FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 02-03-2017, 09:24
fxrookie fxrookie is offline
Yeni Üye

fxrookie is on a distinguished road
Default Kaldıraçsız Forex

Merhaba

Döviz al sat işlemleriyle ilgileniyorum. Bankalarda malumunuz spreadler çok fazla.

Amacım kaldıraç kullanmadan, en az seviyede masraf ödeyerek ve mümkünse swap maliyetine katlanmadan döviz alış satışı yapabilmek.

Araç kurumlardan bazılarının platformlarını inceledim ve kaldıraçın zorunlu olduğunu gördüm.

Bu söylediklerime önerebileceğiniz platform var mı?

Teşekkürler
Reply With Quote
Old 02-10-2017, 12:53
Test Test is offline
Yeni Üye

Test is on a distinguished road
Default ne anlama geliyor?

iyi günler bugün brokerdan mail aldım bu ne anlama geliyor?
Değerli Yatırımcımız,

Kaldıraçlı alım satım işlemlerinde (Foreks) uygulanan azami kaldıraç oranı ile kaldıraçlı alım satım işlemi gerçekleştirmek için yatırılması gereken başlangıç teminat tutarına ilişkin değişikliklerin yer aldığı III-37.1.b sayılı “Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri ile Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” 10.02.2017 tarih ve 29975 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yapılan değişiklik ile kaldıraçlı alım satım işlemlerine ilişkin azami kaldıraç oranı 100:1’den 10:1’e düşürülmüş ve ayrıca işlemlere başlayabilmek için asgari 50.000 TL veya muadili döviz tutarında başlangıç teminatı yatırılması zorunluluğu getirilmiştir.

İlgili tebliğ gereğince yapılan düzenleme sonrasında 10.02.2017 tarihi itibariyle mevcut pozisyonlarınız close-only moduna (sadece pozisyon kapamaya izin veren konuma) alınmış olup, yeni pozisyon açılamayacaktır.
Reply With Quote
Old 02-10-2017, 18:44
baglamaciyim's Avatar
baglamaciyim baglamaciyim is offline
Site Üyesi

baglamaciyim is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Test View Post
iyi günler bugün brokerdan mail aldım bu ne anlama geliyor?
Değerli Yatırımcımız,

Kaldıraçlı alım satım işlemlerinde (Foreks) uygulanan azami kaldıraç oranı ile kaldıraçlı alım satım işlemi gerçekleştirmek için yatırılması gereken başlangıç teminat tutarına ilişkin değişikliklerin yer aldığı III-37.1.b sayılı “Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri ile Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” 10.02.2017 tarih ve 29975 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yapılan değişiklik ile kaldıraçlı alım satım işlemlerine ilişkin azami kaldıraç oranı 100:1’den 10:1’e düşürülmüş ve ayrıca işlemlere başlayabilmek için asgari 50.000 TL veya muadili döviz tutarında başlangıç teminatı yatırılması zorunluluğu getirilmiştir.

İlgili tebliğ gereğince yapılan düzenleme sonrasında 10.02.2017 tarihi itibariyle mevcut pozisyonlarınız close-only moduna (sadece pozisyon kapamaya izin veren konuma) alınmış olup, yeni pozisyon açılamayacaktır.
http://www.forexforumtr.com/showpost...&postcount=348
Reply With Quote
Old 02-22-2017, 00:13
BTC2016 BTC2016 is offline
Yeni Üye

BTC2016 is on a distinguished road

Merhaba aranıza yeni katıldım . Forex hakkında hiç bir bilgim yok diye bilirim bazı şirketlerin demo hesaplarını kullandım ve arandım . Ama herkes parayı yatırın şöyle öğrencisiniz böyle iyisiniz dediler . Ama bunların yalandan ibaret olduğunu az çok tahmin ediyordum . Ve ciddi anlamda düşünmeye başladım bu durumu aklımda bir çok soru var acaba hem özelden hem burdan yardım edebilecekler yazabilirler mi çünkü biraz kafa ağrıtabilirim teşekkürler.
Genel olarak sorularım :
Forex firması , spread , ekonomik takvimler , pariteler , cfd nin ve meta traderin bölümlere ayırdığı sayfalar gibi bir çok kafamı karıştıran sorularım var yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler
Reply With Quote
Old 03-04-2017, 22:59
tuyav tuyav is offline
Site Üyesi

