PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hisseler ve Halka arzlar

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 22:30
Bu başlıkta hisseleri ve yeni halka arzları konuşalım.

beramuss
18 April 2013, 22:32
Arkadaşlar BIST başlığımız var orda bu konuya devam edelim finans piyasası forex hisse hepsi kardeştir bunlarıda konuşmakta fayda var.Halka arzlara girişe genel olarak karşıyım hep hüsran oluyor fakat pegasus konusunda eğer küresel bir düşüş trendine mağruz kalmazsa para kazandıramasını bekliyorum.
2000li yillarda halka arzlar superdi. Bireysel kucuk yatirimciya islem gorecegi fiyatin min %10 alti fiyatlarla hisse veriliyordu nerde o gunlerrr :)

batuhan
18 April 2013, 22:42
Halka arzlara girişe genel olarak karşıyım hep hüsran oluyor fakat pegasus konusunda eğer küresel bir düşüş trendine mağruz kalmazsa para kazandıramasını bekliyorum.
Pegasus'un 100 uçak siparişi vardı en son, sonra THY'de 100 uçak alıyor galiba... havacılık sektörü biraz hızlı büyüyor...

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 22:52
Pegasus'un 100 uçak siparişi vardı en son, sonra THY'de 100 uçak alıyor galiba... havacılık sektörü biraz hızlı büyüyor...

Sabancının torun yetenekli maşallah.İş ahlakıda temiz Allah yolunu açık etsin.Umarım hisseleride vatandaşa kazandırır.

beramuss
18 April 2013, 23:04
Bu başlıkta hisseleri ve yeni halka arzları konuşalım.
Son donemlerdeki halka arzlar basarili oldu diyemeyiz, temkinli olmak da fayda var. Fiyatin asagi gelmesi durumunda nakite ihtiyac varsa isler kotulesir, ayrica ben endexin cok yukseldigini dusunuyorum, yaniliyor muyum?

Kemal Yıldırım
18 April 2013, 23:25
Son donemlerdeki halka arzlar basarili oldu diyemeyiz, temkinli olmak da fayda var. Fiyatin asagi gelmesi durumunda nakite ihtiyac varsa isler kotulesir, ayrica ben endexin cok yukseldigini dusunuyorum, yaniliyor muyum?

ABD borsaları tarihi zirvelerinde işler reel ekonomide iyi değil.İlk fırsatta çok pis satarlar onlar satarsa BISTte satar.Tabi bu halka arzlarda o esnaya denk gleirlerse %30 eksiden merhaba olabilir.

beramuss
18 April 2013, 23:32
ABD borsaları tarihi zirvelerinde işler reel ekonomide iyi değil.İlk fırsatta çok pis satarlar onlar satarsa BISTte satar.Tabi bu halka arzlarda o esnaya denk gleirlerse %30 eksiden merhaba olabilir.
Soylediginizin stresini su an ben yasiyorum. Halk gyo halka arz olduktan sonra endexin artida kapattigi gunlerde benim kagit ya yerinde saydi ya dustu, abd ve avrupada isler terse doner borsalar satis yerse bist de dogal olarak satis yiyeecektir. Bist satisi yiyince benim kagit yerlerde surunur. Bu kagittaki tek umidim iyi bilanco aciklayip halka fiyatina gelmesi. Bende bir de teknosa var. Teknosa hakkinda bilgin var mi?

Kemal Yıldırım
19 April 2013, 00:20
Soylediginizin stresini su an ben yasiyorum. Halk gyo halka arz olduktan sonra endexin artida kapattigi gunlerde benim kagit ya yerinde saydi ya dustu, abd ve avrupada isler terse doner borsalar satis yerse bist de dogal olarak satis yiyeecektir. Bist satisi yiyince benim kagit yerlerde surunur. Bu kagittaki tek umidim iyi bilanco aciklayip halka fiyatina gelmesi. Bende bir de teknosa var. Teknosa hakkinda bilgin var mi?

yok onları takip etmem belli başlı büyük şirketlere bakıyorum genelde S&P500 ve BIST endeks geneline bakarım.Forexin tadı onları sadece gözleme yönelik ilgilenmeye itiyor.

