FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER)

FOREX FORUM TR (FOREX KNOWLEDGE CENTER) (https://forexforumtr.com/index.php)
-   Forex Brokers Intermediary Institutions (https://forexforumtr.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   GCM foreks (https://forexforumtr.com/showthread.php?t=168)

adige007 09-17-2012 09:59

GCM foreks

Arkadaşlar,

bu kurumla çalışan var mı, nasıl, tavsiye eder misiniz?
eksileri artıları nedir?

borsaci 10-18-2012 14:37

Quote:

Originally Posted by adige007 (Post 37020)
Arkadaşlar,

bu kurumla çalışan var mı, nasıl, tavsiye eder misiniz?
eksileri artıları nedir?

Ben çalışmıyorum ama bir arkadaşım 3 aydır işlem yapıyor, memnunmuş ecn hesap sunduğu için tercih etmiş.

chess 10-28-2012 10:01

Bu firmadaki ECN hesaplar için yapılan uygulamanın detayını anlatmak gerektiğini düşünüyorum.
Önce komisyon listesini aktarıyorum.

Web sitelerine gidip görmek isterseniz adres şöyle.
http://www.gcmforex.com/uploaded/fil...-kosullari.pdf

Ben bir de bu linke koyuyorum aylardır web sitesinde duran pdf dökümanını.
http://rapidgator.net/file/52873182/..._2012.pdf.html
-----------------------------------------------------------------------------------

Şimdi aradaki farkı aktarabilmek için ECN olmayan normal platformdaki işlem koşullarının web adresini veriyorum

Buraya bakarsanız eurusd 2 pips spread, audusd 3 pips spread, euraud 6 pips spread.
Normal hesap spreadi komisyon vs ekleme yok.

Daha sonra ECN hesaplar için komisyon hesaplayan tabloya bakıyoruz.
Platformda eurusd için komisyonsuz ham spreadi 0.5 civarı görüyorsunuz Avrupa seansında.
Alım yapınca ekleyeceğiniz komisyon tabloya göre 2 pips. !
Yani alım satımınız 2.5 pipse geliyor.

Diyelim audusd aldınız.
Avrupa seansında ham spread 0.7 pips civarı.
Alım yapınca komisyon olarak tabloya göre 3 pips ekliyorsunuz !
Maliyetiniz 3.7 pips oluyor.

Son örnek euraud.
Avrupa seansı ham spread 1.8-2.2 civarı dolaşır, kabaca 2 pips diyelim
Alım yapınca komisyon 6 pips ekliyorsunuz, ediyor 8 pips.

İnanamadınız değil mi ? :)
ECN hesap olunca normal platformdakinden "+ spread" kadar daha pahalı oluyor.
Ve de her parite için farklı komisyon ödeniyor

Değişen komisyon oranları şu rakamlara tekabül ediyor.(neden değişiyor bilgi yok-telefondaki arkadaş kendinden emin benim neyi anlamadığıma şaşırıyor)
130bin dolarlık işlem yaparsanız ya 20 dolar yani milyonda 70+70 ödüyorsunuz (eğer eurun karşılığı usd ise), ya da yine 130bin dolarlık işlem yaparsanız 60 dolar yani milyonda 210+210 komisyon ödüyorsunuz(öbür taraf aud ise)

Bu konuda aktarabileceğim başka bir şey yok.
Sözün bittiği yerdeyim.

Kemal Yıldırım 10-28-2012 18:31

Quote:

Originally Posted by chess (Post 38809)
Bu firmadaki ECN hesaplar için yapılan uygulamanın detayını anlatmak gerektiğini düşünüyorum.
Önce komisyon listesini aktarıyorum.

Web sitelerine gidip görmek isterseniz adres şöyle.

Ben bir de bu linke koyuyorum aylardır web sitesinde duran pdf dökümanını.
http://rapidgator.net/file/52873182/..._2012.pdf.html
-----------------------------------------------------------------------------------

Şimdi aradaki farkı aktarabilmek için ECN olmayan normal platformdaki işlem koşullarının web adresini veriyorum

Buraya bakarsanız eurusd 2 pips spread, audusd 3 pips spread, euraud 6 pips spread.
Normal hesap spreadi komisyon vs ekleme yok.

