluk malesefki çok acı tecrübeler yaşamaya devam edecek SPK öncesi gördüğümüz rezaletlerdeki gibi...

Last edited by Kemal Yıldırım; 03-14-2017 at 19:41.
Reply With Quote
Old 03-14-2017, 20:53
AG30 AG30 is offline
Yeni Üye

AG30 is on a distinguished road

Kemal Bey beklemeye mi geçelim biraz o zaman ne dersiniz?
Reply With Quote
Old 03-14-2017, 21:21
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by AG30 View Post
Kemal Bey beklemeye mi geçelim biraz o zaman ne dersiniz?
3-5 gün bekleyin ne karar alınacak haberi gelsin ondan sonra sağlam bir şekilde yola devam edilir.Şu aşamada karar bilinmediği için gider hesap açarsınız birşeye yaramaz FCA NFA FINMA MFSA gibi denetçilerdeyse kapatırlar boşa emek harcarsınız.Zaten onlarında regüle olması market makerlık yapmalarına engel olmuyor bu piyasadaki en büyük broker fxcmdir ve market makerlığın babasıdır dikmediği vatandaş yoktur platform oyunlarıyla.Eskiler bilir bu dediğimin ne olduğunu
Reply With Quote
Old 03-16-2017, 09:06
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Ya arkadaş brokerlara yeri geliyor bindiriyoruz sahtekaralara kızıyoruz ancak bizim vatandaşlarımızda gittikleri her yerde bir pislik çıkarıyorlar.Kimi gider kartla fonlama ister sonra karttan yatırdığı depositi kaybedince bankasına koşup paramı çaldılar diye şikayette bulunup chargeback denen işlemi uygulattırmaya çalışır hatta bunu sektör edinip site açan bir hırsız bile vardı piyasada.Fetocuydu galiba çünkü bankasyayla çalışıyordu. bu yüzden firmalar türklere kredi kartı transferi yapmıyor çoğu.Kimi stp ecn hesap ister ardından kaldıracı kökler eksi bakiyeye düşer bu sefer eksi bakiyeyi ödemez kaçar.Yani brokerların içinde puştu hırsızı market maker olup depositinizi yiyeni %90dır ancak müşteriler içindede yukarda yazdığım ve yazmadığım başka bin türlü pisliği deneyerek firmalara kazık atmaya çalışanlarda hep türk be kardeşim! Böyle saça böyle tarak lafının bir argosu vardır burda yazamayacağım yani kısacası böyle bir milletede galiba düzgün firmalar değilde bulduğunu gagalayan leş kargaları yakışıyor. Kulağıma yine bir şeyler geldi bunlarıda yazmak istedim. Benim için adalet terazisi önemlidir ne müşterisini kazıklayan brokerdan haz ederim bilakis nefret ederim ve iş yapamaması içinde elimden gelen ne varsa yaparım her yakaladığım ortamda pisliğini anlatır insanları uyarırım ama nede brokerları tokatlamak kandırmak dümene getirmek isteyen bu nevi çakallardan haz ediyorum. Çünkü bu tiplerin yüzünden türklerin firmalar gözünde değeri güvenilmez hertürlü pisliği yapabilecek insanlar oluyor. Adamlar türk deyince özellikle sağlam bir firmaysa deposit avcısı değilse hesap açarken iki kere düşünüyorlar.Deposit avcısı Market makerlar için farketmiyor onlar zaten yatır parayı kapıp kaçayım derdinde oldukları için nasılsa yatan para onlar için cukka demek oluyor.Hayal satıp elinizdekini götürme peşindeler...

Bunları tanımanız için size birkaç mihenk taşı vereyim.Firma reklam yapmış demişki 1/1000 kaldıraç stopout %5-25 limit stop garantisi no slippage fixed sabit spread no swap TRY için bile Bu yazdıklarımı sunduğunu iddia eden kim varsa bilinki market maker bbook yaparak sizi hayale oynatan kaybınızı olduğu gibi cebine cukkalayan para kazanırsanız kazaylada o parayı nah veren veya bir regülasyonda kaydı varsa vermemek için parayı hesabınızdan düşmeyen bekleten ayak sürüyen ek evraklar bilmemneler isteyerek bezdirmeye veya açıkta işleminiz varsa platformunuzu manuple ederek o parayı eritmeye çalışan yerler olacaktır.

Last edited by Kemal Yıldırım; 03-16-2017 at 09:19.
Reply With Quote
Old 03-16-2017, 11:57
Ertuğrul's Avatar
Ertuğrul Ertuğrul is offline
Site Üyesi