beramuss
19 April 2013, 17:42
Ustad yahu bu halk gyo basima dert oldu, teknosa yuzde 5 prim yapti halk gyo yine asagi iniyor. Bu kagit icin analiz yapabilecek birisi var mi? Araci kurum satip cikin diyor ama zararina satip cikmak can sıkıcı.

evliyaçelebi
21 April 2013, 23:08
Turkcell hakkında düşüncelerinzi nelerdir?
11.85 maliyetli hissem var ve bu hisse daha nekadr düşer ,

benbeklentiler nedeniyle almıştımama bir türlü kar dağıtımı vs gibi beklentileri fiyatlanmıyor.
değerli yorumlarınız ve varsa teknik analizlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

evliyaçelebi
23 April 2013, 00:54
Turkcell hakkında düşüncelerinzi nelerdir?
11.85 maliyetli hissem var ve bu hisse daha nekadr düşer ,

benbeklentiler nedeniyle almıştımama bir türlü kar dağıtımı vs gibi beklentileri fiyatlanmıyor.
değerli yorumlarınız ve varsa teknik analizlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yahu kimsenin bir fikri yok mu n?

beramuss
23 April 2013, 18:31
Ben hisseden anlamam, halka arz diye halk gyo aldim patladim :( bi tanidik da halka arzdan tcell almisti hala aliyor :) dusuyor aliyor, aldikca dusuyor :)

beramuss
23 April 2013, 18:39
Arkadaslar, bir sirketin 10m kar beklentisi varken, 9m kar aciklarsa bu sirketin hissesi yukselir mi duser mi? Bi taraftan guzel kar acikliyo diger taraftan beklentilerin altinda kar acikliyor.

DalgalarlaSörf
26 April 2013, 00:57
http://charts.mql5.com/1/417/turkcell-h4-hedefonline-investment-ltd.png

selocan
tepeden %20 düştü ...
sebebi yabancı ortak

yarından itibaren takibimde
kademeli alım stratejisi ...

önce yem atarım
sonra safari ....

pozitif uyumsuzluklar başladı ...

evliyaçelebi
26 April 2013, 22:10
http://charts.mql5.com/1/417/turkcell-h4-hedefonline-investment-ltd.png

selocan
tepeden %20 düştü ...
sebebi yabancı ortak

yarından itibaren takibimde
kademeli alım stratejisi ...

önce yem atarım
sonra safari ....

pozitif uyumsuzluklar başladı ...
Teşekkürler

DalgalarlaSörf
01 May 2013, 12:57
http://charts.mql5.com/1/451/turkcell-m5-hedefonline-investment-ltd.png

selocan

son hali

ALLAH bereket versin ...

aligiviyan
17 February 2015, 18:24
hocam Turkcell den hisse alak istiyorum 13,70 e kadar inmiş yanlız kafamdaki tek soru 2,45 den dolar bozdurup hisse alıcam hisse sattığım da kaçtan dolar alıcam belli değil :) ne dersiniz arkadaşlar tukcell ile ilgilenen var mı alınır mı ?

TCELL
TKNSA
THYAO

şu üç hisse ile ilgilenen var ise uzun vade için fikir paylaşırsa sevinirim teşekkürler

Yildirim Fx
19 February 2015, 10:57
Arkadaşlar s,a ;

Sabah forex sayfasına yazmıştım. 45,50 ve 45,40 dan aslan almıştım.
Pariteye bakarken bi de baktım 47 yazıyor :kahkaha: 47,10 dan verip 46,15 den geri aldım.

Neidr acaba ustadların görüşünü alsak aslan çimentoda

Tuncay Kaya
22 February 2015, 14:54
hocam Turkcell den hisse alak istiyorum 13,70 e kadar inmiş yanlız kafamdaki tek soru 2,45 den dolar bozdurup hisse alıcam hisse sattığım da kaçtan dolar alıcam belli değil :) ne dersiniz arkadaşlar tukcell ile ilgilenen var mı alınır mı ?