Daha sonra ECN hesaplar için komisyon hesaplayan tabloya bakıyoruz.
Platformda eurusd için komisyonsuz ham spreadi 0.5 civarı görüyorsunuz Avrupa seansında.
Alım yapınca ekleyeceğiniz komisyon tabloya göre 2 pips. !
Yani alım satımınız 2.5 pipse geliyor.

Diyelim audusd aldınız.
Avrupa seansında ham spread 0.7 pips civarı.
Alım yapınca komisyon olarak tabloya göre 3 pips ekliyorsunuz !
Maliyetiniz 3.7 pips oluyor.

Son örnek euraud.
Avrupa seansı ham spread 1.8-2.2 civarı dolaşır, kabaca 2 pips diyelim
Alım yapınca komisyon 6 pips ekliyorsunuz, ediyor 8 pips.

İnanamadınız değil mi ? :)
ECN hesap olunca normal platformdakinden "+ spread" kadar daha pahalı oluyor.
Ve de her parite için farklı komisyon ödeniyor

Değişen komisyon oranları şu rakamlara tekabül ediyor.(neden değişiyor bilgi yok-telefondaki arkadaş kendinden emin benim neyi anlamadığıma şaşırıyor)
130bin dolarlık işlem yaparsanız ya 20 dolar yani milyonda 70+70 ödüyorsunuz (eğer eurun karşılığı usd ise), ya da yine 130bin dolarlık işlem yaparsanız 60 dolar yani milyonda 210+210 komisyon ödüyorsunuz(öbür taraf aud ise)

Bu konuda aktarabileceğim başka bir şey yok.
Sözün bittiği yerdeyim.

Üstadım anlaşılan megasüper kazıklı tarife işlemiş:D:D:D

menelik 10-28-2012 22:17

Ustat bilgilendirme icin cok tesekkurler..

batuhan 12-04-2012 04:12

Yanlış anlaşılmasın, tavsiyem şu, mesela bir firma ararken;
goole'de mutlaka "xxx forex şikayet" diye yazıp arattırıyorum bu az çok bir fikir veriyor. ne olursa olsun isterse ayakkabı olsun , sonuna mutlaka "şikayet" kelimesini ekliyorum.

fx-emtia-trader 03-22-2013 15:20

GCM foreks

gcm forex te işlettiğimiz hesapta ;
mt4 platformunda işlem penceresi otomatik olarak devre dışı bırakılıp , posta kutusu açılmaktadır.
bu şekilde piyasa hareketliliği olduğu zamanlarda dikkat dağıtma , kar ve zarar kesme işlemleri gecikme durumlarına sebep olmaktadır.
bir günde gcm tarafından gönderilen mail sayısı bakiye miktarıma , işlem yoğunluğuma , işlemlerimin hacimli olup olmadığına bağlı olarak 100 lerce adedi geçmektedir. gönderilen mail lerdede % 98 i magazinsel haber veya boş sayfa şeklinde olmaktadır.
hem bilgi manipulasyonu ile ,
hemde isteğimiz dışında yapılan bu platform ayarlaması tüm itirazlara rağmen eski ayarlara , standart ayarlara dönüştürülmemektedir.

-bu çerçevede gcm forex ile çalışıyor olup bu tür sorunlar yaşayan var mı ?

spk ya platform ayarlarının firma tarafından değiştirilmemesi , platform ayarlarının standart olmasını ve bilgi manipulasyonu sebebi ile bilgi gönderimi reddinin dikkate alınması konusunda şikayet dilekçesi gönderdim.

gcm forex ile çalışan yatırımcıların kendi platformlarında bu tür sorunların olup olmadığı ile ilgili cevap yazarlarsa memnun olurum . teşekürler.

not: sorun , platform daki posta kutusu penceresinin kendi kendine otomatik açılması , itirazlara rağmen sorunun devam ettirilmesi.

Kemal Yıldırım 03-22-2013 16:40

Geçmiş olsun gelişmelerden bizi haberdar ediniz.Sorun yapan herkimse duyulacağını bilsin.Bu forumda zaten sizler gibi mağdur olan kişilere yardımcı olmak sivil toplum gücünü kullanmak için yapılmıştır.firma yetkililerinin cevap hakkı vardır isterlerse kayıt olup yanıt verebilirler.

batuhan 03-23-2013 03:01

Geçmiş olsun, bu firmayla ilgili şu adreste de şikayetler var.
http://www.sikayetvar.com/firma/detay/gcm-forex

nıhat 03-30-2013 01:14

Quote:

