FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Signals > PAMM and Trade Copy Professional Earning Methods
PAMM and Trade Copy Professional Earning Methods Information about PAMM and Trade Copy Professional Profit Solutions
Reply

Thread Tools
Old 03-20-2017, 13:20
Kemal Yıldırım's Avatar
Kemal Yıldırım Kemal Yıldırım is offline
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute
Default Solution Suggestions for Those Who Lose Money

Arkadaşlar yıllardır bu piyasada işlem yapıyorum ve binlerce insanın tecrübelerini okuyoruz dinliyoruz.Bu foreks işi gerçekten bilgi tecrübe ve çelik gibi irade psikoloji ister ve bu saydığım üçlü bu işe balıklama atlayan pekçok arkadaşımızda maalesef yok.Uzun lafın kısası bu yazımda sürekli kaybetmeyi artık bir alışkanlık haline getirmiş veya işe yeni merak salıp öğrenme safhasında olanların ciddi zarar görmeden en azından biraz kazanarak bu dönemi atlatma yollarını ele alacağım.

Bu yöntemlerden biride pamm denen veya trade copier ile başarılı traderların işlemlerini hesabınıza kopyalatma yöntemidir.Evvela pamm konusunda başarılı bir trader bulup işlemlerini kendi hesabınızın bakiyesine uygun oranla kopyalanması için veya sinyal yayıncılarının işlemlerinin kopyalanması için gerçekten doğru bir geçmiş veren sağlam websiteleri şarttır.Bu konu hallolduktan sonra ise hangi pamm yöneticisinin veya sinyal yayıncısının size uygun olacağını ve işlem metodunun aldığı riskin tesbitine sıra gelir ve burası asıl kritik noktadır işten anlayan bir traderın kılavuzluğu olmazsa yüksek kar marjı veren ama DD oranı yüksek bir pamm veya sinyal yayıncısı seçildiğinde ve işlemin hesabınıza oranlanmasında hata yapıldığında kar yapayım derken zarar yazmanız hesap patlatmanız garanti olur.Eğer işin bu önemli detaylarında hata yapılmaz ve düzgün bir plan kurularak portföy oluşturulursa fxin fsini bile bilmeyen acemi biri dahi pamm ve copy trade sayesinde bu işlten para kazanabilir.Açıkçası bunca yıllık deneyimlerin neticesinde %99 kaybeden bir kitlenin olduğu ortamda yazdığım çözümle bu kayıp oranlarının %50nin altına ineceğine garanti verebilirim.

Son 1 yıldır hesaplarını yazdığım yöntemle bilinçli şekilde portföylendiren 30a yakın arkadaşımızın yıllar süren batıklardan sonra makul oranlarda karlar almaya başladıklarını görüp mutlu oldum.Bu süreç zarfında işlemleride takip ettikleri için işi bilen traderların nerelerde işleme girip çıktıklarınıda izleyerek kendilerinide geliştirdiklerini keyifle müşahade ettim.

Hesap açmak işlem yapmak kadar hatta daha önemli olanıda kazanmak veya kazanamıyorsan en azından kaybetmemektir.Bundan sonra yazdığım konuda yardıma ihtiyacı olan dostlarımızada vakit buldukça rehberlik etmeye çalışacağım.Ama unutulmamalıdır ki eğer bu işin profesyoneli değilseniz kendiniz trade ederek düzenli kazanmayı başaramamışsanız riske edeceğiniz miktarlar hiçbir zaman ana sermayenizin %20sini aşmamalıdır.Kendiniz hiç bilemden girip oynuyorsanız ana sermayenizin en fazla %5ini kullanın yazdığım şekilde bir portföyleme ve profesyonellere emanet etme yolunu seçeceksenizde hiçbirşeyin garantisi olmadığını düşünerek %20yi sakın aşmayın.Bu söylediklerimi dinlerseniz inanıyorumki düzenli kar yapmayı sadece rüyalarında veya defter kağıtlarda hesaplamalarında gören büyük çoğunluğun içinden gerçekten para kazandığını görecek kişilerde çıkacaktır.

Forexi seven ve ciddi olarak ilgilen kişilere bu konudada elimden gelen yardımı yapacağım.Gelen mesajlardaki yoğunluktan herzaman size dönemiyorum veya çok geç cevaplayabiliyorum.Yapmak istediği yatırımı ve hesaplamasını makul açıklayıcı şekilde yazan ve foreks tecrübesini düzgünce anlatan ciddiyetine inandığım tüm arkadaşlara bu konudada dönüş yapmaya çalışacağım.

Last edited by Kemal Yıldırım; 03-20-2017 at 13:24.
Reply With Quote
Old 03-21-2017, 08:17
Kartalfx's Avatar
Kartalfx Kartalfx is offline
Trader

Kartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond repute

Kemal hocam eğer müsadeniz olursa mevcut işlem yaptığım firmada pamm trader kaydı yapacağım.Son hazırladığım Experte ait bactestleri aşağıda paylaşıyorum.Detay bilgisinide altına yazacağım.Talebiniz olursa forum yönetiminede canlı performansını izlemeleri için investor şifre sunabilirim.
Old 03-21-2017, 08:33
Kartalfx's Avatar
Kartalfx Kartalfx is offline
Trader

Kartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond reputeKartalfx has a reputation beyond repute
Default Eagle eur/usd paunch v1.0

Değerli arkadaşlar uzun zamandır forumdayım, çoğunuzun beni daha önceki katılımlarımdan tanıdığınızı düşünüyorum.Yeni hazırladığım Expert Advisorla ilgili yukarıda son 12 aya ait backtest bulunmaktadır.Performans hakkında bir kaç detay vermek gerekirse yukarıda sonuçlara ait hesapta 1000 usd bakiye baz alınarak maximum risk oranında expert çalıştırılmıştır.Bu ayarda DD oranı yüksek olup küçük parayı hızlıca patlamadan büyütmeyi düşünen arkadaşlarımız için tasarladım.Fon büyüdükçe DD oranı kısılarak kazanç oranındaki azalma kadar risk faktörüde düşmektedir.Örneklemek gerekirse 1000 usd bakiye için yıllık kazanç 2875 dolar %287.5 büyüme olurken alınan bakiyenin geri düşüş riski yüzde %39dur.Risk oranı azaltılarak büyük hesaplarda %5'e kadar riski düşürerek kar miktarını %50'lere yıllık bazda çekerek kullanmak mümkündür.

İşlem yaptığım firmada pamm yöneticisi olarak kayıt olup eğer onaylanırsa isteyen kişilere bu experti sunma fırsatıda bulacağım.
Old 03-21-2017, 11:09
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Kemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond reputeKemal Yıldırım has a reputation beyond repute

Hayırlısı olsun yolla investörü bakalım...
Reply With Quote
Old 03-21-2017, 13:46
kisacafb kisacafb is offline
Site Üyesi

kisacafb is on a distinguished road

Peki Kartalfx hocam sizin sisteminize üye olmak için işlem yaptığınız firmaya mı geçmemiz gerekiyor?
Birde kardan ne kadar % alınıyor?

Saygılar
Reply With Quote
Old 03-21-2017, 15:05
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Pamm için alt limit isteniyor o herkese uymayabilir ben mevcut sinyal copycilerden kafama yatan riski az getirisi makul bir portföy çıkarmayı düşünüyorum.Bunuda dostlara söyleriz seçip kullanmak isteyenlere belki bir kılavuz olur.Portföyü oluşturukende marjin olayını 1000usd bakiyeye göre hesaplayacağım bu sanırım çoğunluğa uygun olur.500 civarı olanlar içinde en az risk almışlardan 3 tane falan konursa heralde iş görür.Real hesabı olan dostlar bana yazarlarsa hazırladığım listeyi veririm ona göre talep yaparlar.Bunun için vps gerekiyor uygurun bahsettiği yerde belli hacimlere bedava veriyorlar hacmi olmayanlarada cüzi bir miktara sağlıyorlar.VPS olmadan 5/24 çalışmayacağı için o mecbur tabi.

