FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Beginners in the forex
Beginners in the forex Information for those new to Forex will be shared in this title.
Reply

Thread Tools
Old 02-23-2014, 16:30
gordonps gordonps is offline
Site Üyesi

gordonps is on a distinguished road
Lightbulb Temel verilerde beklenti mi algı mı?

Cevabını çok merak ettiğim bir soru belkide ben atladım bilmiyorum
sormak istiyorum: Ekonomik verilerin beklenti bölümü rakamlarını kim nasıl belirliyor?
Reply With Quote
Old 02-23-2014, 17:02
Efkan Genç's Avatar
Efkan Genç Efkan Genç is offline
Moderatör

Efkan Genç is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by gordonps View Post
Cevabını çok merak ettiğim bir soru belkide ben atladım bilmiyorum
sormak istiyorum: Ekonomik verilerin beklenti bölümü rakamlarını kim nasıl belirliyor?
benim bildiğim hocam, ünlü analistlerinin tahminlerinin ortalaması demek. bu, şirketten şirkete değişiyor ve en çok Bloomberg analistlerinin tahminleri kullanılıyor. bence gereksiz bir şey ve forex tuzaklarından biri diyebileceğimiz bir şey.

bence temel analize çokta takılmamak gerekiyor. örneğin, Avrupa da deflasyon kaygısı var deniliyor, hatta dağılacak deniliyor ve Amerika tahvil alımını azaltıyor deniliyor ama hala 1.37 civarında fiyatlanıyor. hatta daha da çıkabilir deniliyor. o yüzden ben pek önemsemiyorum ekonomik verilere.
Old 02-23-2014, 17:22
Site Üyesi

[QUOTE=karpa;90735]benim bildiğim hocam, ünlü analistlerinin tahminlerinin ortalaması demek. bu, şirketten şirkete değişiyor ve en çok Bloomberg analistlerinin tahminleri kullanılıyor. bence gereksiz bir şey ve forex tuzaklarından biri diyebileceğimiz bir şey.

bence temel analize çokta takılmamak gerekiyor. örneğin, Avrupa da deflasyon kaygısı var deniliyor, hatta dağılacak deniliyor ve Amerika tahvil alımını azaltıyor deniliyor ama hala 1.37 civarında fiyatlanıyor. hatta daha da çıkabilir deniliyor. o yüzden ben pek önemsemiyorum ekonomik verilere.[/Q

ÜSTADIM TEŞEKKÜR EDERİM CEVABINIZ İÇİN ÇOK GÜZEL AÇIKLAMIŞSINIZ, SAYGILARIMI SUNUYORUM...
Reply With Quote
Old 02-23-2014, 18:02
Efkan Genç's Avatar
Moderatör

Quote:
Originally Posted by karpa View Post
benim bildiğim hocam, ünlü analistlerinin tahminlerinin ortalaması demek. bu, şirketten şirkete değişiyor ve en çok Bloomberg analistlerinin tahminleri kullanılıyor. bence gereksiz bir şey ve forex tuzaklarından biri diyebileceğimiz bir şey.

bence temel analize çokta takılmamak gerekiyor. örneğin, Avrupa da deflasyon kaygısı var deniliyor, hatta dağılacak deniliyor ve Amerika tahvil alımını azaltıyor deniliyor ama hala 1.37 civarında fiyatlanıyor. hatta daha da çıkabilir deniliyor. o yüzden ben pek önemsemiyorum ekonomik verilere
Quote:
ÜSTADIM TEŞEKKÜR EDERİM CEVABINIZ İÇİN ÇOK GÜZEL AÇIKLAMIŞSINIZ, SAYGILARIMI SUNUYORUM...
aman hocam üstadlık neyime, daha 40 fırın ekmek yemem lazım, ben hala öğrenciyim
Old 02-23-2014, 18:46
Site Üyesi

Quote:
Originally Posted by karpa View Post
aman hocam üstadlık neyime, daha 40 fırın ekmek yemem lazım, ben hala öğrenciyim
ben öğrenciyken iktisatın i sinden anlamazdım,sizse ekonomik verilerin gereksiz ve kafa karıştırıcı yani bir algı oyunu olduğundan bahsediyorsunuz kaldı ki televiyonlarda konuşan sözüm ona ekonomistler daha bunu algılayabilmiş değillerdir...saygılarımı sunuyorum efendim.
Reply With Quote
Old 02-23-2014, 21:00
Efkan Genç's Avatar
Moderatör

Quote:
ben öğrenciyken iktisatın i sinden anlamazdım,sizse ekonomik verilerin gereksiz ve kafa karıştırıcı yani bir algı oyunu olduğundan bahsediyorsunuz kaldı ki televiyonlarda konuşan sözüm ona ekonomistler daha bunu algılayabilmiş değillerdir...saygılarımı sunuyorum efendim.
televizyonda birilerinin insanlara konuşması lazım değil mi
Old 02-24-2014, 01:16
Site Üyesi

Inşaallah gerçekleri anlatanlar çıkacaktır...
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools

Posting Rules