Thread: Fx24
View Single Post
Old 01-13-2016, 22:09
Culpable Culpable is offline
Banned

Culpable is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by ozantastan View Post
Maşallah biz konuştukya tavana doğru gidiyor
olaya tek bir pencereden bakmayin .. bunu anlatmaya calisiyorum su an cin den kaynakli olarak dunya borsalarinda bir satis var
e peki dunya borsalari cin de sorun var diye satis baskisi altinda kaliyorsa

AU VE NZD den nasil yukselis bekleyebilirsiniz ki

GBP de dusus bekliyorsaniz bunu baska bir parite ile degerlendirdin

hersey grafik demek degildir . temelide katmak lazim isin icine

bakin bir onceki baslikta 8.90 iken USDNOK icin istikamet 8.75 diye yazdim teknik bunu diyordu
ama altina ekledim dedimki brent de yukselis beklemiyorum e peki nasil olucak bu ? ertesi gun PPK aciklamalari ile olabilir diye aciklama oncesi poz aldim baktim asagi salmiyor hemen ufak bir kar ile kapattim
e brent biraz yurudu yukariya hemen 8.80 lere dogru verdiler usdnok u ama yetmez formasyon hedefine ulasmadi .. ben poz acsam 8.80 de kapatmazdim yani hersey teknik degil teknik + temel olmak zorunda

simdi mesela bir diger ornek vereyim
DJI su an ekside grafiklerinde gorunum olarak ikili dip calismsi yaptigi gozukuyor saatlik grafiklerinde ama ben ikili dip e inanmiyorum
AUD paritesinde long acmam icin bu ikili dibe inanmam yada teyit almam gerekiyor
simdi diyeceksiniz ki AUD paritesinde pozisyon acmayi dusunuyorsun ama DJI endeksini takip ediyorsun ne alaka
benim yogurt yemek seklim bu bana gorede dogrusu bu ..

Cinden bu kadar para cikisi var ve bundan fazlsi cikacak yuan a mudahale etmis ne farkeder nereye kadar mudahale ediceksin
mudahale etmeyi biraktigi anda aud paritesinde selale goruruz
o yuzden GBP de short mu dusunuyorsunuz bunu USD ile yapin EUR ile yapin AUD gibi pariteler ile yapmayin
cinde sorun bbiterse hersey olumlu havaya burunurse o zaman sansinizi gbpaud da deneyin

cin= AUD=NZD
Reply With Quote