View Single Post
Old 01-07-2017, 13:45
haalitck haalitck is offline
Yeni Üye

haalitck is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by hasangmd View Post
Hocam ne kadar süredir forexte ilgileniyorsunuz bilemem ama bildiğim bişey varsa bu iş bambaşka bişey diger ticaretlere benzemiyor ancak yaşayarak ve hissederek öğreniyoruz.
Bir senedir bir demo hesabı kontrol ediyordum. Ara ara bakıyordum. Demo hesapta da olsa çok kazanma, çok kaybetme heyecanlarını yaşadım, hırsla yüklenip saçma şeyler yaptım. Her yanlış hareketimle 'bu iş böyle olmuyormuş, demek ki foreks kumar derken bunu kastediyorlarmış' gibi şeyleri fark ettim. Son bir aydır da oldukça yoğun ve bilinçli bakıyorum. Kitap takip ediyorum. Teknik detayları öğreniyorum, kafamda bir strateji belirliyorum. Ne yapacağımı tam öğrenmiş değilim ama kesinlikle yapmamam gereken bazı şeyleri gördüm. Mesela, asla hırs yapmamalıyım, zarar durduru kullanmalıyım, küçük hedeflerle gitmeliyim... Bu iş kolay yoldan para kazanma işi falan değil. Emek isteyen bir şey.

Pazartesi günü de gerçek hesapla çalışmaya başlamayı düşünüyorum. Fakat hangi aracı kurumu seçmeliyim onu bilmiyorum henüz. Aslında bir fikir verirseniz sevinirim.
Reply With Quote