FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
View Poll Results: Tuncay Kaya Üstadın Foreks TV'deki"Günün Analizi" programının yayın saati kaç olsun?
10:00-12:00 arasında bir saatte 8 6.90%
12:00-14:00 arasında bir saatte 9 7.76%
14:00-16:00 arasında bir saatte 1 0.86%
16:00-18:00 arasında bir saatte 3 2.59%
18:00-20:00 arasında bir saatte 11 9.48%
20:00-22:00 arasında bir saatte 84 72.41%
Voters: 116. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools
Old 01-19-2014, 22:47
Tuncay Kaya
Guest

Quote:
Originally Posted by Banker_Banker View Post
Arkadaşlar bu benim ilk paylaşımım olacak hata yapıyorsam hocalarımızın uyarmasını rica ediyorum

Aşağıdaki AUD/USD grafiğinde gördüğümüz gibi bir downtrend vardır. Burada daire içine aldığım alanlar lower low oluşturmuştur.
Stochastic ve RSI indikatörlerinde de higher low oluşmuştur. Burada bir uyuşmazlık vardır ve divergence dan yararlanabiliriz. Burda trend değişikliği bile söz konusu olabilir.

İşlem olarak ilk hedef alış yapacağım. İlk hedefim 90,60 ikinci hedef 91,50-90 arası ve son hedef 94,20 olarak belirleyeceğim. Stop loss da 86,00 olarak belirleyeceğim.

Sayın banker.Çalışmanız çok güzel gözüküyor.AU için bende bir grafik koyayım ve "beyin fırtınası" yapalım ve doğru yolu bulalım.
Old 01-19-2014, 23:11
Banker_Banker Banker_Banker is offline
Site Üyesi

Banker_Banker is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by kaya54 View Post

Sayın banker.Çalışmanız çok güzel gözüküyor.AU için bende bir grafik koyayım ve "beyin fırtınası" yapalım ve doğru yolu bulalım.
Sayin Kaya. Çalışmanız çok güzel olmuş. Ama RSI deki uptrend grafikte uptrendle eşleşmediğinden sell yapmanın biraz riskli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca 4 gün düşen uzun mumları görüyorsanız satıcılar artık yorulmuş olabilir bunuda son mumun kuyruğundan anlayabiliriz. Zaten 4h grafigine bakarsanız son mum boga seklinde kapanmıstır. yani alıcılar piyasaya girmiş. o mumun üstündeki fitilde bence üstten satış açanların çok az kısmının kar realizasyonu yapmış olmasından kaynaklanabilir. Ben bunları düşünüyorum. bir işleme girmeden önce 1 gün bekleyelim. stochastic eger crossower yaparsa o zmn işleme girebilirz. Aynı zamanda rsi da yön değiştirmiş olacak.
Old 01-19-2014, 23:44
baglamaciyim's Avatar
baglamaciyim baglamaciyim is offline
Site Üyesi

baglamaciyim is on a distinguished road

Quote:
Aşağıdaki AUD/USD grafiğinde gördüğümüz gibi bir downtrend vardır. Burada daire içine aldığım alanlar lower low oluşturmuştur.
Stochastic ve RSI indikatörlerinde de higher low oluşmuştur. Burada bir uyuşmazlık vardır ve divergence dan yararlanabiliriz. Burda trend değişikliği bile söz konusu olabilir.
Resim gözükmüyor ekleyeyim dedim
Old 01-19-2014, 23:56
anebe anebe is offline
Banned

anebe is on a distinguished road

benim de katkım bulunsun istedim daha önce iki defa destek görmüş
Old 01-20-2014, 00:04
Site Üyesi

Quote:
Arkadaşlar bu benim ilk paylaşımım olacak hata yapıyorsam hocalarımızın uyarmasını rica ediyorum

İşlem olarak ilk hedef alış yapacağım. İlk hedefim 90,60 ikinci hedef 91,50-90 arası ve son hedef 94,20 olarak belirleyeceğim. Stop loss da 86,00 olarak belirleyeceğim.

Arkadaslar piyasa gapli acildi bundan dolayi stochastic indikatorde yeni low olustu yani stochasticte de lower low olustu. Burada alis yapmak riskli duruma geldi. Ama RSI de hala higher low. Bu durumda en iyisi birgun bekleyip RSI in durumu ne oluyor onu gormek.
Old 01-20-2014, 00:19
Site Üyesi

Default Usd/chf

Arkadaslar bir grafik daha paylasiyorum. Hep birlikte dogru yonu bulalim.

http://www.mql5.com/en/charts/132169...nkul-kiymetler

Burda downtrend kirilmis gibi gozukuyor. RSI da da gormek mumkun. Mavi ile cizilmis downtrend cizgisi detek gormeye baslamis. RSI dada gorebilirsiniz. Ayrica fiyat gittikce sikisiyor ve ucgen formasyona benzer bi formasyon olustu. Ayrica son gunun mumu uzun govdeli boga seklinde buna marubozu formasyonu diyemeyiz cunku ust fitili biraz uzun. Bunu kar realizasyonundanmi kaynaklaniyo yoksa bazi traderlerin yanlis pozisyon acmasindanmi kaynakliyor tam olarak bilemiyorum. Ama genel olarak alicilarin hakimiyeti ele gecirdigi belli. Cunku ayni zamanda boga mumu ayi mumunu yutmustur. Yapmamiz gerekn sey 1-2 gun bekleyip fiyatin ucgenin disina cikmasini bekleyecegiz. Daha sonra alis pozisyonu acabiliriz.
Old 01-20-2014, 00:23
gkaplan gkaplan is offline
Site Üyesi

gkaplan is on a distinguished road

JPN karşı tum pariteler yeşil..Umarim JPNYEN bu hafta değer kaybeder.
Old 01-20-2014, 00:29
stonhand
Guest

Şuan için iki tane çok ekstra poz açtım. Yarın tatil ancak bu pozlar kanal çalışma pozları
SELL Eu/USd
0,30 Lot 1,3533
SL : 1,3550

Buy
usd/chf
0,9108
SL : 0,9080

ikiside 0,30 lot

Eldeki pozlara çok ekstra ek olarak euroda kanal direnci için chf de ise günlükdeki kanalın direncinin kırıldığı için alınmış ek pozlar bunların stopları kısa tek sıkıntı yarın piyasa tatil inşallah abuk subuk hareketler yapılmaz yoksa eu da 100 pips aşağı ve chf de ise net %1 lik yukarı hareket bekliyorum
Old 01-20-2014, 00:32
stonhand
Guest

aud için şu formasyonun aşağı yada yukarı hangi yöne kırarsa o tarafa poz alınmalı en son harekette yukarı kırmaya çalıştı ancak olmadı şimdi gene içeride buradan alım yada satım sıkıntılı çünkü formasyonun artık sonuna gelinmiş durumda formasyonu yukarı yada aşağı koparırsa çok büyük hareket olur benden uyarması.
Old 01-20-2014, 00:54
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

mayıs 2013 analizi...

son durum....
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.
stcknvst@gmail.com
Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 56 (0 members and 56 guests)

Posting Rules