FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) path
Go Back   FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) > Forex Room
Forex Room Comments about the market for the day will be shared on these pages.
View Poll Results: Tuncay Kaya Üstadın Foreks TV'deki"Günün Analizi" programının yayın saati kaç olsun?
10:00-12:00 arasında bir saatte 8 6.90%
12:00-14:00 arasında bir saatte 9 7.76%
14:00-16:00 arasında bir saatte 1 0.86%
16:00-18:00 arasında bir saatte 3 2.59%
18:00-20:00 arasında bir saatte 11 9.48%
20:00-22:00 arasında bir saatte 84 72.41%
Voters: 116. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools
Old 01-17-2014, 20:05
stonhand
Guest

İşteyken daha orta kanala girmemişti 1,3570 lerde dolanıyordu ne ara 50 pips birden bastılar bildiğimiz obo çalışıyor ve hedefi 1,3420 civarına geliyor.
Old 01-17-2014, 20:07
zeynedime zeynedime is offline
Site Üyesi

zeynedime is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by stonhand View Post
bomba eur/jpy de boyun bölgesine geldi obo çalışırsa orda film sağlam kopar.
hocam ben bunda kafa karmaşası yaşıyorum obo tobo kafam çalkalandı yukarı mı aşağı mı?? aptala söler gibi söleseniz )
iyi hafta sonları
Old 01-17-2014, 20:14
stonhand
Guest

Bundada nezamandır beklediğimiz günlük düşen trendin direnci kırıldı.

buda chf nin 3 gündür peşinde olduğum tobosu 30 pips civarı aldıktan sonra 0,9090 da pozları kapamıştım tekrar yukardan açtık ama geç olsun temiz olsun.
Old 01-17-2014, 20:29
stonhand
Guest

Quote:
Originally Posted by zeynedime View Post
hocam ben bunda kafa karmaşası yaşıyorum obo tobo kafam çalkalandı yukarı mı aşağı mı?? aptala söler gibi söleseniz )
iyi hafta sonları
estağfurullah
tobo ters omuz baş omuz ters durmuş insan gibi düşünün ters omuz baş ve omuz
ilkin solda normal bir düşüş ortada büyük düşüş sağda ilk olan normal düşüş kadar birda düşüş ve sonra yukarı kopuş yani artış tobo da boyun bölgesi kırıldığında fiyatın yukarı kopması beklenir hemde iyi kopar bu formasyon çoğunlukla düşen trendlerde oluşur ve artık trendin bitişini gösterir misal yukarda gösterdiğim usd/chf gibi.

Obo : omuz baş omuz insan gibi düşünün birinin sol omzu başı ve sağ omzu
solda normal bir yükseliş ortada büyük yükseliş sağda ilk yükseliş kadar normal yükseliş sağ sonra boyun bölgesi kırılırsa direkt çöküş yani şelale dediğimiz büyük düşüş başlaması beklenir. Oboda yükseliş trendlerinde oluşur ve trend sonlarını işaret eder.

örneği şuanki eu/usd birebir yaşıyoruz.

İllaki çalışacak diye birşey yok ancak çalışırsa güzel para bırakan formasyonlardır. Büyüklüğü izlediğiniz zamana göre değişir ben 4 saatlikten baktığımdan şuan eu/usd de temiz kırılmış bir obo, usd/chf dede kırılmış bir tobo formasyonu görüyorum sıkıntı ne bu formasyonlarda boyun bölgesi kırılıp fiyat kopmazsa formasyon terse sarıyor ve fiyat düşecekse bir okadar daha çıkıyor yada çıkacaksa bir okadar daha düşüyor bu yüzden boyun bölgeleri çok önemli.

Bu post için iyi uğraştım bari arada kaynamasa
Old 01-17-2014, 20:35
stonhand
Guest

SELL
EUR/JPY
141,00
SL : 142,60
0,40 LOT

şuan eur/jpy günlükteki obosunun boyun bölgesine geldi buradan koparmı kopmazmı bakalım koparsa kopuşu sert olur baş bölgesi 144,86 da denemeye değer bir poz gibi geldi benden bu kadar cuma gece gece bir ton poza girdim gene ama hayırlısı.
Old 01-17-2014, 20:47
uabaci uabaci is offline
Yeni Üye

uabaci is on a distinguished road

Hayırlısı hocam eur/jpy formasyon çok güzel oluşmuş. Ben de obo nerde diye bakıyodum. Meğer günlükteymiş.
Old 01-17-2014, 21:22
stonhand
Guest

Quote:
Originally Posted by uabaci View Post
Hayırlısı hocam eur/jpy formasyon çok güzel oluşmuş. Ben de obo nerde diye bakıyodum. Meğer günlükteymiş.
Vallah öğleden beridir büütn forum onu tartışıyoruz 4 saatlikte tobo vardı arkadaşlar sağolsunlar günlükteki obo için uyardılar tobo çalışmadı obonun çalışması içinde 142,00 bölgesinin temiz kırılımı lazım.
Ben hanım biraz fırça kayınca el mahkum pozu alıp yemeğe kaçtım biraz erken girmiş olabilirim 140,98 bölgesi hem fibo noktası hemde boyun bölgesi kırılımı zor bir bölge ancak kırıldımmıda kopacak bir bölge.
Old 01-17-2014, 22:19
zeynedime zeynedime is offline
Site Üyesi

zeynedime is on a distinguished road

Quote:
Vallah öğleden beridir büütn forum onu tartışıyoruz 4 saatlikte tobo vardı arkadaşlar sağolsunlar günlükteki obo için uyardılar tobo çalışmadı obonun çalışması içinde 142,00 bölgesinin temiz kırılımı lazım.
Ben hanım biraz fırça kayınca el mahkum pozu alıp yemeğe kaçtım biraz erken girmiş olabilirim 140,98 bölgesi hem fibo noktası hemde boyun bölgesi kırılımı zor bir bölge ancak kırıldımmıda kopacak bir bölge.
o zaman 140.750 ye sellstop da yazılabilir.. hoş ben alışta kaldım ama beklerim önemli değil minik hacim.. beklemek beni terbiye ediyor.
teşekkür ederim inşallah siz kazanın ben dönüşte takılırım peşine)
iyi tatiller dilerim
Old 01-17-2014, 23:04
stonhand
Guest

Quote:
SELL
EUR/JPY
141,00
SL : 142,60
0,40 LOT

şuan eur/jpy günlükteki obosunun boyun bölgesine geldi buradan koparmı kopmazmı bakalım koparsa kopuşu sert olur baş bölgesi 144,86 da denemeye değer bir poz gibi geldi benden bu kadar cuma gece gece bir ton poza girdim gene ama hayırlısı.
Quote:
Originally Posted by zeynedime View Post
o zaman 140.750 ye sellstop da yazılabilir.. hoş ben alışta kaldım ama beklerim önemli değil minik hacim.. beklemek beni terbiye ediyor.
teşekkür ederim inşallah siz kazanın ben dönüşte takılırım peşine)
iyi tatiller dilerim

-10 pipsle çıktım usd/jpy de tobo aklıma geldi
142,00 bölgesini kıramadı günlükte kırılım zor olacak gibi
usd/chf ve eur/usd ile devam
Old 01-18-2014, 02:25
emirler's Avatar
emirler emirler is offline
Üstat

emirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond reputeemirler has a reputation beyond repute

Closed Thread

Currently Active Users Viewing This Thread: 20 (0 members and 20 guests)

Posting Rules