Originally Posted by fx-emtia-trader (Post 51070)
gcm forex te işlettiğimiz hesapta ;
mt4 platformunda işlem penceresi otomatik olarak devre dışı bırakılıp , posta kutusu açılmaktadır.
bu şekilde piyasa hareketliliği olduğu zamanlarda dikkat dağıtma , kar ve zarar kesme işlemleri gecikme durumlarına sebep olmaktadır.
bir günde gcm tarafından gönderilen mail sayısı bakiye miktarıma , işlem yoğunluğuma , işlemlerimin hacimli olup olmadığına bağlı olarak 100 lerce adedi geçmektedir. gönderilen mail lerdede % 98 i magazinsel haber veya boş sayfa şeklinde olmaktadır.
hem bilgi manipulasyonu ile ,
hemde isteğimiz dışında yapılan bu platform ayarlaması tüm itirazlara rağmen eski ayarlara , standart ayarlara dönüştürülmemektedir.

-bu çerçevede gcm forex ile çalışıyor olup bu tür sorunlar yaşayan var mı ?

spk ya platform ayarlarının firma tarafından değiştirilmemesi , platform ayarlarının standart olmasını ve bilgi manipulasyonu sebebi ile bilgi gönderimi reddinin dikkate alınması konusunda şikayet dilekçesi gönderdim.

gcm forex ile çalışan yatırımcıların kendi platformlarında bu tür sorunların olup olmadığı ile ilgili cevap yazarlarsa memnun olurum . teşekürler.

not: sorun , platform daki posta kutusu penceresinin kendi kendine otomatik açılması , itirazlara rağmen sorunun devam ettirilmesi.

Bende aynı firmada VİP hesap sahibiyim.Yazdığınız sorunlarla bende karşılaştım.Çok önemli bir veri beklediğim zaman veri gelir gelmez girdiğim işlemimi zararla kapattım.Nedeni ise bahsettiğiniz sorundan dolayı.hiç aralık vermeden mesaj bombardımanına tutuldum.Posta kutusu her gelen postada kendiliğinden açılıyordu.Gelen posta sayısını ise söylesem kimse inanamaz.Karda olan işlemimi bu yüzden kapatamadım.işlem kotexi meşgul diye mesaj alıp durdum.firmaya başvurduysamda havadan sudan sebepler öne sürdüler.

dafce 03-30-2013 10:47

internette nerede arama yapsanız.... mutlaka karesınıza bır sıkayet cıkıyor....

kaldıkı hanı lıder forex bır dunya kısının canını yakmıs.....

adamlara soruyorsun.. liderforex ile baglantın varmı?

yok dıyor...

ama web sıtelerı hala aynı.. dıl destegı farkı var sadece...

telefonda dedım aynen bunları...

ses yok...

ilk onlarda hesap acmayı planlamıstım ama...
bunları gorunce vazgecmıstım...

fx-emtia-trader 04-09-2013 03:13

gcm forex ile ilgili spk şikayetimiz ile ilgili son gelişmeler.

bu gün itibarı ile spk uzmanı tarafından gcm forex hakkında yaptığım şikayet sebebi ile şikayetin detayları için arandım.
spk çalıştığımız hesabın , işlemlerini , posta kutusuna gönderilen mailleri - mail yoğunluklarını ve diğer muşteri hesaplarına aynı zamanda gönderilen mail sayılarını , hacimli ve hacimsiz işlemlerde ki mail gönderim sayıları vb. konularda araştırma yapılıp şikayet dilekçemize bu çerçevelerde cevap verilecektir.
verilecek cevap doğrultusunda ; spk nın belirlediği - aracı firmaların uyması gereken ilkeler - konusuna muhalefet söz konusu olması durumunda ,
kaybına sebep oldukları miktarlar için mahkemeye başvururuz.

benzer çalışma aşamalarında ( hacimli ve kazançlı işlemler oluştukça ) gcm forex in muşterilerinin aynı sorunları yaşıyor olmaları dikkate değer.

abrakadabra 04-09-2013 11:20

Quote:

