FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
Closed Thread

Thread Tools
Old 01-03-2017, 21:39
kuzeyli kuzeyli is offline
Site Üyesi

kuzeyli is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by kuzeyli View Post
EUR/USD'de sellde olan arkadaslar artik daha dikkatli olmak zamani. Buyukler ne yapiyorlar diye ara ara baktigim COT report gore son 4 haftadan bu yana buyukler short pozisyonlarini surekli azaltmaktalar. Onlar pozisyon azaltirken fiyatda asagi baskilanmakta. Bir sure sonra yani onlarin pozisyon kapamalari bittiginde fiyat uzerindeki baski da azalmis olacagindan ani bir yukari hareket heran baslayabilir. incelemek isteyenler icin linki veriyorum.
link verme imkanimiz yokmus. isteyen arkadaslar COT forex report diye arama motoru ile bulabilirler. Orda short pozisyonlarin son haftalarda nasil surekli azaltildigini kendileri de gorebilirler. ozellikle uzun vade arkadas bekledigin hedefler belki gunun birinde gelecektir ama sanirim bu sefer degil. bir yukari hazirlik var gibi gorunuyor.
Old 01-03-2017, 22:27
uzun vade uzun vade is offline
Site Üyesi

uzun vade is on a distinguished road
Talking

Quote:
Originally Posted by kuzeyli View Post
link verme imkanimiz yokmus. isteyen arkadaslar COT forex report diye arama motoru ile bulabilirler. Orda short pozisyonlarin son haftalarda nasil surekli azaltildigini kendileri de gorebilirler. ozellikle uzun vade arkadas bekledigin hedefler belki gunun birinde gelecektir ama sanirim bu sefer degil. bir yukari hazirlik var gibi gorunuyor.
benim eurusd sellerin stop noktası 1.1120 orayı aşmadıkça sorun yok. aşacak gibide görünmüyor. hazifran temmuz ayına kadar 0.90 lara kadar düşme ihtimali var eurusd nin anatrend çok güçlü şekilde aşağı. eurusd de yukarı hareket 1.0190 - 0.9970 aralığını gördükten sonra gelebilir ama sonra tekrar aşağı devam edecektir eurusd.
Old 01-03-2017, 22:44
gordonps gordonps is offline
Site Üyesi

gordonps is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by uzun vade View Post
benim eurusd sellerin stop noktası 1.1120 orayı aşmadıkça sorun yok. aşacak gibide görünmüyor. hazifran temmuz ayına kadar 0.90 lara kadar düşme ihtimali var eurusd nin anatrend çok güçlü şekilde aşağı. eurusd de yukarı hareket 1.0190 - 0.9970 aralığını gördükten sonra gelebilir ama sonra tekrar aşağı devam edecektir eurusd.
efendim acaba zaman analizi de yapıyor musunuz yoksa sadece teknik mi bakıyor sunuz,saygılarımı sunarım,
Old 01-03-2017, 22:57
gordonps gordonps is offline
Site Üyesi

gordonps is on a distinguished road

zaman analiziyle ilgili pek bir kaynak olmaması hasebiyle sorulmuş bir sorudur efendim,yanlış anlaşılmasın.
Old 01-03-2017, 23:04
Site Üyesi

Talking

Quote:
Originally Posted by gordonps View Post
efendim acaba zaman analizi de yapıyor musunuz yoksa sadece teknik mi bakıyor sunuz,saygılarımı sunarım,
zaman olarak fedin haziranda faiz artırma ihtimalini yüksek görüyorum. ayrıca uzmanlar yılın ilk yarısı zorlu geçecek dolar yükselecek yorumları ve kendi görüşümde bu yönde. o yüzden en geç haziranda tüm eurusd sell pozları kapatmış olacağım ve kademeli olarak uzun vadeli eurusd buy pozlar açacağım. teknik olarak rsi 14 ü takip ediyorum. o da eurusd nin 0.85-0.95 lere kadar düşeceğini gösteriyor. hele bir mart ayı gelsin eurusd nin düşüş hızını görelim ona göre daha da netleşir rakamlar. ayrıca altın ons fiyatında 930-978 aralığına kadar bir gevşeme olabilir haziran ayına kadar altın o seviyelerdeyken haziran ayında eurusd de kademeli 0.72 stoplu uzun vadeli 1.60-1.65 hedefli eurusd buy pozlar açmayı hedefliyorum hedefe ulaşma süresi 6-9 yıl.
Old 01-03-2017, 23:39
melike melike is offline
Site Üyesi

melike is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by uzun vade View Post
melike hanım petrol düşüyor hah hah ha. çok büyük sabır diliyorum.
admin beni daha önce uyardı ama dayanamayacam direk isim geçiyor zaten son mesajım olacak bu adam burada devam ettiği sürece buraya analiz koyulmaz...

Arkadaşım bak bugünkü işlemlerim petrolün kapanış rakamına bakar mısın? 55.04 bugünün tepesi kaç 55.21... Hah bu rakamları buraya koydum ki sana kapak olsun diye arada bir tane stop var bak ona sevinebilirsin kahkaha atabilirsin... Son 1 senedir neredeyse sadece petrol işlemi yapıyorum petrolde sana papuç bırakmam artı sadece petrol için çalışan robot var başka kapıya git o yüzden...
Artı ben sana geçen ne yazdım ben senin acemi değilim pozisyona aşık olmam trade ederim. Yazılarıma analizlerime bak 47 lerden beri alımdayım. Grafik koyduk buraya sayım koyduk sen grafikten anlamıyorsan o benim sorunum değil. Bir tane analizin yok grafiğin yok ağzına almışsın sakız gibi şu firma şunu verdi bu firma bunu verdi sürekli işlemlerini yazıyorsun banane senin işlemlerinden...

Son bir uyarı ister dikkate al ister alma EURUSD de hazırlık yapılıyor büyük ihtimal yukarı bir dönecek almaya fırsatınız olmayacak nefes aldırmayacak millete o yüzden stop fazla geniş tutma ha dönmedi mi benim stopum seninki gibi yüksek değil canımı yakmaz...

Yukarıda da yazdım bu son mesajımdı. Herkese iyi geceler direk sataşma olunca dayanamadım. Kusura bakmayın. Kalın sağlıcakla...

Last edited by melike; 01-03-2017 at 23:42.
Old 01-04-2017, 00:42
kisacafb kisacafb is offline
Site Üyesi

kisacafb is on a distinguished road

Melike hanım arkadaş WestWorld deki siyah şapkalı adam gibi kendi haline bırakın
Old 01-04-2017, 00:45
KMTX's Avatar
KMTX KMTX is offline
Site Üyesi

KMTX is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by kisacafb View Post
Melike hanım arkadaş WestWorld deki siyah şapkalı adam gibi kendi haline bırakın
aynen
Old 01-04-2017, 07:53
Site Üyesi

Talking

Melike hanım ben şaka Yaptım hemen sinirlenmeyin. Zaten petrolde ben de Yükseliş bekliyorum.
Old 01-04-2017, 09:30
check038's Avatar
check038 check038 is offline
Moderatör

check038 is on a distinguished road

Günaydın Bol ve Kazançlı Bir Gün Olması Dileğiyle
Yatırım Tavsiyesi Kapsamında Değildir.©2012

Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 12 (0 members and 12 guests)

Thread Tools

Posting Rules