View Single Post
Old 04-19-2013, 23:52
evliyaçelebi's Avatar
evliyaçelebi evliyaçelebi is offline
Site Üyesi

evliyaçelebi is on a distinguished road

Merhabaler ben Forex ile nasıl tanıştığımı bilmiyorum ama işlem yapmaya 2013 yılının Ocak ayında başladım.

Bir sazan gibi atladım iki ayrı şirkette gerçek hesap açtırdım birine 5000 dolar diğerine 10.000 dolar gönderdim.
ilk işlemlerim hep 1 lot oldu bana firmlar önerilerde bulunuyor bir bir birinin önerilerini çaprazlama test ediyordum. iki ay içinde hesaplar neredeyse 2 ye katladı ve hiçpara çekmek aklıma gelmiyordu.
teminatım artıyor buda daha fazla risk iştahımı arttırıyordu. bir güna akşam çalıştığım aracı kurumdaki müşteritemsilcim aradı. 5 lot USD yen alış işlemiaçmıtım 1000 USD kardaydım. Beni uyadı çok yüksek oynuyorsun dikkatli ol dedi. Kazandığın parayı çek ana paraı almışolursun dedi.
o gün iki firmadandan karlarımı çektim.( ana paraları kurtarmıştım)
ardından karımileişlem yaptığımiçin daha dikkatsi ve verilen her bilgiyi mutlak doğru sanarak işlem yapmaya başladım. bir süre sonra bir baktım hesaplarda para suyunu çekmişek para yatırmam isteniyor.

O zaman anladım ben parayı çekince iki firmada ters bilgiler ile kazandırdıklarını geri almak istiyorlar.

Beniise ne yaptım hesaptaki para tutarlarını düşürdüm lot oranlarını 0.1 ve 0.2 seviyesine getirdim. beni arayıp işlem yap dediklerinde inanmadım inceledim mantıklımıdiye baktım. mantıklıolanıyaptım mantıksız olanı yapmadım.

bu piyasa gerçekten kolay değilmiş keşke bulaşmasaydım. 2012 yılınakadar forexden para kazanmadan geçiniyordum,

Bir Porsche 911 S imde olmasın yani değil mi

Ama illa işlem yapacaksanız lütfen bol bol okuyun ben bu site sayesinde öğrenmeye başladım, para kazanıyor muyum evet ama ay sonu bakınca ne kadar damlamış o önemli.
Reply With Quote