TCELL
TKNSA
THYAO

şu üç hisse ile ilgilenen var ise uzun vade için fikir paylaşırsa sevinirim teşekkürler

Hisse senetleri ile ilgilenmedim ama;
Turkcell 13.15 ve 12.49 lar "AL" aralığı gözüküyor. Yada 14.09 üstünde günlük kapanış olursa "AL"DEVREYE girer.Bence 13.70 ler riskli.
Ama dedigim gibi ben sadece teknik açıdan değerlendiriyorum ve hisselerle hiç bir bağlantım yok :D

aligiviyan
27 February 2015, 17:23
Turkcell 13.15 ve 12.49 lar "AL" aralığı gözüküyor. Yada 14.09 üstünde günlük kapanış olursa "AL"DEVREYE girer.Bence 13.70 ler riskli.
Ama dedigim gibi ben sadece teknik açıdan değerlendiriyorum ve hisselerle hiç bir bağlantım yok :D

Yorumunuz için çok teşekkür ederim . parçalı bir şekilde almaya başladım
13.85 den biraz aldım . dediğiniz fiyat aralığı çok uygun gözükyor , tavsiyeniz için teşekkürler hocam .

Tuncay Kaya
27 February 2015, 20:48
Yorumunuz için çok teşekkür ederim . parçalı bir şekilde almaya başladım
13.85 den biraz aldım . dediğiniz fiyat aralığı çok uygun gözükyor , tavsiyeniz için teşekkürler hocam .

Sanki biraz erken davranmisin. Bugün 13.15 görmüş :D

aligiviyan
02 March 2015, 16:28
Sanki biraz erken davranmisin. Bugün 13.15 görmüş :D

evet hocam , 13.15'den de ekleme yaptım , eğer 10.50 kadar düşerse altın vuruşu orada yapmayı pılanlıyorum . :)

Tuncay Kaya
03 March 2015, 00:39
evet hocam , 13.15'den de ekleme yaptım , eğer 10.50 kadar düşerse altın vuruşu orada yapmayı pılanlıyorum . :)

Uzun zamandır borsada işlem yapmamistim. Ama bu turkcell in durumu beni alım a zorladı. :D
Gelirse birde 12.55 te alım yapar beklemeye başlarım.

Tuncay Kaya
06 March 2015, 09:51
http://i.hizliresim.com/vgyrnA.png (http://hizliresim.com/vgyrnA)
Madem bist e de el attık. Son durumu paylaşalım. :)
Kanal dibi ve 61.8 altın oran kesiştiği yerdeyiz.
Bu tekniğe ne kadar bağlıdır bizim borsa bilemem ama son duraktayiz.burda aşağısı 78. Fibo ya kadar gider ve oradan döner.
Ama eger teknik çalışıyorsa bist burdan Ralli yapmasa bile tutunacaktir.

aligiviyan
07 March 2015, 10:03
Bu tekniğe ne kadar bağlıdır bizim borsa bilemem ama son duraktayiz.burda aşağısı 78. Fibo ya kadar gider ve oradan döner.

Hocam ellerinize sağlık .

Yildirim Fx
21 March 2015, 09:32
Aslan Cimento yorumu olan var midir acaba ?

Ne zaman baslayacak bizim tavanlar :)

drmb
21 March 2015, 11:23
Aslan Cimento yorumu olan var midir acaba ?

Ne zaman baslayacak bizim tavanlar :)

Hayırlı günler hocam;
Euro dolar ...Dolar TL den sonra aslan çimento nun kükremesi yakın sanırım :biggrin2:
Not: aslan çimento yu ilk defa sizden duydum:biggrin2:

Tuncay Kaya
21 March 2015, 12:38
http://i.hizliresim.com/22dBMO.png (http://hizliresim.com/22dBMO)
Bist son durum :D

Yildirim Fx
22 March 2015, 00:45
Hayırlı günler hocam;
Euro dolar ...Dolar TL den sonra aslan çimento nun kükremesi yakın sanırım :biggrin2:

:kahkaha: inşallah hocam ya bunu babam almıştı 44,50 - 46 arası mallanmıştı 39 lara kadar geriledi. 40,70 den biz girdik 15 gün önce bekliyorum bakalım. Sanki biraz hareket var gibi son iki üç gündür

drmb
22 March 2015, 00:49
:kahkaha: inşallah hocam ya bunu babam almıştı 44,50 - 46 arası mallanmıştı 39 lara kadar geriledi. 40,70 den biz girdik 15 gün önce bekliyorum bakalım. Sanki biraz hareket var gibi son iki üç gündür
Hocam siz babadan bu işin icindeymişsiniz...
inşallah aslan çimento da aslanlar gibi skoru 2-0 dan 3-2 ye getirdiği gibi yapar...

