FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Brokers Intermediary Institutions
Forex Brokers Intermediary Institutions In this topic, there will be information sharing and evaluations about forex brokers.
Reply

Thread Tools
Old 09-19-2011, 03:42
huseyinozkok huseyinozkok is offline
Site Üyesi

huseyinozkok is on a distinguished road
Default Yabancı şirketlerde hesap açmak?

Merhabalalar, Etoro Forex şirketinde hesap açmak istiyorum, ülkemizdeki yasal düzenlemelere göre yabancı kaynaklı bir şirkette hesap açıp, yatırım yapmam konusunda bir engel var mı? Dünyanın en çok bilinen ve güvenilir forex şirketlerinden olan FXCM ile konuştuğumda bana böyle bir engelin olmadığını, yabancı forex şirketlerinde yatırım yapabileceğimi söyledi, sizin bildiklerinizi öğrenebilir miyim?
Reply With Quote
Old 09-19-2011, 06:16
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by huseyinozkok View Post
Merhabalalar, Etoro Forex şirketinde hesap açmak istiyorum, ülkemizdeki yasal düzenlemelere göre yabancı kaynaklı bir şirkette hesap açıp, yatırım yapmam konusunda bir engel var mı? Dünyanın en çok bilinen ve güvenilir forex şirketlerinden olan FXCM ile konuştuğumda bana böyle bir engelin olmadığını, yabancı forex şirketlerinde yatırım yapabileceğimi söyledi, sizin bildiklerinizi öğrenebilir miyim?
Şuan için bir engel yok.SPK türkiyedeki faliyetlere denetim getirdi broker firma yada aracıları lisans almadan forex işlemleri yaptırma yada aracılık etme gibi faliyetlerde bulunamayacaklar.Başvuru yapan 50 kusur firma olmuş önümüzdeki haftalarda lisans almaya hak kazananlar açıklanır.
Reply With Quote
Old 09-19-2011, 11:19
borsaci's Avatar
borsaci borsaci is offline
Yeni Üye

borsaci is on a distinguished road

yabancılarda aynen devam ama ingilizce biliyorsanız ve ingilizce destekle iş yapabiliyorsanız
Reply With Quote
Old 09-19-2011, 11:22
Site Üyesi

İngilizcemiz filmleri altyazıyla izleme, forex şirketlerinin sitelerini okuma, bazen ingilizce teknik analizi okuyup yarısını anlayabilme düzeyinde

Ama bir şekilde anlaşabiliyorum müşteri hizmetleri ile chat'ten olsun, skypten olsun sağolsun baya anlayışlı konuşuyorlar ve isteğim üzerine tane tane anlatıyorlar Skypten ücretsiz olarak yarım saati geçen konuşmalar yaptım daha önec şirketle...
Reply With Quote
Old 09-19-2011, 12:42
asiltürk asiltürk is offline
Site Üyesi

asiltürk is on a distinguished road

etoro güvenilir m i acaba
Reply With Quote
Old 09-19-2011, 12:51
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by asiltürk View Post
etoro güvenilir m i acaba
Daha önce gerçek para ile çalışmadım ama güvenilir bir şirket izlenimi yarattı ben de, işlem platformu olsun, yenilikçi uygulamaları olsun, müşteri hizmetleri kalitesi ve bir çok ülkede denetleniyor olması...

Beni etoroya asıl çeken openbook ve copytrade sistemi. Çünkü forex analizlerimde kendi kararlarıma uygmakta güçlük çekiyorum, uyamıyorum. Profesyonellerden yardım alarak, onların yönlendirmeleriyle yapmak istiyorum. Openbook etoronun sosyal ağı gibi bir şey. Burada etoroda gerçek hesabı olan profesyonellerin yaptıkları işlemleri görebiliyor, en başarılı traderların işlemlerinin otomatik olarak bizim hesabımızda da uygulanmasını copy trade sistemi ile yapabiliyoruz. Şu anda deneme hesabında test ediyorum. 10 adet trader seçtim ve her birine 1.den 10.ya doğru azalarak paramın %20'sini kullandırıyorum. İlk haftamda yani 5 gün içinde 10.000 USD 10.770 USD oldu. Bana göre çok güzel bir başarı, siz ne düşünüyorsunuz? Sistemi denemeye devam edeceğim...
Reply With Quote
Old 11-19-2011, 22:41
Capital1's Avatar
Capital1 Capital1 is offline
Site Üyesi

Capital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of lightCapital1 is a glorious beacon of light

Hüseyin peki 10 bin dolar ne oldu şimdi.. İki ihtimal var. Ya devam ediyorsun yahut da öteki ihtimal..

Kuş mu oldu ? Umarım olmamıştır.
Reply With Quote
Old 11-19-2011, 23:31
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Quote:
Originally Posted by Capital1 View Post
Hüseyin peki 10 bin dolar ne oldu şimdi.. İki ihtimal var. Ya devam ediyorsun yahut da öteki ihtimal..

Kuş mu oldu ? Umarım olmamıştır.
Kıbrıs rum kesimi üstünden indir bindir yapan bir yer.YOrum yapan arkadaş sanırım firmayla irtibatlı biri.BU yazı dikkatimi çekmemiş çekse daha önce fikrimi yazardım.Bu tarz sakat yerleri önermesin kimse.
Reply With Quote
Reply

Tags
forex, forex broker

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Posting Rules