Originally Posted by fx-emtia-trader (Post 52971)
bu gün itibarı ile spk uzmanı tarafından gcm forex hakkında yaptığım şikayet sebebi ile şikayetin detayları için arandım.
spk çalıştığımız hesabın , işlemlerini , posta kutusuna gönderilen mailleri - mail yoğunluklarını ve diğer muşteri hesaplarına aynı zamanda gönderilen mail sayılarını , hacimli ve hacimsiz işlemlerde ki mail gönderim sayıları vb. konularda araştırma yapılıp şikayet dilekçemize bu çerçevelerde cevap verilecektir.
verilecek cevap doğrultusunda ; spk nın belirlediği - aracı firmaların uyması gereken ilkeler - konusuna muhalefet söz konusu olması durumunda ,
kaybına sebep oldukları miktarlar için mahkemeye başvururuz.

benzer çalışma aşamalarında ( hacimli ve kazançlı işlemler oluştukça ) gcm forex in muşterilerinin aynı sorunları yaşıyor olmaları dikkate değer.

geç gördüm ama sorun devam ediyor halen. bu şikayetin sonuçları hakkında bilgi verirmisiniz?eğer sonuç aldıysanız şikayet prosedürü hakkında bilgi istiyorum. gereken verilerin neler olduğu ve ne şekilde ilettiğinizi..gibi..

bu arada bir gcm yetkilisinin yok öyle değil böyle diye itirazı bile yok. hayret.. o kadar vurdum duymazlık yani.. :eek:

nıhat 04-10-2013 18:11

Quote:

Originally Posted by abrakadabra (Post 53000)
geç gördüm ama sorun devam ediyor halen. bu şikayetin sonuçları hakkında bilgi verirmisiniz?eğer sonuç aldıysanız şikayet prosedürü hakkında bilgi istiyorum. gereken verilerin neler olduğu ve ne şekilde ilettiğinizi..gibi..

bu arada bir gcm yetkilisinin yok öyle değil böyle diye itirazı bile yok. hayret.. o kadar vurdum duymazlık yani.. :eek:

Bu konuyu bende yakından takip ediyorum.Aynı şeyleri bende yaşadım.Çok anormal bir posta bombardımanına tutuldum.(yüksek hacimli işlemdeyken).Hiç birşey düşünmeden robot gibi sadece posta penceresini kapatmaya odaklanmıştım.Ve sonuçta kardayken kapatmaya çalıştığım işlemimi kapatamadım .Üstelik kapatamadığım işlemi neden kapatamadığımı sorduğum bu şirket 'PİYASANIN YOĞUNLUĞUNDAN OLMUŞ'gibi basit bir cevapla geçiştirip inceleyelim dedikten sonra birdaha bu konuyu açmaması ,beni huzursuz etti.Üstelik kardayken ardarda işlemimi kapatma kayıtlarını gördüklerini söylüyorlar.Bu konu hakkında görüşmek için İstanbul'a şirkete gideceğim.Bakalım neler diyecekler.Özelden iletişim kurarsanız beraber hareket etme imkanını değerlendirelim.

batuhan 04-10-2013 21:57

şu adresteki şikayeti okuyunca gözlerime inanamadım, hakikaten böyle birşey olabilir mi
http://www.sikayetvar.com/sikayet/de...apiliyor/o7ioa

chess 04-11-2013 14:56

Müşteri bir SPK brokerında çalışan arkadaşıma gelip hesap açtırıyor.
Başka firmanın platformunun ekran görüntüsünü gösteriyor. KArlı kapatılan pozisyonlara ait.
Diğer firma "Bizim kayıtlarımızda o işlemler yok" demiş.
Bu sebeble firma değiştiriyor ve elindeki output ile SPKya şikayet edecekti. Şubat ortasına ait bir bilgi.
El konulan miktar 1'500 usd civarı idi bu olayda.

GCM ait olduğunu yazmam sanırım yasak. :)

Kemal Yıldırım 04-11-2013 15:32

Quote:

Originally Posted by batuhan (Post 53302)
şu adresteki şikayeti okuyunca gözlerime inanamadım, hakikaten böyle birşey olabilir mi
http://www.sikayetvar.com/sikayet/de...apiliyor/o7ioa

Orda yazılan şikayetin bir benzerini yıllar evvel HO denen bir şerefsiz firma vardı orda ben yaşamıştım.Yani herşey mümkündür.Market maker yapıda kazığın hertürlüsü eğri büğrü ince kalını makbuldür.Yeterki sokacak müşteri gelsin:mad:

heval 04-15-2013 08:25

Burada ALB Menkul ile yaşadığım bazı sorunları sizlerle paylaşacağım....