Ertuğrul is on a distinguished road

10 yıldır Kemal abiyi takip ederim.
Bu ülkede, bireysel işlem yapanlar için forex bir ciddiyet kazandıysa bunda payı çok büyüktür.
Nice vurgun-soygun şebekesinin,sisteminin palazlanmasını tek başına engellemiştir.
FX piyasası için Türkiye'de gönüllü regülatörlük yapmıştır adeta.
Yaptığı hizmet ile madalya alsa yeri var.
Allah razı olsun Kemal abi.
Old 03-16-2017, 12:54
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by Ertuğrul View Post
10 yıldır Kemal abiyi takip ederim.
Bu ülkede, bireysel işlem yapanlar için forex bir ciddiyet kazandıysa bunda payı çok büyüktür.
Nice vurgun-soygun şebekesinin,sisteminin palazlanmasını tek başına engellemiştir.
FX piyasası için Türkiye'de gönüllü regülatörlük yapmıştır adeta.
Yaptığı hizmet ile madalya alsa yeri var.
Allah razı olsun Kemal abi.
Bu tarz yazılar boşa uğraşmadığımı görmek açısından motive edici oluyor.Hakkımızda atan tutan söven sevmeyen olduğu kadar hatta daha fazla sayıda da sevenimiz var.Söven sayanların çoğunluğunuda kurduğu şerefsiz tezgahın çarkına çomak soktuklarımız oluşturuyor.Birde siyaseten ayı fikirlere düşmüşlükten dolayı sövenlerimiz var.Sonuçta millyetçi muhafazakar dindarda sayılabilecek bir bakış açımız var bunun aksine düşenler tarafındanda ayrışıp kapışmışlığımız olmuştur.Yinede forumda bu tarz siyasal meselelere girilmemesi ve ortak sevdamız olan forex üzerinde kalınması için azami gayretide gösteriyoruz.Yinede geçen yıllar içinde bu gibi bakış açısı farklarından ötürü koptuğumuz güzel kardeşlerimizde olmadı değil.
Reply With Quote
Old 03-16-2017, 19:18
edvenderr edvenderr is offline
Site Üyesi

edvenderr is on a distinguished road

bende bir şeyler yazmak istiyorum.ben foruma 2011 deüye oldum.yararından başka hiç bir zararını görmedim. 2009-2010 da tr de gitmediyim firma kalmadı 100$ dan 500$ dolara kadar para kaptırdım. ozamanki firmalar malum hedeften tutunda malum şirketler taki bu formda kemal hoca ve diyer değerli hocalarımla tanıştımki iyikide tanıştım Allah razı olsun.onların sayesinde ilk yurt dışında hesap açtım mig banktan ki malum çok büyük depozitelerle açıyorlardı hocalarımız saysinde 2000$ açmıştık çok güzelde paralar kazandım.gene kemal hocamız sayesinde trde malum şirketle çalışmaya başladık ki bu güne kadar 1 $göz dikmedi sorunlarda yardımcı oldu ve kazanmamı istedi. bukadar karalamakta olmaz kemal hocayı ayıptır.kendi becerizksizliğimizi kemal hocaya atmak ayıptır. çok büyük hayallerle giriyorsunuz kaybedincede suçlu hocalar. açma kardeşim 1K 2K 10K İşlem.ben asgari ücretle çalışan biriyim. ben büyük hayaller kurmuyorum. 2000$ hesabım vardı. aylık 200$ -300$ kazanıp çekiyordum yetiyordu bana elektiriyimi suyumu ödüyordum kredi kartımı ödüyordum. biraz aza kanat etseniz olacak bu iş. kim istemezki 10000 $ kazanmak ama kardeşim gerçekler var. cin olmadan adam çarpmaya gerek yok. boşunada hocalara foruma kemal abiye çamur atmayın..işallah kimseyi kıracak kelimeler kullanmamışımdır kullandımsada hakkınızı helal edin arkadaşlar..
Reply With Quote
Old 03-16-2017, 19:21
edvenderr edvenderr is offline
Site Üyesi

edvenderr is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by edvenderr View Post
bende bir şeyler yazmak istiyorum.ben foruma 2011 deüye oldum.yararından başka hiç bir zararını görmedim. 2009-2010 da tr de gitmediyim firma kalmadı 100$ dan 500$ dolara kadar para kaptırdım. ozamanki firmalar malum hedeften tutunda malum şirketler taki bu formda kemal hoca ve diyer değerli hocalarımla tanıştımki iyikide tanıştım Allah razı olsun.onların sayesinde ilk yurt dışında hesap açtım mig banktan ki malum çok büyük depozitelerle açıyorlardı hocalarımız saysinde 2000$ açmıştık çok güzelde paralar kazandım.gene kemal hocamız sayesinde trde malum şirketle çalışmaya başladık ki bu güne kadar 1 $göz dikmedi sorunlarda yardımcı oldu ve kazanmamı istedi. bukadar karalamakta olmaz kemal hocayı ayıptır.kendi becerizksizliğimizi kemal hocaya atmak ayıptır. çok büyük hayallerle giriyorsunuz kaybedincede suçlu hocalar. açma kardeşim 1K 2K 10K İşlem.ben asgari ücretle çalışan biriyim. ben büyük hayaller kurmuyorum. 2000$ hesabım vardı. aylık 200$ -300$ kazanıp çekiyordum yetiyordu bana elektiriyimi suyumu ödüyordum kredi kartımı ödüyordum. biraz aza kanat etseniz olacak bu iş. kim istemezki 10000 $ kazanmak ama kardeşim gerçekler var. cin olmadan adam çarpmaya gerek yok. boşunada hocalara foruma kemal abiye çamur atmayın..işallah kimseyi kıracak kelimeler kullanmamışımdır kullandımsada hakkınızı helal edin arkadaşlar..
bir şey daha eklemek istiyorum.çoğu zamandakemal hocamın kafasını ağrıtmışımdır şu brokor bu şirket diye çok soru sormuşumdur bir kere bile mesajımı cevapsız bıraktıyını görmedim. cevaplamak zorunda değil ama bir kişiye bile yardımcı olsa üç kağıtçılardan kurtarsa kardır diye düşünen adamada böle saçma sapan yazmalarıda eleştirmeleride ayıp bence ...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 13 (0 members and 13 guests)

Posting Rules