Yildirim Fx
22 March 2015, 08:32
Hocam siz babadan bu işin icindeymişsiniz...
inşallah aslan çimento da aslanlar gibi skoru 2-0 dan 3-2 ye getirdiği gibi yapar...

:) biraz oyle hocam benim butun cevrem borsaci kayniyor isim geregi.
Hakkaten ama ya neydi o oyle aslinda Hamza Hoca yi cok severim ama bu kadar beklememeliydi degisiklik icin baktin oynayamiyo takim goruyosun bi kere burak yilmaz ilk 18 deyse kimsenin adini yazmadan onu yazacaksin yok sakatsa zaten oynatma. Allah taan ki cevirebildik yaaaa
Simdi bize uc ihtimalde uyar besiktas fb yi yenerse fb yariata saf disi kalir, fb bjk yi yenerse biz loder olarak devam berabere kalirlarsa tadindan yenmez zaten ama bjk yensin istiyorum bjk illaki puan kaybeder su fb aradan cikmis olsun

drmb
22 March 2015, 11:45
:) biraz oyle hocam benim butun cevrem borsaci kayniyor isim geregi.
Hakkaten ama ya neydi o oyle aslinda Hamza Hoca yi cok severim ama bu kadar beklememeliydi degisiklik icin baktin oynayamiyo takim goruyosun bi kere burak yilmaz ilk 18 deyse kimsenin adini yazmadan onu yazacaksin yok sakatsa zaten oynatma. Allah taan ki cevirebildik yaaaa
Simdi bize uc ihtimalde uyar besiktas fb yi yenerse fb yariata saf disi kalir, fb bjk yi yenerse biz loder olarak devam berabere kalirlarsa tadindan yenmez zaten ama bjk yensin istiyorum bjk illaki puan kaybeder su fb aradan cikmis olsun

İnşallah hocam;
bu akşam kartal yüzümü güldürür. ..
Beşiktaş ;Club Brugge Maçını bir nebze unutturur ...değilse kartalın işi zor..

efe
22 March 2015, 14:10
İnşallah hocam;
bu akşam kartal yüzümü güldürür. ..
Beşiktaş ;Club Brugge Maçını bir nebze unutturur ...değilse kartalın işi zor..
Sayın meslektaşım

Fener yenerse üçü de potada olmuyor mu takımların

drmb
22 March 2015, 14:38
Sayın meslektaşım

Fener yenerse üçü de potada olmuyor mu takımların

hocam kartal yensin,
liderlik gelsin ...
moral bulsun
sonunda
şampiyon olsun..

efe
22 March 2015, 15:03
hocam kartal yensin,
liderlik gelsin ...
moral bulsun
sonunda
şampiyon olsun..

Fener yensin
takımların 3ü de opotada olsun
sonunda da fener şampiyon olsun
olamazsa beşiktaş olsun galatasaray olmasın :biggrin2:

Yildirim Fx
22 March 2015, 23:28
Fener yensin
takımların 3ü de opotada olsun
sonunda da fener şampiyon olsun
olamazsa beşiktaş olsun galatasaray olmasın :biggrin2:

Sizin icin uzgunum hocam :)
' Sen Şampiyon Olacaksın Galatasaray ' :alkis:

magician
22 March 2015, 23:30
:para::alkis:Sizin icin uzgunum hocam :)
' Sen Şampiyon Olacaksın Galatasaray ' :alkis:

:great::great::great:

Tuncay Kaya
26 March 2015, 01:44
Yahu kimsenin bir fikri yok mu n?

