FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI)
     ANA SAYFA       Ekonomik Takvim       Foreks Haberleri        Brokerlar     Yazarlar       Hakkımızda      VIP Giriş      Foreks TV
Go Back   FOREKS FORUM TR (UCRETSIZ FOREKS BILGI PAYLASIM MERKEZI) > Foreks'e Yeni Başlayanlar için
Foreks'e Yeni Başlayanlar için Yeni başlayanlar için platform kullanımları hakkında bilgiler ve önemli püf noktalar.

Seçenekler
Alt 08 January 2017, 09:33
haalitck haalitck isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

haalitck is on a distinguished road

Merhaba herkese. Ben de forexe yeni başlıyorum. Yaklaşık bir senedir ara ara da olsa, demo hesaplarla vakit geçirdim. Son bir aydır ise ciddi bir şekilde demo hesapla oynadım. Sürekli değişik taktikler denedim. Çok kazanıp çok kaybettim, hırs yapıp yanlış hamlelerde bulundum. Ama yaptıklarımın hepsini kafama not ettim. En azından öyle olduğuna inanıyorum Şimdi 100$ lık bir hesap açarak işin gerçeğinin psikolojisini tecrübe etmek ve ona göre yol almak istiyorum.
Birkaç şeye kafamda karar verdim:
1- Mikro lotlardan 0,01-0,05 kullanmak
2- Bir anda sadece 2 işlem açmak
3- Stop loss mutlaka kullanmak
4- İşlemi açmadan önce iyi düşünüp karar vermek
5- Sadece belli birkaç pariteyi takip edip onları iyice gözlemlemek.

Kafamda böyle bir strateji kurdum gerçeğine başlayınca ne derece yürütülebilir olduğunu göreceğim.
Burada yazılanları da okudum ve çok faydalı olacağını düşünüyorum. Yine de yorum ve önerilerinizi beklerim.
Bunun haricinde bir sorum olacak aracı kurumun belirlediği kaldıracı kullanmam şart mıdır? Yani atıyorum, 100 dolarlık hesapla diyelim ki daha reel hissettirmesi için 1:10 kaldıraç kullanmak olur mu?
Teşekkürler...
Alt 13 January 2017, 07:32
ieyinvest ieyinvest isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Banned

ieyinvest is on a distinguished road

Yok 100$ ile başla falan filan kanaatimce hikayedir. Çok kolay paranız elinizden gider. Bu işlerle uğraşmak için 10000$ altında girmemek (ideali 100000$), girince küçük küçük oynamak, girmeden önce en az 1 yıl araştırmak, öğrenmek, temel ve teknik analizi bilmek, tüm dünyadaki gelişmelerden haberli olmak, dünyada geçmiş olaylardan gelecekteki olayları kestirebilmek falan gereklidir.
Ayda 100 bin $ ile 10 bin$ kazanıyorsanız çok iyi demek lazım. Amacın bu olması lazım.
Ayda 100 bin doları ben 200-300 bin yapacağım derseniz muhtemelem o paranız gider

Haaaaaa ben 1000$ ile birşey bilmeden (kumar gibi rastgele) oynayacağım giderse de gitsin diyorsan, o para büyük ihtimalle
Alt 13 January 2017, 13:52
furian furian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

furian is on a distinguished road

gerçek hesapta 22 doları 37 dolara scalping yaparak 10 günde çıkardım.
tek bir işlemden sonra disiplin kayboldu.
tekrar 20 dolarlara çekildim.
şimdi 32 dolardayım

önerilerinize açığım
Alt 17 January 2017, 13:16
ieyinvest ieyinvest isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Banned

ieyinvest is on a distinguished road

bu tezlerimizi biraz destekleyelim (ustalar hatalarımızı düzeltsin)
kumar gibi örnek vereceğim şimdi iki kişi var karşı karşıya gelmişler yazı tura atacaklar paraları bitinceye kadar birinin elinde 100$ var, diğerinin elinde 100 bin$ var her oyun 1$
oyunu kim kazanır elbette parası çok olan nedeni büyük sayılar yasası 10 defa yazı tura atarsanız yazı belki 4, tura 6 gelebilir. ama 100 bin defa atarsanız her ikisinin de gelme şansı %50 ye yaklaşır.
Hem elinde 100 bin $ olan 100 bin defa yanlış bilmesi imkansızdır.
Ben küçükken tombalada bunu yapardım herkes 1 kart alırken ben nebiliyim 10 kart alırdım kaybetsemde gecenin ilerleyen vakitlerinde tüm para bende kalırdı.
Alt 23 January 2017, 15:39
recruit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
recruit recruit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Alıntı:
furian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
gerçek hesapta 22 doları 37 dolara scalping yaparak 10 günde çıkardım.
tek bir işlemden sonra disiplin kayboldu.
tekrar 20 dolarlara çekildim.
şimdi 32 dolardayım

önerilerinize açığım
aynen devam et
Alt 09 June 2017, 08:49
drbegum drbegum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

drbegum is on a distinguished road

Çok okuyup çok araştırsınlar, demo hesapta bol zaman geçirsinler ve ekonomik takvimi takip etmeyi unutmasınlar.

Konuyu Toplam 17 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 17 Misafir)

Seçenekler