tuyav is on a distinguished road

son olaylardan dolayı yurtdışı firmalardan hesap açtım hesabıma para gönderecem fakat kredi kartım yok bank kartım bununla direk para göndrerebiliyormuyum. İninal önödeme kartı var ama onunlada sadece aylık 750 l ye kadar harcayabiliyorsun. skrill netellerde de hesabım var ama hiç kullanmadım bunlarda gönderim limiti varmı acaba tavsiye edermisiniz başka ne şekilde gönderebilirim ilk dedğim gibi visa veya electron banka kartıyla yurtdışı forex şirketlerine para gönderimi oluyormu ? 3000 tl gibi gönderim yapacağım acil olarak cevaplarsanız sevinirim

Last edited by tuyav; 03-04-2017 at 23:00.
Reply With Quote
Old 03-05-2017, 00:11
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by tuyav View Post
son olaylardan dolayı yurtdışı firmalardan hesap açtım hesabıma para gönderecem fakat kredi kartım yok bank kartım bununla direk para göndrerebiliyormuyum. İninal önödeme kartı var ama onunlada sadece aylık 750 l ye kadar harcayabiliyorsun. skrill netellerde de hesabım var ama hiç kullanmadım bunlarda gönderim limiti varmı acaba tavsiye edermisiniz başka ne şekilde gönderebilirim ilk dedğim gibi visa veya electron banka kartıyla yurtdışı forex şirketlerine para gönderimi oluyormu ? 3000 tl gibi gönderim yapacağım acil olarak cevaplarsanız sevinirim
Hata edersin hazır kredi kartın yok ve gönderme şansın bulunmazken parayı çakallara kaptırma bence.
Reply With Quote
Old 03-05-2017, 02:22
tuyav tuyav is offline
Site Üyesi

tuyav is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Hata edersin hazır kredi kartın yok ve gönderme şansın bulunmazken parayı çakallara kaptırma bence.
Tavsiye etmediginize gore Neteller ve skrill problemmi cikariyor.
Reply With Quote
Old 03-05-2017, 03:22
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by tuyav View Post
Tavsiye etmediginize gore Neteller ve skrill problemmi cikariyor.
Onları genelde tokatçı firmalar kullanıyor ve firmalardan işlem için aldıkları komisyonlar aşırı yüksek ancak bunları kullanan firmaların ekseriyeti bu farkları müşteriye yansıtmıyor sebebide işi bilenler için açıktır.Bbook sokup hayale oynatacakları için sen aç yatır yeterki 50-100ün lafımı olur beyim yapıyorlar.sonuçta nasılsa kaybedeceksin depositin cukka olacak 500 götürmek için 50 dolar hayali bakiyeyi cepten vermekten ne çıkar 450 nasılsa onların olacak.Bilmem anlatabildim mi...
Reply With Quote
Old 03-06-2017, 00:34
mozcan572 mozcan572 is offline
Yeni Üye

mozcan572 is on a distinguished road

Yurt içinde ufak yatırımcının forex işlemi yapması artık imkansız olduğuna göre , yurt dışı firmalar ve onlara para gönderip alma da sorunlu ise bundan böyle forex defterini kapatıp tamamen unutalım mı ? Ya da gerek firma gerek para transferi
konusunda önerebileceğiniz alternetifler var mı ?
Reply With Quote
Old 03-06-2017, 00:55
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by mozcan572 View Post
Yurt içinde ufak yatırımcının forex işlemi yapması artık imkansız olduğuna göre , yurt dışı firmalar ve onlara para gönderip alma da sorunlu ise bundan böyle forex defterini kapatıp tamamen unutalım mı ? Ya da gerek firma gerek para transferi
konusunda önerebileceğiniz alternetifler var mı ?
Şu devletimizin yaptırımları nedir yasaklama olaylarının içeriği nedir belli olsun sonra alternatifler illaki olacaktır veya pek çok kişi için imkan kalmayacaktır.
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex bilgi, forex eğitim

Currently Active Users Viewing This Thread: 11 (0 members and 11 guests)

Thread Tools

Posting Rules