Şimdi grafik hazırlamaya ugrasmayayim. Merak edenler tcell in nerden dondugune ve su an nerde olduğuna bakabilirler. Eğer yanilmazsam 26.03.2015 sabahi tavan açılacak. :D

aligiviyan
01 April 2015, 16:14
Türkcell den biraz daha alıcaz bugün , yatacağız turkcell DE :)

drmb
15 April 2015, 14:01
Hayırlı günler hocam;

aslan gibi ... aslan gibi ...

aslan çimento 40 tan 45 olmuş baya iyi gidiyor sizin aslan çimento hocam ...

aligiviyan
11 August 2015, 00:11
Türkcell den biraz daha alıcaz bugün , yatacağız turkcell DE :)

hala tutuyourm , unutmuştum ana sayfada borsa lafı geçince baktım , yeşiliz :D

Tuncay Kaya
15 August 2015, 22:59
hala tutuyourm , unutmuştum ana sayfada borsa lafı geçince baktım , yeşiliz :D

1169 kritik Ali hocam. Kirarsa 1050 dener.Ama üstünde kalırsa yeni zirveler gelebilir.
Hükümet olayları çok kritik, erken seçim destekleri kirdirabilir.

aligiviyan
31 August 2015, 17:34
1169 kritik Ali hocam. Kirarsa 1050 dener.Ama üstünde kalırsa yeni zirveler gelebilir.
Hükümet olayları çok kritik, erken seçim destekleri kirdirabilir.

Tuncay hocam sağolun , yazdığınız için . TCELL'e yatırım yaptım Trade amaçlı değil o yüzden ayda yılda bir kere bakıyorum , şuanda baktım 0.1% kırmızı bir iki yıl sonra bozarız kağıtları inşallah .

metallurgist
11 November 2015, 14:31
altın 1700 dolarlara hızlı bir tırmanış yapmıştı sonra geldiği nokta 1080 doalr,

baktığımız zaman bist 100 yıllardır hep yükselişte 99000 di sanırım tepe bir hızlandı olmadı. kıytırıktan bir gezi parkı dediler 63000 e düştü ordan sekti 92000 lere seçim dendi tek parti dendi hadi bir yukarı gap şimdi o gap kapanıyor. bu gap kapandıktan sonra 99000 i geçemezse yada direk düşmeye devam edecek olursa misal 34000 lere doğru büyük çöküş olmazmı oynamıyorum borsada ama girmeyede cesaret edemiyorum açıkçası.

hadi endeks düştü hisseler aynı orandamı düşer neden soruyorum çünkü borsa 99000 bin iken misal aselsan 11 lira idi borsa 82000 aselsan 14 lira:confused:

recruit
15 November 2015, 16:19
altın 1700 dolarlara hızlı bir tırmanış yapmıştı sonra geldiği nokta 1080 doalr,

baktığımız zaman bist 100 yıllardır hep yükselişte 99000 di sanırım tepe bir hızlandı olmadı. kıytırıktan bir gezi parkı dediler 63000 e düştü ordan sekti 92000 lere seçim dendi tek parti dendi hadi bir yukarı gap şimdi o gap kapanıyor. bu gap kapandıktan sonra 99000 i geçemezse yada direk düşmeye devam edecek olursa misal 34000 lere doğru büyük çöküş olmazmı oynamıyorum borsada ama girmeyede cesaret edemiyorum açıkçası.

hadi endeks düştü hisseler aynı orandamı düşer neden soruyorum çünkü borsa 99000 bin iken misal aselsan 11 lira idi borsa 82000 aselsan 14 lira:confused:

Neden?............

metallurgist
16 November 2015, 10:45
Neden?............

borsada dediğim gibi düşüş beklentim var birincisi,

ama diğer taraftan aklımı kurcalayan borsa 2012 ye göre 20 bin puan aşağıda takip ettiğim ir kaç hisseye bakıyorum neredeyse % 100 karda.

bakalım test amaçlı uluun aldım 2,10 dan oda gap kapatacak herhalde %3,5 düştü dedik belkide 2,50 yaparsa yada 3 e çıkarsa %50 bırakır diye bekliyoruz bakalım gapı kapatacağı nokta 1,85

sonrada kafama tüküreyim diyorum elleme gap kapansın öyle al diye. borsanın tek iyi yanı swap olmaması

aligiviyan
19 November 2015, 10:23
türkcell den biraz daha alıcaz bugün , yatacağız turkcell de :)

tcell 12.20 :d

metallurgist
24 November 2015, 13:16
bist 100 seçim gapını kapattı şimdi 120000 mi gelecek yoksa 34000 mi bakalım

metallurgist
24 November 2015, 16:10

ama diğer taraftan aklımı kurcalayan borsa 2012 ye göre 20 bin puan aşağıda takip ettiğim ir kaç hisseye bakıyorum neredeyse % 100 karda.

