FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > General Chat
General Chat This topic will contain posts on every subject except forex.
Reply

Thread Tools
Old 03-26-2015, 22:29
yakamoz yakamoz is offline
Yeni Üye

yakamoz is on a distinguished road
Default Serbest Piyasa, Sermaye Piyasasında İşlem yapmak

Öyle ya da böyle forexe bulaştım. Boş zamanlarımda ekonomi ve para birimleri ile alakalı konularda bir şeyler okuyarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Yatırım yapma konularından uzak olan kesimin insanıyım diyebilirim. Aile yakınlarımın dolar alıp satarken döviz bürolarını kullandıklarını farkettim. 10 kuruşa varan farklarla döviz alıp satıyorlar. Bu konuda o kişilere farklı kanallardan döviz alınabileceğini ve farklı yatırım (hisse senedi, emtia gibi) çeşitlerinin varlığı konusunda bilgi verdiğimde, o kişilerde bilinmeyene karşı duyulan korkunun bir çekimserliği oluyor. Ben de bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığım için yeterli derecede ikna edici olamıyorum. Kısa vadede yakınlarım için, uzun vadede bana faydası olacağına inandığım birkaç mevzu konusunda sizlerin yardımına ihtiyacım var.

-Serbest piyasada alam-satım arasındaki farkın 0,1 kuruş civarında olduğunu gördüm. Sanırım serbest piyasada da işlem yapabilmek için aracı kurum gerektiğini öğrendim. Forexteki aracı kurumlardan ne farkı vardır bu kurumların? Bu konuda beni daha detaylı bir biçimde bilgilendirebilecek bir büyüğümüz yardımcı olursa çok sevinirim.

-Aynı şekilde hisse senedi ve emtia trade i nasıl yapılabileceği konusunda bilgilendirebilecek bir büyüğümüzün yardımına ihtiyacım var. Mesela direk İMKB de nasıl işlem yapabilirim?

Yukarıda belirttiğim 2 temel sorunun internette halihazırda cevapları bulunuyorsa, beni oralara da yönlendirebilirsiniz. Teşekkür ederim.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules