FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 09-17-2012, 10:59
adige007 adige007 is offline
Site Üyesi

adige007 has a spectacular aura aboutadige007 has a spectacular aura aboutadige007 has a spectacular aura about
Default GCM foreks

Arkadaşlar,

bu kurumla çalışan var mı, nasıl, tavsiye eder misiniz?
eksileri artıları nedir?
Reply With Quote
Old 10-18-2012, 15:37
borsaci's Avatar
borsaci borsaci is offline
Yeni Üye

borsaci is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by adige007 View Post
Arkadaşlar,

bu kurumla çalışan var mı, nasıl, tavsiye eder misiniz?
eksileri artıları nedir?
Ben çalışmıyorum ama bir arkadaşım 3 aydır işlem yapıyor, memnunmuş ecn hesap sunduğu için tercih etmiş.
Reply With Quote
Old 10-28-2012, 11:01
chess's Avatar
chess chess is offline
Üstat

chess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of lightchess is a glorious beacon of light

Bu firmadaki ECN hesaplar için yapılan uygulamanın detayını anlatmak gerektiğini düşünüyorum.
Önce komisyon listesini aktarıyorum.

Web sitelerine gidip görmek isterseniz adres şöyle.
http://www.gcmforex.com/uploaded/fil...-kosullari.pdf

Ben bir de bu linke koyuyorum aylardır web sitesinde duran pdf dökümanını.
http://rapidgator.net/file/52873182/..._2012.pdf.html
-----------------------------------------------------------------------------------

Şimdi aradaki farkı aktarabilmek için ECN olmayan normal platformdaki işlem koşullarının web adresini veriyorum

Buraya bakarsanız eurusd 2 pips spread, audusd 3 pips spread, euraud 6 pips spread.
Normal hesap spreadi komisyon vs ekleme yok.

Daha sonra ECN hesaplar için komisyon hesaplayan tabloya bakıyoruz.
Platformda eurusd için komisyonsuz ham spreadi 0.5 civarı görüyorsunuz Avrupa seansında.
Alım yapınca ekleyeceğiniz komisyon tabloya göre 2 pips. !
Yani alım satımınız 2.5 pipse geliyor.

Diyelim audusd aldınız.
Avrupa seansında ham spread 0.7 pips civarı.
Alım yapınca komisyon olarak tabloya göre 3 pips ekliyorsunuz !
Maliyetiniz 3.7 pips oluyor.

Son örnek euraud.
Avrupa seansı ham spread 1.8-2.2 civarı dolaşır, kabaca 2 pips diyelim
Alım yapınca komisyon 6 pips ekliyorsunuz, ediyor 8 pips.

İnanamadınız değil mi ?
ECN hesap olunca normal platformdakinden "+ spread" kadar daha pahalı oluyor.
Ve de her parite için farklı komisyon ödeniyor

Değişen komisyon oranları şu rakamlara tekabül ediyor.(neden değişiyor bilgi yok-telefondaki arkadaş kendinden emin benim neyi anlamadığıma şaşırıyor)
130bin dolarlık işlem yaparsanız ya 20 dolar yani milyonda 70+70 ödüyorsunuz (eğer eurun karşılığı usd ise), ya da yine 130bin dolarlık işlem yaparsanız 60 dolar yani milyonda 210+210 komisyon ödüyorsunuz(öbür taraf aud ise)

Bu konuda aktarabileceğim başka bir şey yok.
Sözün bittiği yerdeyim.

Last edited by chess; 10-28-2012 at 11:04.
Reply With Quote
Old 10-28-2012, 19:31
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by chess View Post
Bu firmadaki ECN hesaplar için yapılan uygulamanın detayını anlatmak gerektiğini düşünüyorum.
Önce komisyon listesini aktarıyorum.

Web sitelerine gidip görmek isterseniz adres şöyle.

Ben bir de bu linke koyuyorum aylardır web sitesinde duran pdf dökümanını.
http://rapidgator.net/file/52873182/..._2012.pdf.html
-----------------------------------------------------------------------------------

Şimdi aradaki farkı aktarabilmek için ECN olmayan normal platformdaki işlem koşullarının web adresini veriyorum

Buraya bakarsanız eurusd 2 pips spread, audusd 3 pips spread, euraud 6 pips spread.
Normal hesap spreadi komisyon vs ekleme yok.

Daha sonra ECN hesaplar için komisyon hesaplayan tabloya bakıyoruz.
Platformda eurusd için komisyonsuz ham spreadi 0.5 civarı görüyorsunuz Avrupa seansında.
Alım yapınca ekleyeceğiniz komisyon tabloya göre 2 pips. !
Yani alım satımınız 2.5 pipse geliyor.

Diyelim audusd aldınız.
Avrupa seansında ham spread 0.7 pips civarı.
Alım yapınca komisyon olarak tabloya göre 3 pips ekliyorsunuz !
Maliyetiniz 3.7 pips oluyor.

Son örnek euraud.
Avrupa seansı ham spread 1.8-2.2 civarı dolaşır, kabaca 2 pips diyelim
Alım yapınca komisyon 6 pips ekliyorsunuz, ediyor 8 pips.

İnanamadınız değil mi ?
ECN hesap olunca normal platformdakinden "+ spread" kadar daha pahalı oluyor.
Ve de her parite için farklı komisyon ödeniyor

Değişen komisyon oranları şu rakamlara tekabül ediyor.(neden değişiyor bilgi yok-telefondaki arkadaş kendinden emin benim neyi anlamadığıma şaşırıyor)
130bin dolarlık işlem yaparsanız ya 20 dolar yani milyonda 70+70 ödüyorsunuz (eğer eurun karşılığı usd ise), ya da yine 130bin dolarlık işlem yaparsanız 60 dolar yani milyonda 210+210 komisyon ödüyorsunuz(öbür taraf aud ise)

Bu konuda aktarabileceğim başka bir şey yok.
Sözün bittiği yerdeyim.
Üstadım anlaşılan megasüper kazıklı tarife işlemiş
Reply With Quote
Old 10-28-2012, 23:17
menelik's Avatar
menelik menelik is offline
Site Üyesi

menelik is on a distinguished road

Ustat bilgilendirme icin cok tesekkurler..
Old 12-04-2012, 05:12
batuhan's Avatar
batuhan batuhan is offline
Site Üyesi

batuhan is on a distinguished road

Yanlış anlaşılmasın, tavsiyem şu, mesela bir firma ararken;
goole'de mutlaka "xxx forex şikayet" diye yazıp arattırıyorum bu az çok bir fikir veriyor. ne olursa olsun isterse ayakkabı olsun , sonuna mutlaka "şikayet" kelimesini ekliyorum.
Reply With Quote
Old 03-22-2013, 16:20
fx-emtia-trader fx-emtia-trader is offline
Site Üyesi

fx-emtia-trader is on a distinguished road
Post GCM foreks

gcm forex te işlettiğimiz hesapta ;
mt4 platformunda işlem penceresi otomatik olarak devre dışı bırakılıp , posta kutusu açılmaktadır.
bu şekilde piyasa hareketliliği olduğu zamanlarda dikkat dağıtma , kar ve zarar kesme işlemleri gecikme durumlarına sebep olmaktadır.
bir günde gcm tarafından gönderilen mail sayısı bakiye miktarıma , işlem yoğunluğuma , işlemlerimin hacimli olup olmadığına bağlı olarak 100 lerce adedi geçmektedir. gönderilen mail lerdede % 98 i magazinsel haber veya boş sayfa şeklinde olmaktadır.
hem bilgi manipulasyonu ile ,
hemde isteğimiz dışında yapılan bu platform ayarlaması tüm itirazlara rağmen eski ayarlara , standart ayarlara dönüştürülmemektedir.