bakalım test amaçlı uluun aldım 2,10 dan oda gap kapatacak herhalde %3,5 düştü dedik belkide 2,50 yaparsa yada 3 e çıkarsa %50 bırakır diye bekliyoruz bakalım gapı kapatacağı nokta 1,85

sonrada kafama tüküreyim diyorum elleme gap kapansın öyle al diye. borsanın tek iyi yanı swap olmaması

bu uluunu 2,10 dan alıp 2,11 den kapatmıştım. komisyon bize zarar kaldı ama şu an 2,02 yi görünce şükür dedik :eek:

Culpable
03 December 2015, 05:50
Bist
bu indikatoru bist ve usd try de cok seviyorum .. ihlal noktalarindan long short poz acilsa . senede 3-5 ihlal olur ama guzel birekiyor

endeks cizgiye dokundu ve ordan dondu gozukuyor
simdi onemli olan rakam 78.500 .. bu rakamin ustune atip kalici olabilecek mi ?
78.500 uzerine kalici olmayan endeks 74.700 lerdeki trend cizgisini kirip asagiya dogru dususe devam etmesini beklerim kendi adima
ve 74.700 den gelen tepki sonrasinda Gedik bankalarda bayagi bir yuklu mal almisti ..
dun itibari ile gedik bankalarda alici degil ufakda olsa satisa gecmis gozukuyor
Alan satan kismida 78.500 uzerinede kalici olamiyacagini soyluyor sanki

http://i.hizliresim.com/9qdDqO.png

metallurgist
14 December 2015, 17:44
bist 100 seçim gapını kapattı şimdi 120000 mi gelecek yoksa 34000 mi bakalım

geziden sonra denediği 62000 barajını kırarsa kötü

aligiviyan
14 April 2016, 21:46
Tuncay hocam sağolun , yazdığınız için . TCELL'e yatırım yaptım Trade amaçlı değil o yüzden ayda yılda bir kere bakıyorum , şuanda baktım 0.1% kırmızı bir iki yıl sonra bozarız kağıtları inşallah .

tceller Karda ama elden çıkaracam 7.50 lara düşebileceğini inanıyorum nakitte bekelemek daha iyi YTD

Tuncay Kaya
15 April 2016, 15:36
tceller Karda ama elden çıkaracam 7.50 lara düşebileceğini inanıyorum nakitte bekelemek daha iyi YTD

:para::para::great::great:

aligiviyan
15 April 2016, 19:00
:para::para::great::great:

teşekkürler Tuncay hocam :)

metallurgist
18 April 2016, 12:59

şu hisseden ne kar ne zararla çıkmıştım tam dediğim yere hatta 1,73 e düştü cesaret edip giremedik şimdi 2,07 den aldım:grrrrrr: hedef 2,50 diye düşünüyorum. artı ayın 29 unda temettü var bakalım

metallurgist
05 May 2016, 12:52
şu hisseden ne kar ne zararla çıkmıştım tam dediğim yere hatta 1,73 e düştü cesaret edip giremedik şimdi 2,07 den aldım:grrrrrr: hedef 2,50 diye düşünüyorum. artı ayın 29 unda temettü var bakalım

busefer 1,71 den aynı lot miktarı alıp maliyeti %50 azaltsammı yoksa beklesemmi:confused:

aligiviyan
06 May 2016, 13:52

10.78 indi :D , iyi sıyırdık , 7.50 tcell , 3 civarı thy alım için beklediğim yerler
şuan tcell 10.78
thy 6.61

aligiviyan
24 July 2016, 02:01
10.78 indi :D , iyi sıyırdık , 7.50 tcell , 3 civarı thy alım için beklediğim yerler
şuan tcell 10.78
thy 6.61

THY 4.95....
tcell 10.37
tcell 9-12 arasında sıkışmış,... kırılması lazım, ucuza mal toplama dönemi yaklaşıyor. şimdilik nakitte beklemeye devam.