View Single Post
Old 12-05-2013, 23:30
Efkan Genç's Avatar
Efkan Genç Efkan Genç is offline
Moderatör

Efkan Genç is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by CaKiNG View Post
Bu sayfa bu başlık altında geliştirelim derim..Cünkü bir traderin en büyük eksikliği bu konular diye düşünüyorum..Teknik analiz ,temel analiz bunlar bir tarafa işin trading boyutu başka bir tarafa ..
Daha acık yazıp söylemek gerekirse bir trader cok iyi teknik analiz yapabilir ,temel analizi cok iyidir ama forexde para kazanamıyor olabilir ..Hatta para kaybediyordur ...Sebebi işde bu psikolojik olarak yetersiz olmasıdırki bu aslında bana göre trade ederken işin yüzde 70 ini olusturur..Zaten yüzde 50 ihtimal olan bir piyasadan bahsediyor isek psikoloji konusunda ne bulursak burda paylasım hepimizin menfaatine olacaktır derim....
hocam size yüzde yüz katılıyorum bu konuda, mesela kendimden örnek verirsem;

bir süre önce marjinime orantısız yüksek lotta 10 pip tp ile işlem açıyordum. hatta iki haftada marjinimi ikiye katladığımı biliyorum fakat yaşanan stressten dolayı daha sonra fark ettim ki artık küçük lotta da işlem açsam işlemlerimde uzun süre pozda kalamadığımdı. bunun cefasını ne yazık ki hala çekiyorum. minik lotta da açsam bir an önce kara geçip işlemi kapatmak istiyorum.

forex piyasasında uzun süre para kazanmak istiyorsak, her zaman psikolojik olarak rahatsız etmeyen oranlarda işlemler açmalıyız