View Single Post
Old 01-19-2016, 21:53
konviva konviva is offline
Yeni Üye

konviva is on a distinguished road
Question Swap

Arkadaşlar herkese merhabalar. Forex alemine ve foruma yeni katıldım, herkese bol kazançlar diliyorum. Bir sorunum vardı bu sektörde çok yeni olduğum için umarım yardımcı olan çıkar..

Forexe yaklaşık 1 ay önce GCM forex şirketi ile beraber başladım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan işlemlerime devam ederken SWAP diye bir mevzunun olduğunu öğrendim. Bankaların işlemleri bir sonraki güne taşımak için aldıkları ücretmiş yanlış anlamadıysam. Swap'lı forex islami açıdan uygun mudur yoksa haram mıdır ? Forexi gerçekten çok seviyorum ve makro ekonomi çok ilgimi çekiyor fakat bu swap meselesi yüzünden 2 gündür huzurum kaçtı. Yanlış bir iş yapmak istemiyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda ? GCM yle bu konuyu konuştuğumda 50 bin $ lık yatırım yaparsam swapsız hesap açabildiklerini söylediler. Bu kadar yatırım yapma şansım yok. Eğer swap haramsa nasıl bir yol izleyebilirim ve bu yolu kullanan arkadaşlar varsa bana yol gösterebilir mi ? Eğer yardımcı olursanız gerçekten mutlu olurum. Hepinize kolay gelsin
Reply With Quote