-bu çerçevede gcm forex ile çalışıyor olup bu tür sorunlar yaşayan var mı ?

spk ya platform ayarlarının firma tarafından değiştirilmemesi , platform ayarlarının standart olmasını ve bilgi manipulasyonu sebebi ile bilgi gönderimi reddinin dikkate alınması konusunda şikayet dilekçesi gönderdim.

gcm forex ile çalışan yatırımcıların kendi platformlarında bu tür sorunların olup olmadığı ile ilgili cevap yazarlarsa memnun olurum . teşekürler.

not: sorun , platform daki posta kutusu penceresinin kendi kendine otomatik açılması , itirazlara rağmen sorunun devam ettirilmesi.
Reply With Quote
Old 03-22-2013, 17:40
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Geçmiş olsun gelişmelerden bizi haberdar ediniz.Sorun yapan herkimse duyulacağını bilsin.Bu forumda zaten sizler gibi mağdur olan kişilere yardımcı olmak sivil toplum gücünü kullanmak için yapılmıştır.firma yetkililerinin cevap hakkı vardır isterlerse kayıt olup yanıt verebilirler.
Reply With Quote
Old 03-23-2013, 04:01
batuhan's Avatar
batuhan batuhan is offline
Site Üyesi

batuhan is on a distinguished road

Geçmiş olsun, bu firmayla ilgili şu adreste de şikayetler var.
http://www.sikayetvar.com/firma/detay/gcm-forex
Reply With Quote
Old 03-30-2013, 02:14
nıhat nıhat is offline
Yeni Üye

nıhat is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by fx-emtia-trader View Post
gcm forex te işlettiğimiz hesapta ;
mt4 platformunda işlem penceresi otomatik olarak devre dışı bırakılıp , posta kutusu açılmaktadır.
bu şekilde piyasa hareketliliği olduğu zamanlarda dikkat dağıtma , kar ve zarar kesme işlemleri gecikme durumlarına sebep olmaktadır.
bir günde gcm tarafından gönderilen mail sayısı bakiye miktarıma , işlem yoğunluğuma , işlemlerimin hacimli olup olmadığına bağlı olarak 100 lerce adedi geçmektedir. gönderilen mail lerdede % 98 i magazinsel haber veya boş sayfa şeklinde olmaktadır.
hem bilgi manipulasyonu ile ,
hemde isteğimiz dışında yapılan bu platform ayarlaması tüm itirazlara rağmen eski ayarlara , standart ayarlara dönüştürülmemektedir.

-bu çerçevede gcm forex ile çalışıyor olup bu tür sorunlar yaşayan var mı ?

spk ya platform ayarlarının firma tarafından değiştirilmemesi , platform ayarlarının standart olmasını ve bilgi manipulasyonu sebebi ile bilgi gönderimi reddinin dikkate alınması konusunda şikayet dilekçesi gönderdim.

gcm forex ile çalışan yatırımcıların kendi platformlarında bu tür sorunların olup olmadığı ile ilgili cevap yazarlarsa memnun olurum . teşekürler.

not: sorun , platform daki posta kutusu penceresinin kendi kendine otomatik açılması , itirazlara rağmen sorunun devam ettirilmesi.
Bende aynı firmada VİP hesap sahibiyim.Yazdığınız sorunlarla bende karşılaştım.Çok önemli bir veri beklediğim zaman veri gelir gelmez girdiğim işlemimi zararla kapattım.Nedeni ise bahsettiğiniz sorundan dolayı.hiç aralık vermeden mesaj bombardımanına tutuldum.Posta kutusu her gelen postada kendiliğinden açılıyordu.Gelen posta sayısını ise söylesem kimse inanamaz.Karda olan işlemimi bu yüzden kapatamadım.işlem kotexi meşgul diye mesaj alıp durdum.firmaya başvurduysamda havadan sudan sebepler öne sürdüler.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules