Thread: Fx24
View Single Post
Old 01-12-2016, 22:45
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Ben genelde orta vadeli bakarim grafiklere actigim pozisyonlarda genelde orta vadeli olur yani 50 pips alayim kapatayim mantigi ile acmam .
grafiklere gore beklendim o paritede minimum %3 ise Ana pozisyonum o yonde olur
ve kisa vadeli grafikleri takip etmeye baslarim ne zaman kisa vadeli grafikler benim Ana pozisyonum dogrultunda hal alir o esnada pozisyon a girerim . ara ara kisa duzeltmeler olsa olacagini bilsemde bu pozisyonlari kapatmam kar al yapmam cok inanirsam duzeltmeye belki o zaman

ornek eurogbp paritesi Ana yon Yukari 0.73xx den long actim 0.74xx lerde duzeltme olacagina inandigimdam dolayi kapattim 40-50 pips asagisindan yeniden pozisyon actim
dun mesela grafiklerim bas bas bagiriyordu 0.7440 lari yeniden gorucek diye ama ben pozisyonu kapatmadim . sonucta 0.7440 larida gordu . uzuldummu hayir
trende yerimi aldim kalktigimiz zaman koltuk bulamama ayakta kalma ihtimali var artik

kotu bir sey olmaz ise bu pozisyonu kapatmam sadece GBP ppk aciklamalari zamaninda HEDGE ederim bu pozisyonu .. aciklamalara gore hedge yi kapatirim 20-30 pips kaybetmek sorun degil

o yuzden buraya yazdiklarimi degerlendiricekseniz orta vadeli oldugu icin teminat miktarinizin 30 da birini gecmesin acacaginiz pozisyon ..
Reply With Quote