FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis)
Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis) We will share technical analysis studies about pairs in this topic.
Reply

Thread Tools
Old 01-16-2016, 12:04
ozy1976 ozy1976 is offline
Site Üyesi

ozy1976 is on a distinguished road

Sn culpable ons=37 brentten yola çıktığımızda altında da yeni bir yukarı hareket beklediğimizden 1077/37=29,1 brent fiyatının bugün için dip sayılabileceğini , 25 $ fiyatın 925 $ ons fiyatlandığında göreceğimizi düşünebilirmiyiz
Reply With Quote
Old 01-16-2016, 17:34
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ozy1976 View Post
Sn culpable ons=37 brentten yola çıktığımızda altında da yeni bir yukarı hareket beklediğimizden 1077/37=29,1 brent fiyatının bugün için dip sayılabileceğini , 25 $ fiyatın 925 $ ons fiyatlandığında göreceğimizi düşünebilirmiyiz
uzunca bir yazi yazdim ama sildim yzmaktan vazgectim cunku karma karisik bir yazi oldu bir kac tane grafik koymam gerekiyor o grafikler icinde 1-2 saat ugrasmam gerekiyor
37 olan rakam tam 37 degil 37.59 idi sanirim buradan bir hesaplama yapin
1088/37.59 28.90
ama benim grafiklerimde brentin 28.40-28.60 i bir sefer daha gorme ihtimali oldugunu soyluyor

bir diger konu ise altin in tepe noktasi icin ons =39 .xx kusuratli X brent fiyati seklinde sayet bu rakamlari gorursem altinda o gun short olurum

bunu grafikler uzerinde gostyermem lazim ama cok zamanimi alir su an altinda ve brent te ana poz seklinde pozisyon acmadigim icin ugrasmiyorum ama zamanim olursa musait bir zamanda bu grafik icin ugrasirim o zaman tak net rakamlar cikar
Reply With Quote
Old 01-19-2016, 12:34
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post
islem yapamiyacagim dedim ama endekslerin bu denli dusmesine icim elvermedi
piyasayi anlamaya calisiyorum ama anlamakta zorluk cekmeye basladim
malum pazartesi gunu Usa Borsalari kapali ..
sali gunu sanirim Cin verileri var bu veriler de kotu gelecekse hisse satacak kimse bulamazlar
endekslerde hafif de olsa iyimser bir hava olusturulmasini bekliyorum ama her gun tirla geliyor saticilar
benim sahsi dusuncem sali gunu veri kotu gelecek se pazartesi gunu hazir USa da kapali iken endekslere hafifce bir yukari ve euro da kucuk bir salinim olmasi yonunde
veri kotu gelmez ise piyasa rahatlar euro da gene ufakta olsa bir salinim olur
gerisi artik piyasa yapicilarina kalmis

herkez diger ulke para birimlerini satip euro jpy aliyor . diger ulkeler icin durum gittikce kotulesiyor ve piyasa nefes almaz ise agresif mudahaleler gormemiz kacinilmaz olur

normalde ana pozisyonumu kapatmiyacagimi soylemistim %1 in ustunde duzeltme olacagini dusunmezsem diye

grafiklere bakmadim tam detayli pazar aksami bakacagim ama ben %1 e yaklasik bir geri cekilme bekliyorum euroda zaten pozisyonum actigimdan beri yaklasik %0.50 sini geri cekildi ..
eurousd de longlari hedge etmedim direk kapattim ve short actim ekte resimde
eurgbp de toplamta 1.5 lot short var ama 1 lot long bulunduruyorum yani sadece 0.5 lot shortum eurogbp de
eurousd de resimlerde SL seviyeleri girilmis sekilde[ ama SL olmasini beklemem pazartesi sabah 10 da grafiklerin durumuna gore ya Shortlar ile devam ederim yada Shortlari kapatip long a donerim piyasanin durumuna gore ..

Cumleten iyi tatiller

eurousd leri 1.0890 da kapattim

eurogbp shortlari 0.7590 dan kapattim hedge shortlarida kapattim

eurogbp long devam eurousd de ayni sekilde long .
Reply With Quote
Old 01-22-2016, 11:16
kopero7 kopero7 is offline
Yeni Üye

kopero7 is on a distinguished road

Sayın Culpable;sizce nok için düzeltme bitti mi?
Reply With Quote
Old 02-01-2016, 15:22
Murat001 Murat001 is offline
Site Üyesi

Murat001 is on a distinguished road

Çalışmalarınız için çok teşekkür ederim. Zevkle bütün yorumlarınızı okudum ve grafiklerinizi inceledim.

EU da kısa vadede 1.0916 gelebileceğini, orta vadede ise takozu ve tobo'yu kırabilirse 1.1350 lere kadar gelebileceğini düşünüyorum.

Ne kadar tepki, o kadar etkiyse elimizden geldiğince canlandırmaya çalışalım sayfanızı.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)

Thread Tools

Posting Rules