FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Beginners in the forex (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Şu Foreksten neler öğrendim ? (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=76)

Capital1 12-19-2011 00:18

Şu Foreksten neler öğrendim ?

Bir kaç kez batmış çıkmış ve halen kendini toparlama aşamasında olan bir kişi olarak foreks trade işinden bir çok şey öğrendim. Ben bir iki tanesini yazacağım. Herkes isterse "neler öğrendim" diye bu konuda deneyimlerini paylaşabilir..

--Pozisyonu küçük tutmanın hareket kabiliyetini çok arttırdığını öğrendim.. Belki kazancınız fazla olmuyor. Ama en azından perişan olacak kadar kaybetmiyorsunuz pozisyonu küçük tuttuğunuzda..

-- Eger foreks sizde stress yaratıyorsa bilin ki, yanlış Para Yönetimi politikası uyguluyorsunuz..

pipet 12-19-2011 09:07

Benim öğrendiğim, "hırs yaparsan kaybedersin"'dir. Buna genelde yüksek kaldıraçlı işlemler yol açmakta, kaybeden insanın bilinçaltında ben mi büyüğüm yoksa piyasa mı paradoksuna yol açmaktadır. Sonuçta bir hesap daha sıfırlanmaktadır.

kaisersoze 12-20-2011 01:22

Hedeflediğin kadar riske gireceksin;

- Büyük hedeflersen büyük riske girersin, kazanırsan büyük kazanırsın, kaybedersen büyük kaybedersin. Sonucunda kaybetmeyi göz alabiliyorsan girersin. Ben buna forex değil kumar derim. O zaman gir kumarhanede kumar makineleri ile yada bir büfe de iddaa oyna derim.

- Küçük hedeflersen küçük riske girersin, kazanırsan az ve öz kazanırsın ama kaybedersen de üzülmezsin. Sonucunda kaybetsen dahi yeni strateji ve sistem geliştirmeye yeterli marjinin ve psikolojin olur...

Skyline 01-01-2012 22:37

Piyasa Bir Oyundur.
Ne zaman, nerede,nasıl Hamle yapacağını Bilmezsen;
Piyasanın bir parçası olursun...

korhan78 01-06-2012 16:19

Forexten çok dersler aldım. Alamadıklarımda çok ama. En önemlilerden bir tanesi de emtialara ve özellikle de altına bulaşmayacaksın. Bir gün iki gün en fazla üç gün kazandırıyor ama sonra mutlaka bir çarpıyor. Bir daha doğrulamıyorsun.

braveheart 01-08-2012 10:41

Forex'den öğrendiğim bir şey varsa o da Forex'in sizin hayatınızın önüne geçmesine müsade etmeyeceksiniz, günün 24 saat'i forex'le yatıp kalkıyorsanız, aklınızda sürekli pariteler varsa o zaman işiniz zor demektir, ta ki ne zaman forex'i bu kadar gözünüz de büyütmeyip daha sakin ve orta-vade uzun işlemlere girmeye başarırsınız forex'i alt etmiş sayılırsınız,

asmpnr 01-19-2012 16:15

Forex = Sabır

Forex = Sermaye

Forex = Korunma

Forex = Kazanç Eğrisi

Forex = Sabır...

orcun 01-24-2012 19:28

Forex'de başarılı olmak istiyorsanız başkasının kullandığı bir sistemi modellemeye , anlamaya ve kullanmaya çalışmayın.

Yüzünüz gülerken , içinizin ağladığını sizden başka kim bilebilir ? İşte bu yüzden sıfırdan bir sistem oluşturursanız kendinize , bir süre sonra sisteminizin yüzü gülse bile aslında onun ağladığını bilebilirsiniz.

Yıllanmış tecrübe ...

Capital1 01-28-2012 20:58

Quote:

Originally Posted by orcun (Post 21396)
Forex'de başarılı olmak istiyorsanız başkasının kullandığı bir sistemi modellemeye , anlamaya ve kullanmaya çalışmayın.

Yüzünüz gülerken , içinizin ağladığını sizden başka kim bilebilir ? İşte bu yüzden sıfırdan bir sistem oluşturursanız kendinize , bir süre sonra sisteminizin yüzü gülse bile aslında onun ağladığını bilebilirsiniz.

Yıllanmış tecrübe ...

Orçun tam anlayamadık ne demek istediğini yine de anlamaya çaba gösterdik; bak bu nokta önemli..

Neyse şimdi.. Foreks hergün mükemmele koşma gibi bir şey.. Tıpkı. aşağıdaki Afrika Atasözü gibi.

Every morning in Africa a gazelle wakes up. It knows it must run faster than the fastest lion or it will be killed. Every morning a lion wakes up. It knows it must run faster than the slowest gazelle or it will starve to death. It doesn’t matter whether you are a lion or a gazelle. When the sun comes up, you better start running.

TERCÜMESİ

Her sabah Afrika'da bir ceylan uyanır. O bilir ki en hızlı koşan aslandan daha hızlı koşması gerekir, aksi halde ölecek.

Her sabah Afrika'da bir aslan uyanır. O bilir ki, en yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşması gerek. Yoksa açlıktan ölecek.

İster ceylan olun ister aslan, güneş doğduğunda her zamankinden daha iyi koşmak zorundasınız..

tunasaki 01-30-2012 23:19

en az 3 ay deneme hesabında çalışmadan gerçek hesapta işleme başlamayacaksın

All times are GMT +3. The time now is 10:02.