1-Expert advisor çalıştırdığım zaman emirler ortalama 5 saniye gecikmeli kabul edildiğini farkettim..Durumu aktardığımda genel savunma sonrası emirlerdeki gecikmeleri kabul ettiler..
2-Fiyat Grfiklerini oluştururken Bid veya Ask kullanmaları genel kabul gören ise Bid ile barların oluşmasıdır...

Peki ALB ne yapıyor derseniz Bazen Bid bazen Ask bazende avarage fiyattan fiyat barları oluşturarak indikatör değerlerini bilinçli bir şekilde manüpile etmektedir...

3-Expertin bilinçli bir şekilde manipüle edildiğini görünce manual işlemlere geçtim...Peki Manual işlemlerde ne oldu dersiniz, dün gece 1.3070 limit emir vermiş ve uyumuştum , uyandığımda fiyatları bu rakamın biraz altına sarktığını ve sonra yükseldiğini gördüm...

Peki benim emir gerçekleşmiş mi derseniz "Hayır"

alın size aracı kurum......

Yaw dürüstçe aracılık yapan bir firma var mı Türkiyem de

m_aybaba 05-15-2013 19:07

Öncellikle geçmiş olsun. Benimde demo hesabım var. Benzer sorunları demeyeyim ama bende bu firma ile ilgili sıkıntı yaşadım. Demo hesapta işlem kar ediyorken yersiz yere işlemi kapatarak daha az kar etmemi sağladılar. Ayrıca aynı şekilde zarar eden hesapları zarar durdur noktasına gelmeden kapatarak zarar etmemi sağladılar. Bu firmada hesap açmayı düşünüyorum ama yaşadığım sorunlardan ötürü işin açıkçası vazgeçtim. Adam akıllı işlem yapabileceğim bi firma varmı. (maksimum deneme amaçlı 200-300 dolarlık hesap açmayı düşünüyorum firma yabancıda olabilir.)

fakir1 10-20-2013 21:29

ewet arkadaşlar bende demosunu indirdim malum sitenin hemen aradılar gerçekhesap açın 500tl yatırn falan diyolar. çok araştırdım en iyisi yabancı şirketler bence

admin 11-06-2013 10:59

Adı geçen GCM firması haklarında yapılan eleştiri ve yorumlara avukatları aracılığıyla ihtarname göndererek karalama iddiası ile forumu üstü kapalı tehditle karşılık veriyor bu sebeple bu firmayla ilgili şikayet yazmak isteyenlerin isim ve firmaya ait hesap numaralarıyla yazı yazmaları gerekmektedir.İlgili mahkemeler talep ettiğinde yorum yazacak kişişere ait IP bilgilerinin tarafımızdan iletileceğinin yasal bir zorunluluk olduğunun bilincinde olarak şikayetlerinizi yazmanızı öneririz.

demir33 02-16-2015 22:33

Hocam açık bir pozisyonumda sell stop verdiğim noktanın çok üstünde (100 pips ) kapandığımı grdüm firmayı aradığımda get farkından olduğunubelirttiler... Sizce bu normalmi... Ne yapmalayım ...

medivalw 02-19-2015 21:26

bence şirket değişim zamanı bende onları bırakınca oh dedim kişisel tavsiyemdir zaten korkunç spreadleri var ve bekleyen emir koymak için piyasanın bayağı biruzağına koymanızı istiyor sonuç ölme eşşeğim ölme oluyor kazanan sizin zararınızdan firma oluyor kendilerine bye diyin gitsin

Test 10-08-2015 23:14

gcm

bir gcm müşterisi olarak ve kimsenin etkisinde kalmadan belirtiyorum ki kesinlikle uzak durun dehşet spreadları var para kazanmanız neredeyse imkansız. yarından itibaren hesabımı da kapatıp yurtdışı bir brokerda hesap açacağım. gcm nin spk denetimi var faka para kazanma yok. neye yarar spk lı olması.

efe 10-10-2015 16:32

Quote:

Originally Posted by Test (Post 161038)
bir gcm müşterisi olarak ve kimsenin etkisinde kalmadan belirtiyorum ki kesinlikle uzak durun dehşet spreadları var para kazanmanız neredeyse imkansız. yarından itibaren hesabımı da kapatıp yurtdışı bir brokerda hesap açacağım. gcm nin spk denetimi var faka para kazanma yok. neye yarar spk lı olması.

sağlam yurtiçi broker lar var admine veya Kemal yıldırıma mesaj atın: sorun olunca forum yardımcı oluyor

All times are GMT +3. The time now is 22:40.