İnvestör şifre içinde teşekkürler Uygur İzliyorum

Last edited by Kemal Yıldırım; 03-21-2017 at 15:07.
Reply With Quote
Old 03-21-2017, 20:10
kisacafb kisacafb is offline
Site Üyesi

kisacafb is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post
Pamm için alt limit isteniyor o herkese uymayabilir ben mevcut sinyal copycilerden kafama yatan riski az getirisi makul bir portföy çıkarmayı düşünüyorum.Bunuda dostlara söyleriz seçip kullanmak isteyenlere belki bir kılavuz olur.Portföyü oluşturukende marjin olayını 1000usd bakiyeye göre hesaplayacağım bu sanırım çoğunluğa uygun olur.500 civarı olanlar içinde en az risk almışlardan 3 tane falan konursa heralde iş görür.Real hesabı olan dostlar bana yazarlarsa hazırladığım listeyi veririm ona göre talep yaparlar.Bunun için vps gerekiyor uygurun bahsettiği yerde belli hacimlere bedava veriyorlar hacmi olmayanlarada cüzi bir miktara sağlıyorlar.VPS olmadan 5/24 çalışmayacağı için o mecbur tabi.

Açıklama için teşekkürler Kemal Abi.
Kardan ne kadar aliniyor derken bu sinyal sağlayan arkadaşların kendisi için ödeme anlamında demiştim, ücret talebi olmıcak mı?
Reply With Quote
Old 03-21-2017, 22:03
Meskoder Meskoder is offline
Site Üyesi

Meskoder is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Kemal Yıldırım View Post

Abi çok iyi olur.. Sizin tecrübenizden istifade ile bunlardan 1-2 sini demek isterim...

Bu arada TL de yine sayenizde biraz para kazandık... Keşke daha önceleri de sizi dinleseydim hep... TL de bu kadar zarar etmezdim.. Hakkınızı helal edin...

Hayatımıza yön veren yaptığımız seçimlerdir. Kazanmak için doğru yönü seçmek yeterli.
Reply With Quote
Old 03-22-2017, 00:38
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

Quote:
Originally Posted by kisacafb View Post
Açıklama için teşekkürler Kemal Abi.
Kardan ne kadar aliniyor derken bu sinyal sağlayan arkadaşların kendisi için ödeme anlamında demiştim, ücret talebi olmıcak mı?
pammda kar payı var copy trade olayında kar payı yok aylık abonelik fiyatları yazıyor rakamlarda oldukça düşük miktarlar yani mini hesabı olanlara bile hitap edecek şekilde.Sonuçlarda metaqote tarafından onaylı o açıdan uydurma yalan dolan riskide yok.
Reply With Quote
Old 03-22-2017, 12:44
Kemal Yıldırım's Avatar
Üstat

An itibariyle forum yöneticiliği görevlerimden ayrılıyorum.Çok fazla soru geliyor ve cevaplıyoruz bunu fırsat bilen birtakım şer odakları sürekli forumu şikayet ediyorlar.Hoş etselerde boş hukuk nedir biliyoruz herşeyi devletimizin yasalarına riayetle yapıyoruz.Velhasıl bundan sonraki süreçte sizlere daha rahat rehberlik edebilmek maksadıyla forumdaki tüm görevlerimi bırakıyorum.Bundan sonra bende sizler gibi normal bir üye olarak kafama göre canımın istediğini yazıp çizeceğim.Yneticilikten ayrılmamıza memnun olacak bolca tip vardır onlarada kalite marka bir kına hediye ediyorum bol bol mabadlarına sürsünler.

İşin traş kısmı bittiğine göre şimdi şu sinyal olayına dönelim.Yaklaşık 200 sinyalci içinden metanın resmi onaylı olanlardan bahsediyorum 3 tanesini gözüme kestirdim.Sanırım bu üçlüyü kombine şekilde kullanırsanız 1000 usd hesap için 300-500 usd gibi aylık bir getirisi olabilir.Yinede sizlerde kendi kafanıza göre hepsini inceleyin hoşunuza gidenleri eklersiniz veya isteyen sorabilirde bana çünkü bazı sinyalcilerin kar oranları inanılmaz yüksek olmasıan rağmen DD oranları okdar yüksekki anlaşılan martingale sistem yapıyorlar bu sebeple hesap patlatmaları işten bile değil.
Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)

Thread Tools

Posting Rules