FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis)
Forex Analysis (Fundamental and Technical Analysis) We will share technical analysis studies about pairs in this topic.
Reply

Thread Tools
Old 01-12-2016, 23:36
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road
Default Fx24

Bu baslik altinda zamanim oldukca sizde istirak ederseniz karsilikli olarak birseyler yazip cizmeye calisacagim ..
asagi yukari butun pariteleri takip edip islem aciyorum .. pozisyon paylasmiyacagim bu sizin icinde benim icidne riskli .. her zaman dogru pozisyonda kalmiyoruz ve ben cogu zaman Sl seviyesini gunluk kapanislarina gore ayarladigim icin ani bir hareket te cok terste kalma ihtimalimim var gayet normal bir sonuc ..

baslik altinda sormak istediklerinizi sorabilirsiniz elimden geldigince yardimci olurum

ama sizden ricam atiyorum grafikdeki sisteme nasil sahip olurum yada buna benzer fx sistemleri ile ilgili soru sormayin

hicbir sistem gercek zamanda cok iyi calismaz .. ara sira goruyorum forumda bazi arkadaslar sistem resimleri paylasiyor .. sizde dogal olarak a ne kadar iyi kazandiriyor keske bende olsa diye ic cekiyorsunuz

Ama tepeden sat asagidan al veren sistemler genelde repaint yapan indikatorlerden olusur yani grafiginiz acik 20$ noktasindan al verir 2 saat gecer fiyat 15 e iner 20$da al verdigi yeri siler 15$ da al verir .

bu grafige gercek zamanli baktiginiz zaman hep yaniltir ama gecmis tarihli grafik koydugunuz zaman mukemmel bir sonuc verir

MT4 de ben calisan bir expert bilmiyorum .. ugrasmadim da hic bu sekilde sistem aramak icin zaman harcamak yerine indikatorler uzerinde yogunlasmak daha mantikli ve kendinize indikatorler dogrultusunda bir al sat sinyali uretmek daha mantikli

Benim en cok kullandigim RSI dir pek fazla bakmasam da grafigimin bir kosesinde durur

birde kendimde olan ve public olmayan indikatorler var genelde bunlara gore islem acarim

biraz hasir nesir olduktan sonra indikatorlerden kendinize ait bir sistem olusturmak cok basit

en basit ornegi RSI ve stoch size genelde en uygun yerlerden islem acma icin cok yardimci olur

baslangici boyle olsun
sizin sormak istediginiz bir parite varsa TRY pariteleri haric .. sorun pariteleri bende onlarla ilgili analizlerimi ve dusuncelerimi yzayim ilerleyen zamanlarda firsat buldukca kendim icin yaptigim analizleride yazmaya calisirim buraya

katilim ne kadar cok olursa ben o kadar fazla yazarim gun ici zaten en az 10 parite takibimde ve hafta sonlari butun paritelerde toplu calisma yapiyorum
Reply With Quote
Old 01-12-2016, 23:45
Banned

Ben genelde orta vadeli bakarim grafiklere actigim pozisyonlarda genelde orta vadeli olur yani 50 pips alayim kapatayim mantigi ile acmam .
grafiklere gore beklendim o paritede minimum %3 ise Ana pozisyonum o yonde olur
ve kisa vadeli grafikleri takip etmeye baslarim ne zaman kisa vadeli grafikler benim Ana pozisyonum dogrultunda hal alir o esnada pozisyon a girerim . ara ara kisa duzeltmeler olsa olacagini bilsemde bu pozisyonlari kapatmam kar al yapmam cok inanirsam duzeltmeye belki o zaman

ornek eurogbp paritesi Ana yon Yukari 0.73xx den long actim 0.74xx lerde duzeltme olacagina inandigimdam dolayi kapattim 40-50 pips asagisindan yeniden pozisyon actim
dun mesela grafiklerim bas bas bagiriyordu 0.7440 lari yeniden gorucek diye ama ben pozisyonu kapatmadim . sonucta 0.7440 larida gordu . uzuldummu hayir
trende yerimi aldim kalktigimiz zaman koltuk bulamama ayakta kalma ihtimali var artik

kotu bir sey olmaz ise bu pozisyonu kapatmam sadece GBP ppk aciklamalari zamaninda HEDGE ederim bu pozisyonu .. aciklamalara gore hedge yi kapatirim 20-30 pips kaybetmek sorun degil

o yuzden buraya yazdiklarimi degerlendiricekseniz orta vadeli oldugu icin teminat miktarinizin 30 da birini gecmesin acacaginiz pozisyon ..
Reply With Quote
Old 01-12-2016, 23:53
recruit's Avatar
recruit recruit is offline
Moderatör

recruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of lightrecruit is a glorious beacon of light

Hayırlı olsun.Başarılar dilerim.
Reply With Quote
Old 01-12-2016, 23:54
fxshinobi fxshinobi is offline
Site Üyesi

fxshinobi is on a distinguished road

Hayırlı olsun Culpable. May the pips be with you
Old 01-12-2016, 23:56
Banned

tesekkurler ama sadece hayirli olsun demek yetmez

istirak edelim lutfen

Quote:
Originally Posted by recruit View Post
Hayırlı olsun.Başarılar dilerim.
Quote:
Originally Posted by fxshinobi View Post
Hayırlı olsun Culpable. May the pips be with you
Reply With Quote
Old 01-12-2016, 23:59
melike melike is offline
Site Üyesi

melike is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post

istirak edelim lutfen
hayırlı olsun inş vakit buldukça izniniz olursa eşlik etmeye çalışacağım.
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:00
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by Culpable View Post

istirak edelim lutfen
Crude oil'e bakıyorum 30 seviyelerinde gusel alım fırsatı verdi monthly s2 civarı geri çekilme yaparsa belki tekrar denerim.
Old 01-13-2016, 00:00
melike melike is offline
Site Üyesi

melike is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by melike View Post
hayırlı olsun inş vakit buldukça izniniz olursa eşlik etmeye çalışacağım.
Hatta hemen başlayayım her ne kadar söz dinlemesede ufak bir petrol çalışması

Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:01
Banned

ilk basta ons ile bsliyalim bu orta vadelidir ama su anki konum itibari ile kisa vadeli pozisyonunda
1080 in uzerinde kaldigi muddetce orta vadeli beklentim aynen grafikdeki daire icine aldigim yerler .. sayet yon yukariya dogru giderse ve elimde pozisyon olursa ilk daire icindeki fiyata geldigi zaman kar al yapar beklerim 10-15$ lik bir duzeltme sayet duzeltme olursa bekledigim gibi 10-15$ altindan yeniden tren e atlarim

1080 in altina sarkarsa ne olur orta vadeli analizim cop olmaz sadece uzun vadeliye donusur .. o yuzden alim yapmak icin daha asagi noktalari beklerim
Reply With Quote
Old 01-13-2016, 00:01
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by melike View Post
Hatta hemen başlayayım her ne kadar söz dinlemesede ufak bir petrol çalışması

gusel paylaşım

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules